Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
AMD Athlon 3000+64 3000+
STRANA 1 OD 1
alexi AMD Athlon 3000+64 3000+ 13.01.2007. 21:44 T3035

status: user
broj poruka: 677

Da li neko moze da mi pojasni (detaljno) razliku izmedju obicnih i 64-oro bitnih procesora?po cemu je 64 bolja od obicne verzije(ne mislim konkretno samo na ovaj procesor???!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: AMD Athlon 3000+64 3000+ 13.01.2007. 22:40 #11508

status: user
broj poruka: 9388



::
:: Da li neko moze da mi pojasni (detaljno) razliku izmedju obicnih i 64-oro bitnih procesora?po cemu je 64 bolja od obicne verzije(ne mislim konkretno samo na ovaj procesor???


32bitni procesori ne mogu da rade sa 64bitnim operativnim sistemima i aplkijacijama.

"Obican" 32bitni Windows XP ima mogucnost adresiranja samo 4GB RAM memorije, od cega je samo 2GB moguce adresirati za aplikacije a ostala 2GB ostaje za koriscenje operativnom sistemu.
Kod 64bitnog Windowsa operativni sistem moze da adresira do 32GB RAM memorije i aplikacije mogu koristiti svu preostalu rasplozivu memoriju.

To ti je jedina krupna ali jos uvek ne toliko bitna razlika.
64bitni procesori mogu raditi sa 32bitnim operativnim sistemima i naravno aplikacijama, sto ti je verovatno poznato.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646138.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs