Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Open Office - Pitanje
STRANA 1 OD 1
sawitch Open Office - Pitanje 27.10.2010. 11:14 T30464

status: user
broj poruka: 667
Drugari, kako da iskljucim neku vrstu autokorekcije u Open Office-u, calc je u pitanju... Upisem u neko polje npr +7 ali mi on ostavi samo 7. Upisem npr 23:22 a on mi nasteli trenutno vreme ili datum itd itd... Ne da mi da pisem sta ja hocu u tabelu... Kao i malo `i` mi uvek nabudzi u veliko `I`... Help!?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Uuuuuu 27.10.2010. 11:23 #256925

status: user
broj poruka: 3738
Ja sam taj problem imao u office 2007. Imao sam opciju format i definisamo da bude no specific type ili tako nešto, međutim nisam uspeo da zadržim. Jer svaki put bi mi vraćao na recimo datum. piše 1.5, a excel mi upiše 1. maj. Ja odem promenim na nuber mode i on opet ispravi na prvi maj. Tako da i mene to interesuje.
support normality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg re 27.10.2010. 11:29 #256928

status: user
broj poruka: 2270
Treba da formatiraš polja u koja upisuješ kao tekstualna polja i biće onako kako staviš. Što se tiče i i I, treba da isključiš automatsku proveru pravopisa i ispravljanje grešaka, ili prebaci na srpski jezik i rešio si.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sawitch `i` sam resio a... 27.10.2010. 11:40 #256933

status: user
broj poruka: 667
...kako sada da formatiram te celije???
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg re 27.10.2010. 11:45 #256935

status: user
broj poruka: 2270
Jbg, ne koristim open office ali bi moralo da je isto. Znači obeležiš ćelije, format cells (verovatno ga imaš i na desnom kliku i u menijima) i odaberi text.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sawitch .... 27.10.2010. 11:57 #256939

status: user
broj poruka: 667
Nema drugar, ili ja bar ne vidim... Pojavi mi se nekoliko standardnih kartica za format teksta u celiji kada odem desnim klikom na format cells, font, borders itd... Ali nigde ta sa tekstom...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg re 27.10.2010. 12:04 #256945

status: user
broj poruka: 2270
U tim opcijama biraš da li će biti broj, tekst, datum, itd (general, number, scientific, date, currency, percentage, fraction, text,...). Ima sigurno, potraži malo u format meniju. Ili sačekaj da se javi neko ko radi sa Open office-om.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sawitch NASAO... 27.10.2010. 12:14 #256951

status: user
broj poruka: 667
To majstore...

Ovako ide - Desni klik - Format Cells - Pa kategorija Numbers - Pa Category pa tu staviti TEXT...


Hail :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646181.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs