Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
HITNO: Kako proveriti da li je clockovan procesor?
STRANA 1 OD 1
alexace HITNO: Kako proveriti da li je clockovan procesor? 30.01.2005. 00:42 T306

status: user
broj poruka: 10
Kako da proverim da li mi je procesor clockovan???? Imam MB Intel D915GAVL, procesor Intel P4 3.4 GHz 1MB BOX s775, i pregrejava se puno. Hitno mi treba odgovor.
Pozdrav.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivan78 PresHOT 30.01.2005. 02:07 #628

status: user
broj poruka: 11
Intel procesori sa Prescott jezgrom se mnogo greju, zato ih zovu PresHOT. Najverovatnije je ti je sve u redu.
A ako bas sumnjas, proveri brzinu magistrale. Dakle, kada ukljucis komp. na ekranu ce ti se pojaviti koji procesor imas i na kolikoj brzini radi (u dva reda), s`tim da bi u jednom trebalo da stoji u zagradi (200*17). Ovo 200 ti je brzina magistrale (FSB), a 17 mnozilac. Ako ti stoji drugacije onda udji u BIOS i vrati vrednosti.
Ako ti je sve ovo komplikovano postoje mali programi (CPU-Z i WCPUID) pa proveri sa njima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hypersonic hot hot hot 30.01.2005. 11:38 #630

status: user
broj poruka: 47
Mislim da prostije varijante od opisane nema. A ako mislis da ti se pregreva procesor, skini stranice sa kucista i baci ga na terasu, ovaj minus ce mu sigurno spustiti temperaturu


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alexace BIOS 31.01.2005. 15:41 #634

status: user
broj poruka: 10



kako da vratim vrednosti u BIOS-u, na pocetku kada ukljucim sistem ne pise nista samo Intel Pentium HT a na intel monitoring-u pise nesto stepping: 4, takodje cifre 200Mhz i 800Mhz. sta je sta?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro BIOS default 02.02.2005. 00:50 #643

status: user
broj poruka: 288
U BIOSu moras imati opciju vracanja BIOSa na default vrednosti, ako ne to onda clear CMOS. A sto se tice procesora. Otvoris kuciste, skines cooler, pogledas oznaku na procesoru i to ti je to.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mario80 ventilatori? 09.02.2005. 03:10 #699

status: user
broj poruka: 95

tko leti, vrijedi!

ja sam ubacio ventilator u kuciste i spustio temperaturu za skoro 15 stepeni!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs