Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
problem sa pci USB karticom
STRANA 1 OD 1
milos24 problem sa pci USB karticom 18.01.2007. 12:46 T3066

status: user
broj poruka: 282
Dobio sam pci USB karticu na kojoj je via chip. Kartica je 100% ispravna i vec je radila na drugoj ploci koja ima isti chipset kao i moja ploca. Kada sam je stavio na moju plocu Win je uredno prepoznao i zapoceo proces imnstalacije nekih svojih drivera, posle cega je trazio restart. Posle restarta ukljucio sam usb Flash disk u tu karticu i nije se nista desilo. Otisao sam u device menager i video upitnike. Isao sam na update driver i Win je posle pretrage izbacio poruku da ne moze da nastavi sa updateom jer wizard ne moze da nadje bolji drajver od onog koji je vec instaliran. Trazio sam driver na googlu ali mi se nije bas posrecilo. Ako nekao ima driver za slicnu (ili jos bolje istu karticu), ili ima neku ideju molim za pomoc. A ako ne, nastavicu da se smaram sa googlom.

Unapred hvala

Milos

Ko ne zna, i zna da ne zna, dete je, nauci ga,
Ko zna, a ne zna da zna, spava, probudi ga,
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, kloni ga se,
Ko zna, i zna da zna, mudar je, sledi ga.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic ja bi to ovako 18.01.2007. 20:07 #11639

status: user
broj poruka: 609


promeni pci slot...pa vidi sta ce da ti kaze...ako i onda ostanu upitnici,lepo se nakaci na net pa update windows...onda ce on da ti kaze kao nije ti validan win (sem ako stvarno nemas original) ti tu ubacis jedan patch(javi se na mail ako ti treba) a naravno izaberes custom updates pa pod hardware zakvacis driver za tvoj uredjaj...a ove druge updateove iskljucis (naravno) da ti nebi trajalo vecnost...trebalo bi da win nadje drajver..aj pa pisi jel uspelo.pozz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC MA 18.01.2007. 23:09 #11653

status: user
broj poruka: 9387



Ma to mora da proradi iz prve. Kao sto rece Vlajkic, samo promeni PCI slot i mislim da ce proraditi bez problema.

Imas jos jednu varijantu, a to je da ides u device menager-update driver- pa kazes da ces ti odrediti draver za uredjaj- pa kazes da imas disk-pa browse do drajvera i instaliras ga "na silu".
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milutinm83 Rasenje 19.01.2007. 00:49 #11655

status: user
broj poruka: 37

Da vam cika kaze nesto, ovi nemaju pojma! Via cip za usb ima problem sa WINDOWSom SP2, ustvari WIN SP 2 nema odgovarajuce drajvere koji rade sa sa ovom vrstom cipa, ja sam na jedvite jade uspeo da ga osposobim ali radi kao usb 1.1! Moja perporuka slobodno baci karticu ili daj nekom koji koristi WIN 98,ME ili 2000, a ti kupi karticu sa NECovim ili ALIjevim cipom!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IgorB ... 19.01.2007. 01:59 #11657

status: user
broj poruka: 281
Koja je model kartice?



https://www.limundo.com

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milos24 Hvala dobri ljudi 19.01.2007. 11:02 #11664

status: user
broj poruka: 282
Prvo bih zeleo da zahvalim svima koji su se pomucili da nadju resenje za moj problem u ovako kratkom roku. Premestanje kartice u drugi slot je urodilo plodom, sto je neverovatno. Ah, dobri stari Win. To je bio i moj sledeci pokusaj, ali me je mrzelo da se ponovo zavlacim ispod stola. Sada nije bas na idealnom mestu ali makar radi. Mozda cu rizikovati i probati da je premestim u neki zgodniji slot. Hvala jos jednom svima na pomoci.

Pozdrav

Milos

Ko ne zna, i zna da ne zna, dete je, nauci ga,
Ko zna, a ne zna da zna, spava, probudi ga,
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, kloni ga se,
Ko zna, i zna da zna, mudar je, sledi ga.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milos24 Zakasneli odgovor na pitanje 05.02.2007. 00:31 #11769

status: user
broj poruka: 282
Operativni sistem je XP SP2 potpuno apdejtovan

Pozdrav

Milos

Ko ne zna, i zna da ne zna, dete je, nauci ga,
Ko zna, a ne zna da zna, spava, probudi ga,
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, kloni ga se,
Ko zna, i zna da zna, mudar je, sledi ga.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs