Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Rezolucija nije kompatibilna sa programom, help
STRANA 1 OD 1
marichica Rezolucija nije kompatibilna sa programom, help 08.11.2010. 23:13 T30807

status: user
broj poruka: 13

Skinula sam program za englesku gramatiku Grammar in use, imam window 7 i sada kada otvorim aplikaciju prozor stoji skoz cudno da neke funkcije ne mogu uopste da koristim.
Probala sam da smanjim rezoluciju (posto mi je trenutno 1366x768) i uspelo je. Aplikacija se otvorila u formi tutorijala i mogla sam sve funkcije da koristim. Zanima me da li postoji neki nacin da ne smanjujem rezolucijui svaki put kada hocu da otvorim program????
hvala unapred:)))
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Prevedi na srpski 08.11.2010. 23:22 #261082

status: user
broj poruka: 6643
1. Šta podrazumevaš pod `čudno`?
Da li je prozor programa veći od vidljivog prikaza na ekranu? Pa su neke opcije i komande van ekrana?
Ili šta?
2. Koju si rezoluciju smanjila? Ako je monitora, onda ti je taj program tek iskočio iz ekrana, a ako si smanjila rezoluciju samog programa, tj. veličinu prikaza prozora u pixelima, onda nemaš problem, rešila si ga.
3. Prvo pogledaj u čuvene tools, options, advanced, setup, personalize, i šta li još drugo može da postoji u tom programu za gramatiku, gde bi pod video ili screen resolution, trabala da podesiš rezoluciju svog monitora ili bar smanjiš veličinu - ako to postoji u tom programu.




Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Imas, dakle, monitor (ili TV) sa ekranom cije stranice stoje u... 08.11.2010. 23:32 #261083

status: user
broj poruka: 10988
odnosu 16:9. Mozda je problem u tome sto je `prozor` programa u 4:3.

1. Sta ti znaci `u formi tutorijala`? To jest, kako se program ranije otvarao?
2. O kojem se monitoru (TV-u) radi?
3. Na koliko si smanjila rezoluciju (sa 1366x768)?
4. Koju frekvenciju `osvezavanja` trenutno koristi monitor?

Ako je programski interface napravljen u nekoj primitivnijoj formi (recimo u Visual basic 5-ici) moze se desiti da su dimenzije `prozora` strikto odredjene te da ih nije moguce menjati (probaj da misem suzavas prozor po horizontali i vertikali).

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 08.11.2010. 23:41 #261084

status: user
broj poruka: 9460
Da li je to aplikacija ili kljiga u vidu PDF fajla?Jesi li probala u toj aplikaciji/pdf-u da u opcijama cekiras full screen?Da li `hvatanjem`prozora mozes da pomeras aplikaciju po ekranu i da li je cela ili fali deo prozora?Mozes li nam poslati screen shoot te aplikacije kada ne vidis pola funkcija?

(c) 1982 Sinclair research Ltd

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus ... 09.11.2010. 08:35 #261160

status: user
broj poruka: 4054



My name is Lisa, I`m 22, I`m not married ... za pocetak probaj sa ovim

http://get.adobe.com/reader/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
marichica ... 09.11.2010. 10:51 #261211

status: user
broj poruka: 13
Ovako izgleda prozor na rezoluciji 1366x768

http://screencast.com/t/Q1oYixHzm

a ovako kada smanjim rezoluciju na 1280x768

http://screencast.com/t/ijjFowUO

program je u formi aplikacije, ,hvatanje` prozora nije uspelo jer prozor previse viri. Ne mogu cak ni stranice da se smanje. Prozor programa je veci od prikaza na ekranu.
Saljem vam kako izgleda properties programa.
http://screencast.com/t/u25vx7Jh

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg re 09.11.2010. 11:11 #261216

status: user
broj poruka: 2270
Ako imaš ATI karticu, možeš iz ATTa (napraviš game profil za taj program i u additional tabu označiš Switch desktop resolution to, i snimiš profil).
Ili ovakav program:
http://www.12noon.com/displaychanger.htm
Instaliraš ga i napraviš .bat fajl, prema uglednom primeru, koji će ti otvori program u proizvoljnoj rezoluciji.
Uzgred, ja ne vidim da ti išta fali u onoj 1366 rezoluciji. Svi dugmići su dostupni.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
marichica .. 09.11.2010. 11:26 #261222

status: user
broj poruka: 13
Ne vidi se to na slici ali neki dugmici nisu dostupni, kao npr. provera tacnih odgovora.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
marichica Re: re 09.11.2010. 12:02 #261230

status: user
broj poruka: 13



:: Ako imaš ATI karticu, možeš iz ATTa (napraviš game profil za taj program i u additional tabu označiš Switch desktop resolution to, i snimiš profil)
:: Ili ovakav program
:: http://www.12noon.com/displaychanger.ht
:: Instaliraš ga i napraviš .bat fajl, prema uglednom primeru, koji će ti otvori program u proizvoljnoj rezoluciji
:: Uzgred, ja ne vidim da ti išta fali u onoj 1366 rezoluciji. Svi dugmići su dostupni
::
::
::
Moze li malo detaljniji opis kako da napravim .bat file, skinula sm program i instalirala, ali nisam uspela da ga napravim...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg re 09.11.2010. 13:04 #261255

status: user
broj poruka: 2270
Otvoriš novi fajl u nekom tekst editoru, napišeš u njemu ovakvu liniju:

dc.exe -width=1280 -height=760 -depth=32 -refresh=60 `c:\Program Files\Hasbro\Freddi.exe`

Umesto Freddi.exe naravno navedeš path do tvog programa. Snimiš to kao xxx.bat i ubuduće staruješ bat kad hoćeš da radiš u programu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646181.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs