Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Overclock Intel 3.2 !
STRANA 1 OD 1
SkyFire Overclock Intel 3.2 ! 21.01.2007. 02:09 T3086

status: user
broj poruka: 18472
Neki dan sam overclockovao Intel 3.2 640H 64-BITNI NA 4.0 Ghz.Uz software Ai Booster koji se dobija uz Asusove ploce.Na Overclock profile bez seckanja ga digne na 3.6 a vec na 3.8 windows je nestabilan i sam se restartuje.Pretpostavljao sam da je do voltaze pa sam isao postepeno.Internal frekfenciju sam stavio na 251 a na 1.50 v za cpu sam digao a standard je 1.33 v.,tako sam dobio 4.0 Ghz.Interesuje me do koliko moze da se izgura tj koliko je najstabilnije po tim merilima tj. na koliko da stavim?Napominjem da sad radi stabilno ali se ponekad desava i da zakuca pa moram da ulazim u bios.Napajanje je chieftec 360 w - Real Power 230 w.P.S.Sto se tice hladjenja CPU to je ok,tu je Hyper TX ali me ipak interesuje koja je granica,dokle sme da se zagreje procesor obzirom da je 90 nm?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 04.02.2007. 09:14 #11730

status: user
broj poruka: 568
moje subjektivno misljenje je da je glupo klokovati procesor koji fabricki radi na taktu od preko 3 giga

Licence to kill
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dgrujic pa vidi `vako... 04.02.2007. 15:47 #11749

status: user
broj poruka: 78

Cim ti povremeno zakucava znaci da ne radi stabilno... .)))
Licno mislim da je za 90nm P4 to granica.

Negde sam procitao da su neki likovi poterali P4 641 na 8GHz, pa sad, ako uradis proporciju maksimalnog overkloka i proizvodnog procesa (65nm i 90nm) mozda dobijes teoretsku vrednost kolko mozes da izvuces iz tvog sharca... .)))))))))))))))

Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646095.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs