Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Upgrade BIOS-a
STRANA 1 OD 1
SkyFire Upgrade BIOS-a 05.02.2007. 14:32 T3117

status: user
broj poruka: 18472
Sa kojim software-om da ubacim nov bios?Imam ASUS P5N32 Sli Deluxe maticnu plocu.Probao sam sve Asusove sa sajta za upgrade ali mi bukvalno svaki u nekom error-u i nece da se instalira.Ako neko zna najefikasniji nacin ili neki extra program za te stvari bio bih zahvalan na pomoci.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC imas na cdu od ploce 05.02.2007. 17:14 #11789

status: user
broj poruka: 9388



Mislim da se zove Asus update. Radi direktno iz Windowsa a ako nisi siguran u verziju BIOSA koju si skinuo, moze i on sam da povuce najnoviju sa asusovog sajta (Upgrade BIOS from internet)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jeske NE CHACHKAJ MECHKU!!! 05.02.2007. 21:52 #11799

status: user
broj poruka: 46

Zasto da apdejtujes bios??? Ako ti komp radi kako treba ne diraj nista. To se radi samo u slucaju da ti nova verzija biosa donosi poboljsanja u slucaju da ploca ne vidi veliki hard, noviji procesor ili sl. Ni u kom slucaju ti nece uciniti racunar brzim ili stabilnijim.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diamond73 06.02.2007. 00:57 #11815

status: user
broj poruka: 111



Nemoj salom da se salis,tj nemoj da ti pada na pamet da apdejtujes bios za plocu.

To se radi jedino ako postoje neki problemi na ploci i nije neka `normalna` procedura kao da su drajveri za graficku u pitanju.

Ako flashovanje biosa ne uspe,mislim da mozes da bacis plocu,a ako uspe,a performanse su losije nego pre,opet si u gadnoj situaciji.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrlja a ako nije sve u redu??? 06.02.2007. 08:06 #11823

status: user
broj poruka: 299
ako ti je sve u redu ... i nemas problema sa plocom ne radi update biosa...
a ako nije ... sa asus update skini bios, a ne da ga odmah instalira... posto su nesto zabrljali i izbacuje poruku kako ne moze da raspakuje verziju biosa.. ako ne moze ni da skine onda odes na ASUS-ov site ...
downloadujesh BIOS...
flashujesh BIOS...

ALI jos jednom preporuka... ako ti sve radi bez problema... i ne planirash zamenu procesora (a da je taj procesor podrzan tek on neke verzije BIOS-a ... ne menjaj ...)
ako fleshujesh pogreshnim biosom (i to primetish) ili prijave se neki problemi sa BIOS-om prilikom fleshovanja... ni u kom slucaju ne smesh restartovati komp...
ako vec restartujes.. treba naci ko moze da ti vrati bios EPROM programatorom... (ne bacati plocu, vec se raspitivati po servisima), ako su performanse losije ili tako nesto... vratis prethodnu verziju bios-a... itd




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diamond73 09.02.2007. 16:44 #12045

status: user
broj poruka: 111



Hvala na ispravkama kolega,znaci ako se nesto zezne kod flashovanja,to ce ti srediti bolji servis,i obicno papreno naplatiti.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs