Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
7zip problem
STRANA 1 OD 1
matz 7zip problem 22.12.2010. 20:02 T32011

status: user
broj poruka: 801

Kada skinem igru iz dva rar dela raspakivanjem pomoc`u winrara nemam problema.Raspakuje prvi deo pa onda trazi drugi dok preko 7zip-a raspakuje samo rar 1 ali rar 2 ne.Tako dobijem nekompletnu igru koju instaliram i koja nece da se pokrene...
Da li je do 7zip-a ili ima neka opcija?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed 7zip je DONEKLE kompatibilan sa WinRAR-om, a interni procesi... 22.12.2010. 20:27 #275487

status: user
broj poruka: 10988
se svakako odvijaju drukcije. Moze biti da 7zip zahteva da svi delovi podeljene datoteke budu smesteni u istom folderu. U svakom slucaju, WinRAR (nedavno se pojavila verzija 4-beta) je mocnija alatka u ovoj kategoriji...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 22.12.2010. 20:31 #275491

status: user
broj poruka: 18472
Imas AllZip i takodje HJSplit ako je ekstenzija file- 00,01 ...
Nekad trazi bas odredjen tool da bi raspakovao .

Dear AMD, HAHAHAHAHAHAHAHA.
Yours truly, Jensen.

ATI Cayman Epic Fail
``Tresla se gora,rodio se mis``


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Koji 22.12.2010. 20:39 #275499

status: user
broj poruka: 6643
Koju verziju 7zipa koristiš?
Skoro sam skinuo najnoviju, i desilo mi se nešto slično, da priajavi CRC error, dok je total commander raspakovao chunk-ove u jedan fajl sasvim normalno.
Sa prethodnom verzijom 7zipa se to nije dešavalo. A za ovo moje, ne znam da li je izuzetak ili pravilo, nisam još iskusio sa više stvari - slabo ja šta skidam, nemam vremena, no, obratiću pažnju.
Prethodna verzija je radila za sve pare na sedmici, definitivno, bez ovih pojava i boleština, no, možda su tašti i sujetni rusi nešto smislili.



Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
matz ree 23.12.2010. 09:39 #275620

status: user
broj poruka: 801

Koristio sam razne verzije 7zip-a ,na jednoj imam CRC error dok na drugoj ok i obratno ..Ipak cu se zadrzati starog i proverenog winrara

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 7zip problem 23.12.2010. 23:55 #275857

status: user
broj poruka: 18941
7-zip u saradnji sa total commander-om, besprekorna kombinacija.. meni recimo 7-zip najvise odgovara jer mozes da otvoris bukvalno sve ekstenzije i vidis sadrzaj, dok kod winRar-a bas i nece da moze sve..


::
:: Kada skinem igru iz dva rar dela raspakivanjem pomoc`u winrara nemam problema.Raspakuje prvi deo pa onda trazi drugi dok preko 7zip-a raspakuje samo rar 1 ali rar 2 ne.Tako dobijem nekompletnu igru koju instaliram i koja nece da se pokrene..
:: Da li je do 7zip-a ili ima neka opcija?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Raspakuj sa Winrar 24.12.2010. 00:02 #275864

status: user
broj poruka: 7700
Medjutim 7 zip ima veci stepen kompresije od winrara sa njegovim arhivama narocito 64 bitna verzija ,tako da je on postao hit i moze se vidjati u svim testovima.Druga stvar je sto ima podesavanja do 6 threadova ,tako da postuje hijerarhiju jezgara.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BassivitY Aj da priupitam... 07.03.2016. 20:26 #615272

status: user
broj poruka: 911
7zip naravno, nebino da li je 32/64 bit, beta/non beta ....

CRC error na svakom mogucem fajlu dobijam. Mozda, ali samo mozda mi se desilo da neke portabl programe uspem da otpakujem, ali to nije ni 1% stvari koje otpakujem...
Winrar naravno radi bez problema i nikad nisam imao problem
I sto je najbolje, ovaj problem imam od kad znam za 7zip ...godinama ...na dve razlicite konfiguracije ...
Primer su serije u partovima, sa winrarom regularno desni klik na bilo koji part>extract to `ime foldera` i to je sve ...Ovde nijednu jedinu seriju nisam uspeo da otpakujem niti bilo sta. Probam 7zip, radi odprilike isto vremena kao i winrar i izbaci CRC error ...obrisem leftover koji je ispljunuo, otpakujem iste partove sa winrarom, sve super.

Jel imao neko slican problem, hoću da koristim 7zip, ali ne znam u čemu je stvar. Pošto već neko vreme ovo probavam iznova, da vidim jel se nešto promenilo, ali nema pomaka.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
CARPE DIEM

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Koristim odavno 7zip 07.03.2016. 23:43 #615280

status: user
broj poruka: 4228
ali ovo mi se nikad nije desilo. Možda ti je neko podešavanje ostalo i sad se provlači? Mada on nema puno opcija. Jesi li probao da promeniš temp folder i da koristiš neki drugi?

Mislim da zavisi kako je arhiva spakovana. neke arhive WinZip jedino otvara, druge WinRAR, ali ovo što pišeš je baš kao da ti samo 7zip ne radi kako treba.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BassivitY povratni info 08.03.2016. 15:18 #615309

status: user
broj poruka: 911
Hvala vladarko za ideju.

Promenio temp folder .....ali nije pomoglo

Tacnija greska je CRC Failed : ime fajla koji pokusavam da otpakujem. Nista osim toga

Cak sam i guglao da to ima veze sa integritetom arhive i da 7zip automatski proverava fajl u arhivi i nakon extractovanja i da to nekad pravi problem i receno je samo da se iskljuci crc check ...ali ja tu opciju nigde nemam ...s tim da je i post bio stariji pa ta opcija vise ne postoji.

Bas je cudan problem. Cak nije vezano ni za sistem jer je 7zip proban posle svake rei9nstalacije sistema....win 7, 8, 8.1, 10 ...
Sad me prosto interesuje gde je problem jer nema nikakvih logova a arhive su 100% ispravne
Jedino sto mogu da pomenem kao dodatni info je to da i PeaZip (na primer) takodje nece da otpakuje te arhive.
I ja bi pomislio da su vezane za winzip/winrar ali to su prakticno sadasnje serije, znaci zapakovano pre tipa 2-3 dana. Nije da je neki fajl iz kamenog doba, pa i da razumem.

- - - - - - - - - -

Samo da ispratim sta sam saznao ... Jeste bug i vezan je samo za to kad e koristis prvi part, dakle iskljucivo part .01 ...samo tad prolazi, sto je i proslokod men

submitovan je bug, neko je prijavio pa ono ...ceka se ...ali sad bar znam sta je pa mogu da brisem winrar

https://sourceforge.net/p/sevenzip/bugs/1641/

:D
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
CARPE DIEM

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs