Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
KAKO NAPRAVITI ANTENU ZA WIRELESS
STRANA 1 OD 1
dsplastx KAKO NAPRAVITI ANTENU ZA WIRELESS 13.02.2007. 17:54 T3220

status: user
broj poruka: 59

IMAM KUPLJENU WIRELESS KARTICU KOJU SAM UDENUO NARAVNO U SLOT U KOMPU GIGABYTE GN-WP01GS PCI WLAN CARD TURBO.
MEDJUTIM MOJE ZADOVOLJSTVO U KORISTENJU ANTENE U KUCNOM REZIMU HVATANJA SIGNALA JE ONAKO I ONAKO. SADA NA ZADNJEM DELU KARTICE NEMA JOS NEKI PRIKLJUCAK ZA DODATNU ANTENU KOJU BIH PRIKLUCIO NEGO SE VEC DOBIJENO PARCENCE GIBLJIBE ANTENICE MOZE ODSRAFITI. MOJE PITANJE DALI POSTOJI NEKO VALJANO UPUTSTVO DA NAPRAVIM SAM ANTENU KOJU BIH USPOMOC KOAXIALNOG KABLA STAVIO NA NEKO MALO VALJANIJE MESTO POSTO MI KOMP STOJI U COSKU KUCE I OKRENUT UZA ZID. I DALI JE MOGUCE DA SE SAM KOAXIALAC MOZDA PREKINE NA NEKOM MESTU DA SE STAVI NEKI VID REDNE ANTENE TAKO DA MOGU IMATI RECIMO JEDNU ANTENU NAPOLJU A JEDNU UNUTRA .
HVALA NA ODGOVORIMA UNAPRED.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
durbak odgovor 13.02.2007. 21:39 #12226

status: user
broj poruka: 221
Ukucaj na google KAKO NAPRAVITI WIRELESS ANTENU i dobices adrese sa tom temom, vidi sta ti jos treba od opreme. pozdrav



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
durbak dopuna 13.02.2007. 21:41 #12227

status: user
broj poruka: 221
evo ti jedne adrese
http://wireless.uzice.net/uputstvo-wireless-community-mreza-kako-je-napraviti.htm

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsplastx replu 13.02.2007. 23:39 #12232

status: user
broj poruka: 59


goglo sam ja vec medjutim sve to sto sam video je bazirano za wirless uopsteno neznam da ne zapalim nesto na ovoj mojoj kartici malo precizniji odgovorcic mi treba ipak da sacekam jos malo.
u svakom slucaju hvala.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro Jednostavno.. 14.02.2007. 13:51 #12252

status: user
broj poruka: 288
Odvojis 60ak evra i kupis Hyperlink-ov Grid 24dBi. Jedna od najboljih, ako ne i najbolja antena na nasem trzistu. Od pravljenih antena, em sto ti neces imati koristi, nece ni drugi oko tebe imati koristi sa svojim antenama. Lose napravljena antena, vise cini stete u etru, nego sto koristi. Ako imas mogucnosti da napravis antenu koristeci bolji alat od kljesta, cekica i makaza za lim, onda napravi. Najbitnija stvar kod antene je preciznost izrade kao i kvalitet upotrebljenog materijala.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mario80bg kucna radinost 08.03.2007. 19:11 #13663

status: user
broj poruka: 163
Ova meni deluje kao zanimljiv primerak za samogradnju:
http://wireless.gumph.org/articles/homemadeomni.html
A recimo i ova kantena kosta budzasto a ima fantasticne rezultate:
http://www.wifihr.net/modules.php?name=Content&pa=list_pages_categories&cid=3
Braca hrvati to opisuju stvarno sa stilom... Ja sam bio iznenadjen.
Ima priloga gde korak po korak budze i modifikuju kartice i sl:
Koristan link u svakom slucaju.

Nadam se da sam pomogao.
Pozz

dokolenko

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646143.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs