Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Help please ?!?!?!?!
STRANA 1 OD 1
grabun Help please ?!?!?!?! 15.02.2007. 00:36 T3236

status: user
broj poruka: 105
Radi se o laptopu Compaq nx7300 - core duo, 512 ram, 80 gb, dvd/rw itd itd. Uz njega ne dolazi windows nego free dos. Problem je sto kada pokusam da instaliram windows i kada dodje do onog koraka kada treba da izaberem na koji disk i koju particiju da instaliram, on kaze da nije nasao hdd. E sad ja pretpostavljam da je to problem sto nisam instalirao u onom prvom koraku dravjvere za sata ili raid ili sta vec. A mozda i gresim. E sad pitanje ako sam u pravu kako da to instaliram bez flopija ili neceg slicnog i kako uopste da nadjem te drajvere. Uz laptop ne dolazi nikakav disk.
Nadam se da sam bio donekle jasan. Hvala unapred za svaki savet.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Pokusaj ovo... 15.02.2007. 01:33 #12273

status: user
broj poruka: 2909
Imas sigutno disk sa draverima.Medju njima ti je flopi koji moras da ubacis pre instalacije win da bi prepoznao HDD.Nakon toga bi trebalo da nastavi instalaciju normalno.Pazi da nepromasis raid mod.

DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Ispravka 15.02.2007. 01:43 #12274

status: user
broj poruka: 2909
Ako nemas disk moraces da skines sa inteneta drajvere za tvoj model,snimis ih na ISPRAVAN flopi(koji ces predhodno da formatiras),kad ti potrazi ubacis disk i nastavis instalaciju WINa.
Pretpostavljam da su u pitanju dva ili tri fajla velicine od po 100-200KB snimi sve na isti disk kao kod apdejtovanja biosa.
Obrati paznju nekad ti fajlovi dolaze u ARJ formatu,pa ces morati prvo da ih raspakujes.

DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ddragoljub Pogledaj BIOS 15.02.2007. 01:58 #12276

status: user
broj poruka: 126
Pogledaj u BIOS-u ...
Drugar je imao isti problem i reshili smo bez floppy-ja (nema floppy nejgov laptop)
U BIOS-u je postojala opcija `SATA Mode - Native /Legacy `
tu izaberesh ono drugo :-)
tada se `pojavio` hard disk ....

nadam se da pomaze..... :-)

pozdrav, dragoljub


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ddragoljub Pogledaj BIOS 15.02.2007. 01:59 #12277

status: user
broj poruka: 126
Pogledaj u BIOS-u ...
Drugar je imao isti problem i reshili smo bez floppy-ja (nema floppy nejgov laptop)
U BIOS-u je postojala opcija `SATA Mode - Native /Legacy `
tu izaberesh ono drugo :-)
tada se `pojavio` hard disk ....

nadam se da pomaze..... :-)

pozdrav, dragoljub


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
grabun Naslov 15.02.2007. 08:24 #12284

status: user
broj poruka: 105
Prvo, naravno da nema flopy, ko jos to koristi, drugo u biosu ima sata native moda da se enable ili disable-uje i trece, problem je sto na netu nigde nema drajvera za to. Naravno da sam trazio. Zato i pitam, dal mozda neko zna gde to moze da se nadje, posto na hp-ovom sajtu cak nema ni drajvera za konkretno ovaj model. Sve sto sam nasao vezano za ovaj model je nekoliko sajtova na turskom i madjarskom, pa se ne mogu bas snaci. E da to je znaci compaq nx7300 a product number je RU375ES. Tako.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
grabun Radiiiii!!!! 15.02.2007. 08:42 #12286

status: user
broj poruka: 105
Jeste druze ovo sa satom. Kada sam disable-ovao native mode proradilo je. A dal da sad kad instaliram sistem vratim na taj native mod i dal je to sta bolje. Hvala ti u svakom slucaju. Pozdrav.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
astan Evo ti informacije iz prve ruke 15.02.2007. 10:58 #12292

status: user
broj poruka: 271

Pre mesec dana sam uzeo slican laptop kao ti, u pitanju je HP Compaq nx7400. Obican 32-bit win XP mozes instalirati ako uradis to sto si vec uradio, ako budes vratio SATA native mode na enable naravno XP nece moci da radi ali ako ga ponovo disable proradice ti. Ako instaliras win XP x64 bit on ce se instalirati i kada ti je SATA native mode na enable, isto vazi i za Vistu i za Linux posto oni imaju podrsku za SATA diskove. Jos jedna solucija ti je da skines drajvere sa neta za SATA (slobodno skidaj sa sajta HP za model 7400) pa da ih uz pomoc npr. nLite programa ubacis u instalaciju win XP (ovo ti je najjednostavniji nacin, postoji jos par malo komplikovanijih postupaka) i tada instaliras winXP sa SATA native mode na enable i sve ce ti raditi. Sve u svemu najjednostavnije ti je da sve ostavis onako kako ti je sada, neces nesto mnogo izgubiti. Ako imas jos koje pitanje slobodno pitaj. Pozdrav.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646134.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs