Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
koja oprema za wireless internet?
STRANA 1 OD 1
simsic koja oprema za wireless internet? 16.02.2007. 13:08 T3255

status: user
broj poruka: 22
Koju opremu bih trebao da kupim kako bi se koristio wireless internetom?Imam opticku vidljivost predajne antene, udaljena je od mene na nekih 500m vaz. linijom.Takodje od kompijutera do moje antene nebi mi bilo potrebno vise od metra kabla (u potrkrovlju sam).Zanima me najjeftinija varijanta, konkretan predlog opreme i mesto gde bih mogao kupiti istu.Totalni sam neznalica sto se tice opreme za wireless pa ne bi skodilo i neko objasnjenje!Hvala unapred.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Najjeftinija 16.02.2007. 20:46 #12375

status: user
broj poruka: 9386


Najjeftinija antena (ona kao loga) kosta oko 15 evra i par metra kabla (ustvari TACNO onoliko lkoliko ti treba)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
simsic konkretno! 16.02.2007. 22:50 #12386

status: user
broj poruka: 22
Moze nesto konkretno?
Jel nesto od ovoga ogovarajuce (ASUS WL-138G_V2 PCI WIRELESS) ili (MSI PC54G3 PCI WIRELESS) ili (SWEEX WIRELESS PC CARD) + ne znam koja antena?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psihoyu Par stvari 17.02.2007. 02:19 #12391

status: user
broj poruka: 1191
Treba ti kartica: Compex High Power WLM54G-23dbm (200mW) -35e
Kabl: 1m ili 3m CFD-200 kabl RP-SMA(m) na N(m) - 8 ili 9.5e
antena: tu je vec dilema
Panel antena 12 dBi - 24e
ili nadji neku kantenu
ili zovi neke od provajdera jer oni imaju svoje antene,npr VOjvodina Online 022/310-724 pa vidi posto je.
Mada prodaju oni i paket opereme sto ti treba za 3500din.
Al uzmi gore navedenu karticu zbog jacine i nece te boleti glava.
Sve gore imas u Netiksu. https://www.netiks.co.yu
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro .. 17.02.2007. 04:01 #12395

status: user
broj poruka: 288
Sta mislis za ovu kombinaciju? Uzmes karticu sa Atheros chipom, nabavis neki stari P2, u koga ces ubosti karticu i na koji ces instalirati Mikrotik. Samim tim, dobices extra uredjaj koji je mnogo bolji od APa. Od antena, bez obzira na malu udaljenost, bilo bi lepo da uzmes neki grid, mada bi i loga zavrsavala posao.

Upamti, kod wirelessa nema fusherenja. Koliko ulozis, toliko ce ti se vratiti.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: konkretno! 17.02.2007. 05:47 #12396

status: user
broj poruka: 9386
Najkonkretnije ti je napisao covek par postova gore.
Najbolje je da uzmes opremu od provajdera, ukoliko je nude, jer u tom slucaju ukoliko ti ne sto ne radi kako treba oni su u obavezi da ti to i poprave u garantnom roku. Ukoliko kupis makar parce kabla sam, ostavljas im dovoljno prostora da se vade kako en odgovaraju za tudju opremu.

Po meni najbolja ti ja verijanta kod njih i posto plati i zavrsi stvar. Ne verujem da ce ti biti nesto preterano skuplji, pre da ce ti biti poprilicno povoljniji.
Pozdrav.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NaZGuL !! 25.02.2007. 18:41 #12932

status: user
broj poruka: 3
Sto se tice antena panelka nikako jer mnogo rasipa signal, grid bi bila najbolja ali najvie kosta ok 60e, ja sam kupio naj obicniju antenu za povezivanje ne znam tano kako se zove ali evo ti telefon firme 3440059 oni se nalaze u Branicevskoj 25 to ti je na auto komandi, posto ti neces biti ap, a mala je razdaljina da nebi bacao pare opusteno kupi ovu jeftinija je og grid antene a odradjuje posao. Posto je meni neka slicna razdaljina ko tebi mogu malo kasnije da ti napisem koja je jacina antene i koja je model (da se prisetim)!! eto


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs