Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Instalacija Viste
STRANA 1 OD 1
psihoyu Instalacija Viste 19.02.2007. 17:10 T3285

status: user
broj poruka: 1191
Nabavio sam Windows Vistu i imam 2 harda.
Na jednom koji je master je Windows XP,a na drugom samo podatci.
Kako sada da instaliram na ovaj drugi Vistu i da rade oba OS-a na kompu?
Ne bi jos da brisem Xp dok ne vidim kako sljaka Vista, kakvi su drajveri i tako dalje.
Komp mi je dovoljan za Vistu, P4 2,6GHz, 1GB DDR, 128 GPU.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca ovako 19.02.2007. 18:57 #12494

status: user
broj poruka: 1574
Pokusaj da u BIOS-u ovaj drugi stavis da ti prvo gleda kada se dize sistem,pa tek ovaj sa WinXP-om,a onda instaliraj na njemu Vistu,trebalo bi da radi.

btw Vista je extra..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
viper sss 19.02.2007. 23:30 #12513

status: user
broj poruka: 61
Nije problem instalirati ako imas 2 harda ili 2 odvojene particije... Samo odaberi particiju pri instalaciji... ali savetujem ti da vistu ne instaliras jos jedno 6 meseci minimum, dok se pojave igrice koji koriste pun vistin kapacitet i graficke karte sa podrskom za directX 10 .)
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Curla Vista 20.02.2007. 04:40 #12525

status: user
broj poruka: 3
Sta drugo da vam kazem moras da imas jaku masinu za vistu obavezno orginal intel i minimum 1gb rama
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic .. 20.02.2007. 08:43 #12534

status: user
broj poruka: 18941
prvo bekapuj podatke i napravi particiju koja ce biti samo za vistu, nekih 20giga, onda samo u biosu podesis u ADVANCED, boot device hard disk priority, stavis hard na kome si pravio particiju za vistu, samo ga dodelis da bude prvi i sa njega ce ti butovati, mada ti je moj savet ako se bas ne razumes, iskljuci hard fizicki (hard na kome ti je XP), i ostavi ukljucen hard sa podacima, na kome ces instalirati vistu, i onda kreni sa instalacijom, naravno ne zaboravi da ne smes da formatiras hard jer su ti podaci na njemu, kada te pita, daj mu ESC, to radis samo ako nemas gde da bekapujes podatke...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi Re: Vista 20.02.2007. 09:34 #12537

status: user
broj poruka: 568

Licence to kill

:: Sta drugo da vam kazem moras da imas jaku masinu za vistu obavezno orginal intel i minimum 1gb ram

nisam znao da postoji `fals` intel i da Vista ne radi na AMDu mozda ?????
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca imam AMD 20.02.2007. 14:06 #12549

status: user
broj poruka: 1574
Ja imam AMD 3000+(na 2.1GHz),512MB,6800le i instalirao sam Vistu i nije bilo nikakvih problema,mada mnogo jede memoriju,tako da bez 1GB od zahtevnijih igara nista...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi Re: imam AMD 20.02.2007. 14:17 #12551

status: user
broj poruka: 568

Licence to kill

:: Ja imam AMD 3000+(na 2.1GHz),512MB,6800le i instalirao sam Vistu i nije bilo nikakvih problema,mada mnogo jede memoriju,tako da bez 1GB od zahtevnijih igara nista..
::
::
::

kako si to uspeo kad gore pise da trazi samo `original` intel LOL
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bacvra Re: Vista 07.03.2007. 00:52 #13542

status: user
broj poruka: 10



:: Sta drugo da vam kazem moras da imas jaku masinu za vistu obavezno orginal intel i minimum 1gb ram
TO SHTO KAZESH NEMA POJMA
OK NIJE NA ODMET IMATI JAKU MASHINI ZA VISTU ULTIMATE ALI ZA HOME I NIJE POTREBNA
A TO DALI JE NA AMD ILI INTELOVOM PROCESSORU TO NEMA VEZE RADI NA OBA
PROVERENOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca kao sto rekoh 07.03.2007. 15:50 #13585

status: user
broj poruka: 1574
U pravu si ti,ali moja masina nije nesto prejaka,a gurala je vistu ultimate bez problema sa aero glassom,pa sad vidite da nije ona toooliko zahtevna.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs