Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Eunet narusava privatnost
STRANA 1 OD 1
shkomi Eunet narusava privatnost 22.02.2007. 09:48 T3327

status: user
broj poruka: 844

Evo sta se desava kada se malo vise trosi flat 256 kod euneta

Postovani,

Kao administrator EUneta, zelim da Vas obavestim da smo primetili da se sa Vaseg naloga preduzimaju aktivnosti koje nisu u skladu sa uobicajenim standardima i pravilima ponasanja na Internetu. Prema nasim saznanjima u konkretnom slucaju doslo je do:

[20.02.2007. Piraterija]
File Name: TEKLA.eStructures.Xsteel.12.0.multilingual.LND.Cra ckFinal.zip

Zato Vas molimo da proverite da li na Vasem racunaru ima kompjuterskih virusa ili je mozda neko bez Vaseg znanja i odobrenja koristio Vas racunar odnosno korisnicki nalog. Sa uslovima koriscenja EUnet Dial-In servisa mozete se upoznati na adresi: https://my.eunet.yu/support/document...unetdialup.pdf

Ukoliko Vas problem ovim nije resen ili imate dodatnih pitanja, mozete da kontaktirate Sluzbu tehnicke podrske, svakog dana od 00.00 do 24.00 sata, na telefon (011) 202 3636, (021) 420 031, (024) 556 272 ili putem e-maila: podrska@eunet.yu

EUnet Vam zeli prijatan dan i sigurne veze!


Znaci oni su pratili p2p saobracaj koji ostvarujem preko shareaze, ne razumem se u pravo, ali mi nece biti tesko da odem veceras do prijatelja advokata, da vidim da li je ovime ugrozena moja privatnost

Devize devize bonda elema
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pipeline Njuškala 22.02.2007. 10:53 #12675

status: user
broj poruka: 2
Pa što uze ADSL kod njih.
Njuškaju oni tvoj saobraćaj da bi te (tvoju adresu) što bolje prodali reklamožderima. Zbog toga EUnet ima najveću količinu SPAM-a od svih provajdera. Oni i Sezam su provajderi sa najgorim ego tripom u zemlji


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi Pa primetio sam 22.02.2007. 10:58 #12676

status: user
broj poruka: 844

Menjam provajdera pod hitno. Samo da proberem sta valja.Sta mi preporucujete.

Devize devize bonda elema

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kiki31 Beotel 22.02.2007. 11:29 #12677

status: user
broj poruka: 83
ja sam kod beotela vec 4 meseca i super je provajder.
pre njega bio sam na eunet-u i sezamu.po meni je beotel najbolji.za sada
videcemo
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi beotel 22.02.2007. 11:39 #12678

status: user
broj poruka: 844
Jesi imao problema prilikom prebacivanja, zbog adsl prikljucka u centrali

Devize devize bonda elema

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 Beocity ili Verat 22.02.2007. 12:46 #12682

status: user
broj poruka: 452
Sa Beotelom imam lose iskustvo da sam, nakon sto sam sa Beositija presao kod njih, 7 meseci uzaludno cekao na signal, dok nisam raskinuo ugovor, tako da samo mogu da kazem da su kolektivno zenski polni organi u augmentativu(tm).
Sa Beositijem sam pre toga bio sasvim zadovoljan, kao sto je i nekolicina mojih drugara + dok cekas signal kod njih imas dzabe dajl-ap flet. Jedino sto ti se ne isplati da otvaras nalog ako ne platis tri meseca od jednom (dodje malo ispod 4000).
S druge strane, Verat mi se cini za nijansu povoljnijim od ostalih.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kosbg Ne siri dezinformaciju! 22.02.2007. 15:37 #12690

status: user
broj poruka: 2
Proverio sam, netacno je da EUnet kontrolise P2P saobracaj korisnika. Oni su samo prosledili upozorenje koje su dobili od neke filmske produkcije koja se pobunila zbog filmske piraterije. Naravno, u svakom trenutku imaju tvoj log sa vremenom pristupa i IP adresom, tako da su lako nasli skenirani IP od strane pomenutih filmskih kuca.

Nista strasno.





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi Re: Ne siri dezinformaciju! 22.02.2007. 18:33 #12695

status: user
broj poruka: 844
Nisam skidao nijedan film, stiglo mi je upozorenje za neki usko strucan softver. Znaci nije filmska produkcija.


Devize devize bonda elema

:: Proverio sam, netacno je da EUnet kontrolise P2P saobracaj korisnika. Oni su samo prosledili upozorenje koje su dobili od neke filmske produkcije koja se pobunila zbog filmske piraterije. Naravno, u svakom trenutku imaju tvoj log sa vremenom pristupa i IP adresom, tako da su lako nasli skenirani IP od strane pomenutih filmskih kuca
::
:: Nista strasno
::
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg Njie tačno 22.02.2007. 19:07 #12698

status: user
broj poruka: 2270
Tekla Xsteel nije film i nema veze sa filmskom produkcijom. Ipak su njuškali po P2P protokolu verovatno pretražujući po nezgodnim rečima (npr. crack). Ipak, nije tako loše- oni ti nisu ništa zabranili, samo se pitaju da neko to ne radi bez tvog znanja.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi Evo ovako ja to vidim 22.02.2007. 19:40 #12705

status: user
broj poruka: 844
Koristio sam adsl i skidao oko 1gb mesecno, onda sam presao na flat i poceo da skidam oko 15gb mesecno, upaljen komp, pa skoro 24/7, to se njjima nije svidelo, pa su malo pronjuskali sta ja skidam i posto samo ovaj fajl koji skidam u sebi sadrzi rec crack, ucinio im se najpogodniji da me upozore, misleci da ce me time uplasiti i da cu prestati da skidam sa p2p.

Nisam bio lenj otisao sam do drugara advokata i stvari stoje ovako, pracenje saobracaja na internetu se ne spominje u krivicnom zakonu, neki ekvivalent bi bilo prisluskivanje telefona, ali posto krivicni zakon ne moze da se tumaci, to otpada.Ostaje zakon o zastiti podataka licnosti ali je i on jako mutan po pitanju interneta, i on mi savetuje da im posaljemo jedan dopis, gde ih pitamo po kom osnovu su pratili moj inernet saobracaj i da im zatrazimo sudsko resenje na osnovu koga su to radili.

Realno od toga nema nista, da se akam sa njima mi se nesto ne mili, tako da sam presao na opciju b, pronaci drugog provajdera.

Devize devize bonda elema

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb re: Eunet narusava privatnost 22.02.2007. 20:14 #12710

status: user
broj poruka: 244
iako ce ispasti da branim eunet,no vidim da ovde niko nije lepo objasnio o cemu se zapravo radi, pa rekoh da pokusam ja bar donekle da objasnim

nebitno je da li je film, muzika, igra, program ili nesto drugo u pitanju bitno je da je zasticeni sadrzaj

provajder ne skenira tvoj saobracaj po p2p portovima niti skenira sadrzaj tvog hdd-a tako da nema govora o ugrozenoj privatnosti.

ovakva opomena bi ti bila upucena i da downloadujes 1 i da dowloadujes 50GB mesecno, to je nebitno

provajder dobije opomenu od vlasnika zasticenog materijala i onda opomene korisnika.

da nije samo eunet u pitanju vec da opomene salju i drugi provajderi a i detaljnu raspravu oko toga o cemu se ovde zapravo radi videces ako procitas

http://www.elitesecurity.org/t196065-0-Opomena-od-provajdera-vezano-za-Mazgu

http://www.elitesecurity.org/t129900

ukoliko ne zelis toliko da citas evo ukratko ono najvaznije

- p2p programi su legalni kao i njihovo koriscenje sem za distribuciju licenciranog materijala [muzika,filmovi, software ...]
- do podataka sta upload-ujete/download-ujete se dolazi skeniranjem saobracaja i paketa, a ne putem skeniranja portova, hdd-a i ostalog sto spada u domen narusavanja privatnosti.
- logovi o konekciji [ip adresa, vreme, user] su apsolutno validan podatak na sudu.
- niko vam nece poslati policiju na vrata vec ce vas pozvati da se pojavite sami jer imaju dovoljno neoborivih dokaza za sud, a naravno tostou trenutku nemate licencirani materijal ne znaci da ga niste imali lada ste ga up/down.
- bez obzira koji OS imate na racunaru moze se znati sta radite na net-u, sem ako koristite vpn tunele pa je sav saobracaj kriptovan [p2p programi ne koriste vpn]

nadam se da je sad malo jasnije o cemu se ovde radi

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb re: Eunet narusava privatnost 22.02.2007. 20:24 #12711

status: user
broj poruka: 244
zaboravih da napisem

prijave za pirateriju postoje odavno , nije to tek sad pocelo , to je prica stara 2 godine , od pojave adsl kod nas.

jasno je da 90% onih koji uzmu adsl ima na umu samo p2p download, pogotovo oni koji uzimaju flat pakete.

samo nekog ce navatati a nekog ne.
pitanje je kad ce se i kod nas pokrenuti neko sudjenje za pirateriju, verovatno ne skoro ali ko ce ga znati
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
simke000 Re: re: Eunet narusava privatnost 22.02.2007. 22:03 #12722

status: user
broj poruka: 504


:: zaboravih da napise
::
:: prijave za pirateriju postoje odavno , nije to tek sad pocelo , to je prica stara 2 godine , od pojave adsl kod nas
::
:: jasno je da 90% onih koji uzmu adsl ima na umu samo p2p download, pogotovo oni koji uzimaju flat pakete
::
:: samo nekog ce navatati a nekog ne
:: pitanje je kad ce se i kod nas pokrenuti neko sudjenje za pirateriju, verovatno ne skoro ali ko ce ga znat
::
To je jasno kao dan sve sto si rekao.
Poznajem jednog ortaka ovde u Nemackoj koji je preko emule skidao muziku kao nenormalan i stigao mu racun na kucnu adresu od neke muzicke kuce da plati 350€ na ime pesama koje je skinuo.
ELEM znam jos stotine ljudi koji se bukvalno ne skidaju sa P2P i skidaju dnevno giga i vise(skoro kao ja) i jos niko im nije pokucao na vrata.
Sve sto skidam bilo preko torrenta ili LimeW. imaju moji podaci (zna se sta).
Ovde je donet zakon da smem da iskopiram film ili muzicki CD samo za sebe a ne za dalju prodaju.Ako ga iskopiram,recimo u 10 primeraka ,i neko me prijavi kazna da se upi..skis!!!

Znaci,malo srece pa nek se okrece!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Ma ta RIAA ... 22.02.2007. 22:41 #12726

status: user
broj poruka: 7761
Ta RIAA to su obicni ribozomi, ckepi samo take, oni kao stite autorska prava a ovamo na teritoriji SAD je sajt https://www.nostalgija.com i tamo mnostvo pesama balkanskih manje vise `umetnika` i nije im palo da zatvore sajt iako je moguc download multimedijalnih sadrzaja.

Ko o cemu kupovne zene o postenju.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg za DSB-a 22.02.2007. 23:36 #12730

status: user
broj poruka: 2270
Ok, ako skeniraju saobraćaj onda ne bi bilo razlike između dilaupa i ADSL. Ja sam skinuo xsteel preko dialupa (šta ćeš, može mi se) i nije stiglo nikakvo upozoronje. Naravno, moj provider takođe ima podatke koji mi je IP bio u trenutku downloada. Drugo, znam da takva upozorenja stižu, ali samo od najvećih firmi (npr. moj prijatelj je dobio upozorenje direktno od Paramount Picturesa, bez posredstva providera). Tekla je suviše mala firma da bi mogla da uposli kapacitete za tako nešto. Sa pravne strane se slažem, podaci koje ima provajder su dovoljne za presudu, ali ne verujem da će ijedan provajder uraditi tako nešto, jer će ga odmah popljuvati a konkurencija je velika.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf peer guardian 23.02.2007. 01:08 #12734

status: user
broj poruka: 1470
Skini peer gurdian program specijalno namenjen da tze ne bi uhvatili na p2p
Black Wolf

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb za Dragg-a 23.02.2007. 11:11 #12751

status: user
broj poruka: 244



:: Ok, ako skeniraju saobraćaj onda ne bi bilo razlike između dilaupa i ADSL. Ja sam skinuo xsteel preko dialupa (šta ćeš, može mi se) i nije stiglo nikakvo upozoronje. Naravno, moj provider takođe ima podatke koji mi je IP bio u trenutku downloada. Drugo, znam da takva upozorenja stižu, ali samo od najvećih firmi (npr. moj prijatelj je dobio upozorenje direktno od Paramount Picturesa, bez posredstva providera). Tekla je suviše mala firma da bi mogla da uposli kapacitete za tako nešto. Sa pravne strane se slažem, podaci koje ima provajder su dovoljne za presudu, ali ne verujem da će ijedan provajder uraditi tako nešto, jer će ga odmah popljuvati a konkurencija je velika
::
::
::

ovako

prijave od vlasnika autorskih prava dobijaju svi provajderi samo sto neke zabole uvo za to i ne opominju korisnike , dok drugi opominju

piraterija preko dial up-a . pa priznaces da je mnooooogo lakse i dostupnije to raditi preko adsl-a. sta mozes na dial up-u , da skines neki kraci program i sl. na adsl-u mozes da skidas sta god hoces do besvesti. zato verovatno na 1000 prijava za adsl korisnike stigne jedna za dial up ( ovo sam lupio ali svakako je mnoooogo vise prijava za adsl korisnika nego za dial up )

pretpostavljam da niko od vlasnika autorskih prava ne pretrazuje sam p2p mreze u potrazi za svojim proizvodima nego da to neko drugi radi umesto njih, te da ta Tekla koju pominjes svakako to ne radi sam nego to radi neko drugi za njih.

sto se sudjenja, validnosti i dostavljanja podataka tice ovako. vlasnik autorskih prava ce podneti tuzbu protiv provajdera i korisnika koji ce prvo biti NN lice dok provajder tek po sudskom nalogu ne dostavi sudu koji je korisnik u pitanju


da dodam jos nesto sto nisam napisao u prethodnim postovima

sto se ogranicenja protoka korisnicima koji mnogo downloaduju preko p2p mreza tice reci cu samo par stvari.
agregacija, p2p saobracaj ima najmanji prioritet i adsl nema garantovani protok po ugovoru.

dalje kad firma sa 50 racunara uzme adsl oni i samo sa surfovanjem mogu da nabiju nekoliko GB te im ograniceni paketi ne odgovaraju. kad pojedinac uzme flat paket jasno je svima pa i provajderu da ga je uzeo da bi downloadovao sa p2p mreza. da provajderima to ne odgovara ne bi ni dozvoljavali personalnim korisnicima da uzmu flat pakete.

nek neko uzme i downloaduje i 30GB mesecno ali nek downloaduje samo legalan sadrazaj i nek vidi da li ce dobiti neku prijavu, nece.

da ti ne stigne prijava ako downloadujes zasticen sadrzaj treba se zastititi na neki od nacina koji postoje ( da ne pominjem sad koji su ) ili imati srece da te ne navataju.

doci ce dan kad ce ovim filmadzijama i ostalima dosaditi da salju opomene i poceti sa sudjenjima za pirateriju preko inetrneta. cini mi se da je to vec kaznjivo po nasem zakonu samo sto jos niko nije podnosio tuzbe. tad ce verovatno neko ispasti `zrtveno jagnje` , posluziti za primer ostalima i ispastati za grehe svih koji su se bavili piraterijom.

opet pominjem ova prica je stara i trebalo je prvo malo procesljati npr na elitesecurity-ju i sl pre njenog postavljana. cak je koliko sam video shkomi istu temu i tamo postavio.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg tako dakle 23.02.2007. 16:18 #12769

status: user
broj poruka: 2270
It firme koje prate saobraćaj i motre na piratizovan sadržaj svojih klijenata? Ima logike. Hvala dsb.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: tako dakle 23.02.2007. 17:42 #12781

status: user
broj poruka: 244

:: It firme koje prate saobraćaj i motre na piratizovan sadržaj svojih klijenata? Ima logike. Hvala dsb


kao sto rekoh samo pretpostavljam da je tako jer mi je tako logicnije. moguce je da neki to i sami rade ali verovatno samo neke `krupnije ribe` koje imaju sredstava , resursa i ljudstva na raspolaganju za tako sto.


da rezimiram, odgovorivsi na sva pitanja koja je shkomi pokrenuo i da ne davim vise ako ne bude nekih novih nejasnoca

znaci:

1. shkomi-ju nije bila ugrozena privatnost , moze slobodno da tuzi eunet i glatko ce izgubiti. nijedan nas provajder stvarno nema druga posla nego da prati saobracaj svakog od korisnika. koliki bi to OOOOGROMAN posao bio i koliko bi ljudstva i resurasa zahtevao

2. nije ga navatao eunet nego vlasnik autorskih prava, eunet je samo prosledio prijavu.
videli po ip adresi i vremenu iz prijave koja im je stigla ko je od korisnika u pitanju i opomenuli ga, nista vise.

3. shkomi nije dobio prijavu zato sto downloaduje 15 GB mesecno i nije se toga eunet uplasio, dobio je prijavu jer sheruje zasticeni sadrzaj i to je `uplasilo` eunet, jer vlasnik autorskih prava moze podneti tuzbu i protiv provajdera.

4. flat paketi imaju najvecu agregaciju i p2p saobracaj ima najmanji prioritet , no opet i tako mozes downloadovati i po nekoliko destina GB mesecno i nece ti stici nikakva prijava od provajdera zbog toga.

5. najvaznija stvar u celoj prici. ovo je staaaaara tema o kojoj se na milion mesta raspravljalo nasiroko i gde u moru pogresnih ima stvarno korisnih, konkretnih i tacnih informacija. pokrenuta je stara tema i iznete su ishitreno neproverene informacije kojima se drugi dovode u zabludu.

p.s.
iako nije vezano za glavnu temu ali pomenuto je u par postova
prelazak na drugog provajdera je vrlo zeznuta rabota proceduralno, a postoji i odredjena opasnost da ako je u pitanju centrala na kojoj su u tom trenutku zauzeti svi portovi da se ostane bez mogucnosti za adsl i da se ceka i do godinu dana i vise dok telekom ne prosiri kapacitete na centrali.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi Re: Re: tako dakle 24.02.2007. 09:00 #12839

status: user
broj poruka: 844
Au bre dsb al si ga srocio,bolje nego da da si PR euneta. Nadam se samo da si obican korisnik kao i ja, i da je sve to sto si izneo licno mishljenje, a nikako nesto drugo.

Devize devize bonda elema
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb za shkomi-ja 24.02.2007. 12:14 #12849

status: user
broj poruka: 244

:: Au bre dsb al si ga srocio,bolje nego da da si PR euneta. Nadam se samo da si obican korisnik kao i ja, i da je sve to sto si izneo licno mishljenje, a nikako nesto drugo
::


nisam pr euneta (ma nemaju nasi provajderi pr-ove). svako moje pisanije moze protumaciti kako hoce i moram priznati da bi i meni kad bi gledao sa strane u prvi mah izgledalo kao da neko brani eunet. ne, samo pokusavam da iznesem drugacije vidjenje ovog slucaja koje je po meni blize pravom stanju stvari da se drugi koji ovo citaju ne bi dovodili u zabludu, no svakako svako ima pravo da sve oko ove teme shvati kako hoce i iznese svoje misljenje. ne pada mi napamet da se sa nekim ubedjujem da li je ono sto sam napisao tacno ili nije, mozda i nije tacno ali ja mislim i uveren sam da jeste.

u svakom slucaju ako si pazljivo procitao sta sam napisao videces da su nesto moje pretpostavke a veci deo ipak proverene cinjenice. tema mi je prilicno zanimljiva i poznata od ranije i prilicno sam upucen u problematiku. ( no ne moze se sve bas znati, nesto se mora i pretpostaviti )

nemoj pogresno da me shvatis ali ipak ti se mora zameriti sto si izneo neproverene cinjenice a mogao si prethodno proveriti da li je negde vec o tome pisano ili ne. postavio si istu temu i na elitesecurity-ju i vidim da su je tamo vec uveliko zakljucali zato sto je bas na istom toliko pisano i raspravljano o tome. koliko vidim na pc berzi se ovo prvi put pominje.

nadam se da si ipak pogledao ove rasprave na elite security-ju za koje sam slao linkove ( jes da je jedna baaas obimna ) i da si mogao videti o cemu ja ovde pricam. to da li ces ti meni poverovati u ovo sto sam pisao ili ne meni je svejedno, no trebalo bi da sad imas potpuniju sliku i mnogo vise informacija o cemu se ovde zapravo radi, pa donesi zakljucak kakav god on bio.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi Za dsb 24.02.2007. 14:59 #12858

status: user
broj poruka: 844
Drago mi je da se povela kulturna i argumentovana rasprava.Po onome so sam se ja raspitao 2 su stvari moguce. Ili je prozivodjac softvera pratio ko skida piratsku verziju njihovih programa, pa je dojavio provajderima.To je prva mogucnost.

Druga, kao sto je poznato provajderi imaju link odredjene propusne moci ka cvorovima u Evropi, i ne gledaju blagonaklono prema velikom downloadu. Neki se protiv toga bore tako sto potpunu uskracuju p2p, rapidshare i sl, neki sa dodelom nizeg prioriteata za p2p i povecanom agregacijom, a neko sa ovakvim upozorenjima, zajdnicko im je da niko od njih ne kaze otvoreno, ej puno skidas opterecujes mi link. Sve u svemu neko je pratio moj internet saobracajA ta problematika jos uvek nije definisana nasim zakonom, piraterija jeste, ali privatnos podataka na internetu nije. A za promenu provajdera, uveli su nove kapacitete ADSL i na mojoj centrali sam se raspitao, ima slobodnih, tako da ozbiljno razmishljam o promeni provajdera.

POZDRAV
Devize devize bonda elema

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: Za dsb 24.02.2007. 18:25 #12868

status: user
broj poruka: 244

:: Drago mi je da se povela kulturna i argumentovana rasprava.Po onome so sam se ja raspitao 2 su stvari moguce. Ili je prozivodjac softvera pratio ko skida piratsku verziju njihovih programa, pa je dojavio provajderima.To je prva mogucnost
:


to je jedina mogucnost. kao sto rekoh nema provajder para, ljudstva i resursa da prati saobracaj svakog korisnika a i zasto bi. dok vlasnici autorskih prava imaju razloga da jure ko sheruje njihovih ruku delo koje moze da kosta od 20 dolara do nekoliko hiljada dolara, sto im doprinosi ogromnoj izgubljenoj dobiti. evo jos jednog linka sa istom ovom problematikom i tu jos na prvoj strani mozes videti pismo koje je vlasnik autorskih prava uputio provajderu. ne verujem da je fake ( ko bi se zamlacivao time i cukao neko izmisljeno pismo )

http://www.elitesecurity.org/t245237-0#1473508



:: Druga, kao sto je poznato provajderi imaju link odredjene propusne moci ka cvorovima u Evropi, i ne gledaju blagonaklono prema velikom downloadu. Neki se protiv toga bore tako sto potpunu uskracuju p2p, rapidshare i sl, neki sa dodelom nizeg prioriteata za p2p i povecanom agregacijom, a neko sa ovakvim upozorenjima, zajdnicko im je da niko od njih ne kaze otvoreno, ej puno skidas opterecujes mi link. Sve u svemu neko je pratio moj internet saobracajA ta problematika jos uvek nije definisana nasim zakonom, piraterija jeste, ali privatnos podataka na internetu nije. A za promenu provajdera, uveli su nove kapacitete ADSL i na mojoj centrali sam se raspitao, ima slobodnih, tako da ozbiljno razmishljam o promeni provajdera
::

naravno da provajderi imaju ogranicen link ka cvoristima u evropi i to je fakat.
zato i postoji agregacija na adsl-u i zato ti provajder ugovorom ne garantuje protok i zato flat nalozi imaju najvecu agregaciju, kao i p2p saobracaj ima najmanji prioritet. znaju oni da ces ti sa flat-om da downloadujes do besvesti. ( izvinjavam se sto se ponavljam ali cini mi se da moram )
zato u toku dana kad je najvece opterecenje nemas max brzinu nego osetis uticaj agregacije i prioriteta saobracaja a van tih nekih nazovi spiceva mozes da imas max brzinu pa cak i u p2p saobracaju.
i ko se pobuni provajderu zbog smanjenja brzine na adsl-u u odredjenim delovima dana dobije objasnjenje da je to zbog agregacije i da brzina nije zagarantovana. to pise u ugovoru i sa njihove strane je sve ok i mora se priznati da su u potpunosti u pravu. treba obratiti paznju kod potpisivanja sta se potpisuje da se ne bi zalili na nesto na sta ste svojim potpisom ugovora pristali.

evo jos jedne zanimljive teme povodom ovog, bas sa pc berze

http://www.pcberza.co.yu/forum/topic.php?topid=2615&forid=19&katid=5

znaci ne salju se prijave za pirateriju zbog toga sto neko mnogo `srce`, nego zato sto krsi zakon.


opet o privatnosti.
evo npr. sad uzmi i seruj nesto sto je zasticeni sadrzaj i u tom trenutku nekom padne napamet da bas to isto uzme da downloaduje i pocne da downloaduje i vidi da mu podaci stizu sa te i te ip adrese. na taj nacin saznaje da ti taj sadrzaj imas na svom kompjuteru, jer kako bi ga inace serovao sa njega. cime ja tu ugrozena tvoja privatnost? samo treba da sazna ko je u tom trenutku imao tu ip adresu i to je to. ne moze se pozivati na privatnost ako nesto otvoreno serujes na internetu.

e sad to sto ti radis je zabranjeno, nije poenta u tome sto si ti to downloadovao i sto je to bilo na tvom racunaru nego je poenta u tome sto si distribuirao dalje i to je kaznjivo. naravno da se nekom tamo u americi ili gde vec nece svideti to sto ti radis i pogledace koji je ip u pitanju, kom provajderu pripada i poslati prijavu provajderu da opomene korisnika. ( nisam 100% siguran za ovo da download nije kaznjiv i da je kaznjiv samo upload, ali gotovo da sam siguran )
pored toliko pokrenutih sudjenja u americi i zapadnoj evropi ne treba se ovde sad cuditi kad je sve jasno sta je i kako je. ne znam jos koliko godina ce Srbija biti divlji zapad ( u stvari bolje reci divlji istok ) i kad ce neko ovde pokrenuti sudjenje za tako sto.


e sad bilo bi lepo kad bi ti jos jedan mesec `srkao` do besvesti ali samo legalan sardzaj pa da vidis da li ces dobiti bilo kakvu prijavu pa da nas obavestis o tome. no vidim da prelazis kod drugog provajdera pa izgleda da onda neces moci to da proveris.

da li bi mi verovao da ja znam ljude koji kod istog tog euneta dowloaduju mnooogo vise GB mesecno od tebe pa ne dobijaju prijave, verovatno ne bi.
znaci `srci` ti slobodno koliko hoces samo gledaj da je legalno ili bar ako je nelegalno da te vlasnici autorskih prava ne navataju i nemas onda da se brines ni prijava za pirateriju ni da razmisljas da li je bilo ugrozavanja privatnosti, koliko opterecujes provajderov link ka inostranstvu i sl.


p.s.

naravno da je kulturna i argumentovana rasprava, a zasto ne bi bila.
stojim na raspolaganju za jos dodatnih objasnjenja i odgovora oko ove zavrzlame.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rokavec hehehe ala te muce svaka im casta 06.04.2007. 02:40 #15383

status: user
broj poruka: 4
ja sam kod beotela i skidam sta mi se cefne vec 6 meseci !!!!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646113.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs