Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Programiranje
Savet u vezi programiranja
STRANA 1 OD 1
Scyter Savet u vezi programiranja 05.02.2011. 11:41 T33393

status: user
broj poruka: 8139
Shvatio sam u poslednje vreme da treba da okrenem novi list, jer od igranja igrica, surfovanja po net-u, gledanja filmova i slusanja muzike nema leba. Razmisljao sam dugo cime bih mogao da se bavim i od cega bih prezivljavao. Resio sam da se posvetim programiranju, jer mi to nekako najvise lezi ka srcu. A i ne kaze se dzabe: `Radi posao koji volis`. I tako, kao pocetnik na ovom obimnom polju ja vas iskusne programere pitam: Sta treba osnovno da naucim, koji program da uhvatim u ruke, na sta najvise da obratim paznju...? Znam da je ovo velika stvar i da ne moze preko noci da se postane programer, ali ja sam spreman na sve prepreke, a jednog dana se nadam da cu postati ozbiljan programer. Pozdrav i zahvaljujem se unapred na odgovorima.
CPU-Z Validator: http://spedr.com/k3rf
GPU-Z Validator: http://spedr.com/9a3o
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sSHarK re: 05.02.2011. 12:01 #292133

status: user
broj poruka: 989
10 PRINT `ZABORAVI!!!`
20 GO TO 10
30 END
RUN
- ako hocesh kintu, nadji neki MLM sa dobrom edukacijom pa cemo videti za kasnije...


Not 4 Every1

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mortificat Re: 05.02.2011. 12:03 #292134

status: user
broj poruka: 3519
Ima više vrsta programiranja.
Ne znam šta te konkretno zanima, ali kreni da radiš Pascal, C, SQL, PHP, Visual Basic itd.

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1576909

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aco w3schools.com 05.02.2011. 12:05 #292135

status: user
broj poruka: 2788
Tu imas upustva i mozes da vezbas kod njih, imaju editore na sajtu. Ja sam kod njih ucio HTML i extra sam ukapirao. Kasnije naucis i CSS i njih dvoje mogu da daju lep rezultat. Sad dal se to u svetu jos ceni, trazi ne znam. Bolje da ti kaze neko stariji ko ovo vec radi. Ja sam blizu tvojih godina (95god) i kazem ti sta je meni bilo lako da naucim.

Edit: Ako se odlucis za PHP, za njega koristi Visual Basic program. Imam knjigu za njega nekih 600-700strana pa ako ti treba javi. Za HTML nadji na netu program Notepad 2 se zove, a mozes i u Adobe Dreamwaver

Keep cool, keep al the power.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict sedi, zagrej stolicu pa zavrsi neki fakultet. 05.02.2011. 12:26 #292139

status: user
broj poruka: 4515
ne pali se da radis sa 18 godina.


↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓
8====D ~ ~ ~ LEPI SALE - - - > http://ll.rs/Yuop

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 Re: Savet u vezi programiranja 05.02.2011. 12:35 #292142

status: user
broj poruka: 9122
A reci ti nama sta ti ucis trenutno u skoli :) ? Moraces uvek da imas nekog osnovnog znanja iz HTML-a, kasnije predjes na CSS i na kraju PHP, to je ako te zanima nesto vise u vezi web-a. ali takodje C++ (C#) ces morati da znas kao dobar dan :). Kreni da ucis :). Uostalom ako hoces da upises fakultet u vezi toga imas jedan smer u BG-u (saznacu ime) gde nemas budzet i godisnje ti je 170 000 dinara skolarina :), posle toga imas zagarantovan posao u struci, ali ovo sve gore sto sam ti napisao nije uopste lako. Java samo sam cuo da je teska u pm. I da nauci neki od CMS-ova da instaliras.

@markovpict mozda ipak neke osnove da stekne nista vise :).

Pozdrav!


:: Shvatio sam u poslednje vreme da treba da okrenem novi list, jer od igranja igrica, surfovanja po net-u, gledanja filmova i slusanja muzike nema leba. Razmisljao sam dugo cime bih mogao da se bavim i od cega bih prezivljavao. Resio sam da se posvetim programiranju, jer mi to nekako najvise lezi ka srcu. A i ne kaze se dzabe: `Radi posao koji volis`. I tako, kao pocetnik na ovom obimnom polju ja vas iskusne programere pitam: Sta treba osnovno da naucim, koji program da uhvatim u ruke, na sta najvise da obratim paznju...? Znam da je ovo velika stvar i da ne moze preko noci da se postane programer, ali ja sam spreman na sve prepreke, a jednog dana se nadam da cu postati ozbiljan programer. Pozdrav i zahvaljujem se unapred na odgovorima.
:: CPU-Z Validator: http://spedr.com/k3r
:: GPU-Z Validator: http://spedr.com/9a3o
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CrniGrujan re 05.02.2011. 12:54 #292146

status: user
broj poruka: 128
Evo imam ja ortaka programera koji je malo neplanirano završio tako. Studirao je FON na smeru gde je bilo da se radi nešto java programiranja i kad se primakao kraju pita ga profesor oće li da konkuriše za neki poslić u jednoj manjoj privatnoj firmi, navodno trebaju im mladi i poletni ljudi željni znanja. Tu se on prijavi, bilo još par ljudi isto po preporuci, ovi ih ispipaše da li imaju osnovna znanja, sačeka tako par dana i javiše mu da je primljen. Bio je u toj firmi sledećih par godina i pekao zanat pa je prešao u drugu, veću gde je mogao da traži više para, i tako dalje...
U međuvremenu je uporedo i uzeo master na faksu čisto da ima, zlu ne trebalo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Alphacore ... 05.02.2011. 12:55 #292147

status: user
broj poruka: 624
Ajd ovako iz mog iskustva da ti preporucim par trikova:
1.W3Schools - >Savladaj HTML kako treba - >Pokusaj da napravis neki bazicni site
2.Dreamweaver CS5 - >Uoblici taj site,nauci da radis na programu,prilagodi se
3.Pozabavi se PHP-om,savladaj ga,i probaj da pravis neke osnovne skripte
4.Napravi site u PHP,hostuj ga negde besplatno..
________________________________________________________________

1.Skini neki tutorial C++,iscitaj ga,preporucujem neki za najvece pocetnike,nakon toga predji na tutorial:Demistificirani C++,pokusaj da napravis neki obicni program,kalkulator,
ja sam naprimer pravio kalkulator prizme,piramide,pi*de m,trebalo mi za prijemni.
2.Pravi sve komplikovanije aplikacije,da bi ostao in shape,svaki dan pola sata.
3.U tom ces doci do fakulteta,na kom ces,poceti da ucis ono sto si ucio pre godinu dana,tako da ce ti biti veoma lakse,preporucujem ETF,imaju mnogo jake programere.
4.Zanimaj se Visual C++,i celim visual studio paketom
5.Savladaj Javu
6.Zavrsi fakultet i begaj odavde.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Alphacore ... 05.02.2011. 13:01 #292150

status: user
broj poruka: 624
I jos nesto,ako imas srece i talenta,dobru ideju,dobra opcija je:Napravis neki software za iOS koji ce bude stvarno koristan,cenis ga na 3$-4$,20k ljudi po 3$,izracunaj.
I sve tako,znaci freelancer,a ovo samo ako budes bas uspesan.
Mozda osnujes neku firmu sa drugarima,napravite dobar softwer,neko se zainteresuje...tako to ide...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Alphacore ... 05.02.2011. 13:01 #292151

status: user
broj poruka: 624
I jos nesto,ako imas srece i talenta,dobru ideju,dobra opcija je:Napravis neki software za iOS koji ce bude stvarno koristan,cenis ga na 3$-4$,20k ljudi po 3$,izracunaj.
I sve tako,znaci freelancer,a ovo samo ako budes bas uspesan.
Mozda osnujes neku firmu sa drugarima,napravite dobar softwer,neko se zainteresuje...tako to ide...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 05.02.2011. 13:04 #292153

status: user
broj poruka: 9122
Kakvo glupo ime smera :), kako ovo nisam mogao da zapamtim :

http://si.etf.rs/sr/node/26

Treba zavrsiti ovo :).

@Gruja (raic :)) covek cak ni nije zavrsio ETF, ali je zato sam naucio C# (C++ sta vec), PHP i sve uz to sto ide evo sada radi za neku firmu ima jako dobru platu + radi neke projekte van gde mu jos kane kesa :).

Da bi bio developer za iOS ja mislim da moras da ulozis neki kes u pocetku i cak mislim da isplata nesto ide tesko za Srbiju :). Za to detaljnije informacije mozes dobiit na bench forumu od moderatora :

http://forum.benchmark.rs/member.php?8810-yooyo

On je nesto pricao da se bavi time, tako da sav info mozes od njega da pokupis :).

Pozdrav!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict ko je krocio na ETF 05.02.2011. 15:19 #292191

status: user
broj poruka: 4515
zna da je SI sve samo ne ETF. Cak ga neki profesori i ne priznaju :-)
Privatni fakultet... Gomila imbecila sa $$$...

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓
8====D ~ ~ ~ LEPI SALE - - - > http://ll.rs/Yuop

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Scyter Re: 05.02.2011. 17:17 #292222

status: user
broj poruka: 8139
Naravno da cu prvo zavrsiti fakultet, ne nameravam da radim sa 18 god. Zelim da sad krenem da ucim ono osnovno o programiranju, cisto da znam kako funkcionise. Sto se tice toga sta trenutno ucim u skoli, ne uci se nista konkretno. Word, Excel, Power Point... Nista specijalno. Ne ocekujem da cu nesto i nauciti konkretno o programiranju.

CPU-Z Validator: http://spedr.com/k3rf
GPU-Z Validator: http://spedr.com/9a3o

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Masuka Evo imas 05.02.2011. 18:14 #292253

status: user
broj poruka: 360


U Beogradu Singidunum departman informatike i racunarstva na kom sam i ja sam i na kom se uci java programiranje od nekih osnova skolarina takodje 1800 evra ako je na rate a 1500 odjednom s tim sto je sigurno priznatiji od ovog navedenog


Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
oreshac Re: Evo imas 05.02.2011. 21:47 #292323

status: user
broj poruka: 488
Singidunum priznatiji od ETF-a?
Singidunum upisuju oni koji imaju novca za bacanje ili oni koji bi tesko ili ne bi uopste zavrsili ETF pa prodaju pricu roditeljima da je on cenjen


Na FTN-u u Novom Sadu na smeru racunarstvo i automatika u prve dve godine se uci asembler, C(C++), java, HDL(VHDL ili Verilog), naravno osnove ovih jezika, pa u trecoj kad odaberes usmerenje dobijas ili Matlab ( za simulaciju sistema ili za obradu signala), C#,HTML.....


Moj ti je savet da izucis osnove C ili C++ pa da zapalis na faks. Faks je dug i nije sigurno sta ces raditi( npr. mozda ti se svidi projektovanje hardvera), ali dobro ga je znati jer princip je isti sve su ostalo nijanse :)





::
::
:: U Beogradu Singidunum departman informatike i racunarstva na kom sam i ja sam i na kom se uci java programiranje od nekih osnova skolarina takodje 1800 evra ako je na rate a 1500 odjednom s tim sto je sigurno priznatiji od ovog navedeno
::
::
:: Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Masuka Re: Re: Evo imas 05.02.2011. 23:43 #292363

status: user
broj poruka: 360



:: Singidunum priznatiji od ETF-a
:: Singidunum upisuju oni koji imaju novca za bacanje ili oni koji bi tesko ili ne bi uopste zavrsili ETF pa prodaju pricu roditeljima da je on cenje
::
::
:: Na FTN-u u Novom Sadu na smeru racunarstvo i automatika u prve dve godine se uci asembler, C(C++), java, HDL(VHDL ili Verilog), naravno osnove ovih jezika, pa u trecoj kad odaberes usmerenje dobijas ili Matlab ( za simulaciju sistema ili za obradu signala), C#,HTML.....
::

Naravno da nisam mislio na ETF nisam lud :) mislio sam na taj SI (valjda softfersko inzenjerstvo) ne bih sigurno rekao za etf ``onaj gore navedeni`` vidim u linku da stoji etf al markopvict rece da je SI nesto privatno sto neki profesori ni ne priznaju...

Ako cemo iskreno singidunum je jaci i od megatrenda koji prodaje maglu u odnosu na ono sto nudi singi.. sa etf-om i bilo kojim slicnim faxom necu,ne mogu i ne zelim da poredim moj fakultet,jer bi bilo ne realno
::

::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs