Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Uklanjanje arrows pi*darija sa win 7
STRANA 1 OD 1
Ishmerish Uklanjanje arrows pi*darija sa win 7 12.02.2011. 22:30 T33596

status: user
broj poruka: 7286
Posto za razliku od XP-a na sedmici stvarno bodu oci, evo jedan mali reg hack za ovaj problem, a za sve one koji jos uvek nisu otklonili ovu posat.

http://hotfile.com/dl/104141654/c3a32ce/Remove_Shortcut_Arrow.rar.html


Lala 4ever!
http://spedr.com/4tb3h

http://imgur.com/QFXgQ.jpg

`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Frantic84 ... 12.02.2011. 23:41 #294532

status: user
broj poruka: 587
Ovo moze da se odradi i iz Tune Up Utilities,ko ga koristi...

Open source software rules!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 xeexex 13.02.2011. 00:43 #294546

status: user
broj poruka: 4663
ja bas citam sad, i mislim se, ma kakve be shortcut arrow i setim se da su to ove pored ikonica xD :D
Neverovatno ali ja do sada ih nisam ni primecivao niti su mi smetale xD :D


Intel q8200 2.3GHz
Gigabyte GA-ep35-ds3l
Kingston HyperX 2x1GB DDR2 800+Elixir 1GB 800MHz
WD3200AAKS
Sapphire Vapor-X HD 5770 1GB GDDR5
OCZ MXS-PRO 600W


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mortificat Re: 13.02.2011. 00:49 #294548

status: user
broj poruka: 3519
Meni ne smetaju, čak su mi gotivne :)

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1576909

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
acayo re 13.02.2011. 01:18 #294555

status: user
broj poruka: 851
Mene su zivcirale one na XP, ove na win7 jedva da primecujem :))

http://hd-torrents.org/torrentbar.php?/75087.png
http://hd-space.org/torrentbar.php/13088.png

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ElitePro Remove Shortcut Arrow 13.02.2011. 01:48 #294563

status: user
broj poruka: 305
Start

Run...

Regedit

Enter

HKEY_CLASSES_ROOT

lnkfile

is_shortcut

delete

Restart

Done !

i 20e :D

Ne morate da installirate koje kakve glupe programe da bi obrisali strelice ovako je najjednostavnije!

pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed @Gare i ostali zainteresovani: strelice su OGAVNE, ne samo da nisu 13.02.2011. 07:32 #294577

status: user
broj poruka: 10988
`gotivne`. Medjutim, mnogi ih olako uklanjaju jer NE ZNAJU njihovu svrhu (nego ikonice koriste bile strelice na njima ili ne).

SVRHA STRELICA JE OBAVESTAVANJE KORISNIKA O TOME DA SE RADI O `SHORTCUT-u` A NE O (korisnikovom) FAJLU

Dakle, u default stanju, ako nesto `zateknete` na desktop-u a da nema na sebi strelicu, to je fajl a NE SAMO precica prema fajlu (najcesce nekom `izvršnom`) koji je smesten `tamo negde` (elsewhere)...

Kada se strelice UKLONE sa ikonice, dobija se na estetici (ikonice su mnogo jasnije, detalji na njima vidljiviji) ali NESTAJE OCIGLEDNA RAZLIKA izmedju fajla i precice koja vodi ka fajlu, pa se povecava rizik od nenamernog BRISANJA fajlova (koji su smesteni na desktop-u, a sto inace nije preporucljivo, iz razloga ovog kao i nekih drugih razloga)...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mortificat Re: @Gare i ostali zainteresovani: strelice su OGAVNE, ne samo da nisu 13.02.2011. 08:44 #294581

status: user
broj poruka: 3519
Naravno da su prečice u pitanju, a na desktopu niko pametan i ne drži fajlove.

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1576909

:: `gotivne`. Medjutim, mnogi ih olako uklanjaju jer NE ZNAJU njihovu svrhu (nego ikonice koriste bile strelice na njima ili ne)
::
:: SVRHA STRELICA JE OBAVESTAVANJE KORISNIKA O TOME DA SE RADI O `SHORTCUT-u` A NE O (korisnikovom) FAJLU
::
:: Dakle, u default stanju, ako nesto `zateknete` na desktop-u a da nema na sebi strelicu, to je fajl a NE SAMO precica prema fajlu (najcesce nekom `izvršnom`) koji je smesten `tamo negde` (elsewhere)..
::
:: Kada se strelice UKLONE sa ikonice, dobija se na estetici (ikonice su mnogo jasnije, detalji na njima vidljiviji) ali NESTAJE OCIGLEDNA RAZLIKA izmedju fajla i precice koja vodi ka fajlu, pa se povecava rizik od nenamernog BRISANJA fajlova (koji su smesteni na desktop-u, a sto inace nije preporucljivo, iz razloga ovog kao i nekih drugih razloga)..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed To TI kazes, Morty, kolega moj! A jesi li primetio koliko programa,... 13.02.2011. 09:30 #294583

status: user
broj poruka: 10988
recimo onih zaduzenih za download predlaze desktop kao default za svoje operacije (ili jedan njihov deo). Naravno, ti koji ZNAS o cemu se radi, promenices to i izabrati neki `temp` ili `make new folder` u okviru extended partition itd. itd.
Ja sam nedavno zaradio jednu lepu sumu spasavajuci obrisane podatke - vlasnik-korisnik je slozio jedno 25GB vaznih fajlova (txt dokumenata, fotki i movie klipova) u folder na desktop-u. Zasto? Zato sto je neki zvekan dosao i iskopirao tu gomilu sa svog prenosnog diska. Mzelo ga je da se bavi razmisljanjem o pogodnoj destinaciji i jednostvno je sve uvukao u `new folder` koji je napravio `na ekranu`.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
oreshac re: To TI kazes, Morty, kolega moj! A jesi li primetio koliko programa,.. 13.02.2011. 10:14 #294584

status: user
broj poruka: 488
+1
ima mnogo `pacijenata` koji cuvaju podatke na desktopu, a racunar im sluzi za fejkbuk :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner A sto bi neko drzao nesto na desktopu... 13.02.2011. 10:33 #294585

status: user
broj poruka: 7761
Zar sve sto je na desktopu ne trosi resurse memorije...
Mene je izludjivalo kako klinci koriste svoj racunar tako da sam ih naucio da se na desktopu ne drzi nista osim precica tako sto sam im sve sem pomenutih lagano brisao i bacao iz kante za otpatke...

Dva tri puta i navikli se...

Tomato Republic Of Serbia !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Profil 13.02.2011. 11:18 #294593

status: user
broj poruka: 6643
Vrlo često se dešava da pukne profil korisnika na windows xp, a za ranije i da ne govorim. Još nisam video na sedmici, doduše. Čak i sa nekoliko gigabajta zna da se zaglupi i da profil ostane corrupted. Ne gube se fajlovi, ali se gubi - profil (desktop podešavanja, ikone itd.)



Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mortificat Re: To TI kazes, Morty, kolega moj! A jesi li primetio koliko programa,... 13.02.2011. 11:18 #294594

status: user
broj poruka: 3519
Jedan moj drug je toliko stvari imao na desktopu da nije mogao fizički da ih Win prikaže na ekranu, jer sve što je kopirao, kopirao je na desktop i kad mu je Win98 riknuo, otišlo je sve u nepovrat. Ni dan danas se nije opametio i sve drži na desktopu, osim onda kad nestane mesta na sistemskoj particiji, tad iskopira nešto na D.

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1576909

:: recimo onih zaduzenih za download predlaze desktop kao default za svoje operacije (ili jedan njihov deo). Naravno, ti koji ZNAS o cemu se radi, promenices to i izabrati neki `temp` ili `make new folder` u okviru extended partition itd. itd
:: Ja sam nedavno zaradio jednu lepu sumu spasavajuci obrisane podatke - vlasnik-korisnik je slozio jedno 25GB vaznih fajlova (txt dokumenata, fotki i movie klipova) u folder na desktop-u. Zasto? Zato sto je neki zvekan dosao i iskopirao tu gomilu sa svog prenosnog diska. Mzelo ga je da se bavi razmisljanjem o pogodnoj destinaciji i jednostvno je sve uvukao u `new folder` koji je napravio `na ekranu`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
raic re 13.02.2011. 12:36 #294614

status: user
broj poruka: 9008
Na desktopu ne drzim ni recycle bin a explorer mi je na details pa strelice ni ne gledam.

Inace, taman stavili i triput vecu strelicu i dalje ce pametni korisnici da misle kako su uninstalirali program ako mu obrisu ikonu. To su one vradzbine: `Ako ubijes glavnog vampira svi njegovi minioni ce da pocrkaju od muke`
... samo, ko je glavni vampir?

Always carry a flask of whiskey in case of snakebite.
Furthermore, always carry a small snake.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ElitePro re 13.02.2011. 13:53 #294641

status: user
broj poruka: 305


Shortcut strelice skidam iz razloga sto mi lepse izgleda desktop a to sto danas svaka susa ima kompjuter to je vec neka peta stvar i bas me briga da li drze sve na desktopu ili ne njihova stvar
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 xexexe 13.02.2011. 13:59 #294643

status: user
broj poruka: 4663
Meni uglavnom na desktopu ikone od nekih najvise koriscenih programa, imam i neke kopije foldera, recimo imam kopije od gpu-z, cpu-z, occt i slicno, poneki iso, ili slican image koji privremeno stoji dok ne instaliram, kopija od dugova(onih koji mi duguju:) i kopije pasvorta, druge kopije su mi na D, pa dok ne rikne hard sve mi je uvek dostupno :D :D

I tacno je, i dalje ogromna vecina ljudi misli, aham sacu obrisem ikonu i igra nece da radi, WTF!?!? :)))


Intel q8200 2.3GHz
Gigabyte GA-ep35-ds3l
Kingston HyperX 2x1GB DDR2 800+Elixir 1GB 800MHz
WD3200AAKS
Sapphire Vapor-X HD 5770 1GB GDDR5
OCZ MXS-PRO 600W


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646185.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs