Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
mb kontrola ventilatora
STRANA 1 OD 1
kuvar mb kontrola ventilatora 13.02.2011. 15:09 T33609

status: user
broj poruka: 98
e vako.... na ploci imam samo jedan 4-ro pinac za kontrolu ventilatora iz biosa, e sad povezao sam 2 venta paralelno na taj prikljucak ali uzeo sam samo crnu i crvenu, ventovi rade a mene zanima posto sam izbacio senz zicu da li ventovi rade i dalje na mb kontroli ili se vrte na 100%, da li je neko radi slicno....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
raic re 13.02.2011. 15:47 #294657

status: user
broj poruka: 9008
Mozes da spojis senzor jednog od ta dva venta pa ces imati ocitavanje, nemoj oba. Zavisi od ploce da li ih i dalje kontrolise bez senzora, sto ploca sto cudi, vidi po zvuku.

Always carry a flask of whiskey in case of snakebite.
Furthermore, always carry a small snake.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kuvar re:sto ploca sto cudi 13.02.2011. 15:58 #294664

status: user
broj poruka: 98
e pa zato me i interesuje raicu, proverio sam ja odmah kad mi je palo na pamet da povezem ovako i tad za probu je bila i senz zica zakacena na jedan i to je onda ok i ploca kontrolise ali kuciste mi je tj kablaza savrseno sredjena i resenje da to lepo izgleda iskljucuje senz zicu pa mene u stvari zanima da li mb vrsi kontrolu kad nema senz zice da li onda misli da nema povezanih ventova i pusta svih 12V.
Sto se zvuka tice jebo lud zbunjenog, ne znam vise sta tripujem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djodjo re:re:sto ploca sto cudi 13.02.2011. 16:06 #294668

status: user
broj poruka: 658
jedino resenje je da unimerom pipnes ta dva pina kroz dzek i vidis u idl-u koliki napon bacaju, tad ces znati dal ti ti mb kontrolise ventove
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
raic Re: re:sto ploca sto cudi 13.02.2011. 17:04 #294687

status: user
broj poruka: 9008
Mislim, spoji jedan na taj konektor s kontrolnom zicom a drugi direkt na 12V pa ih onda zaustavljaj prstom i uporedi, skini kontrolnu zicu i ponovi proces.
Ako tokom bazdarenja tvog slusnog aparata u prvom delu ove probe i dalje ne mozes po zvuku da uocis koji je sporiji a koji brzi, pitanje da li ih kontrolise ili ne postaje totalno nebitno.

Always carry a flask of whiskey in case of snakebite.
Furthermore, always carry a small snake.


:: e pa zato me i interesuje raicu, proverio sam ja odmah kad mi je palo na pamet da povezem ovako i tad za probu je bila i senz zica zakacena na jedan i to je onda ok i ploca kontrolise ali kuciste mi je tj kablaza savrseno sredjena i resenje da to lepo izgleda iskljucuje senz zicu pa mene u stvari zanima da li mb vrsi kontrolu kad nema senz zice da li onda misli da nema povezanih ventova i pusta svih 12V
:: Sto se zvuka tice jebo lud zbunjenog, ne znam vise sta tripujem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646185.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs