Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Pitanje
STRANA 1 OD 1
peniko Pitanje 14.02.2011. 16:45 T33642

status: user
broj poruka: 205
Naime, cale je upravo obrisao (debil per-exellance) kompletnu projektnu dokumentaciju koju koristi na poslu sa hard diska (recycle bin/empty recycle bin). Sada je fakticki ostao bez nje, tj, poslednji backup je uradio pre 10 dana (sto implicira 10 dana rada na ovamo). Nista vise nije zapisivano na disku posle toga. Da li postoji neki programcic koji to moze da vrati?

Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladats Re: Pitanje 14.02.2011. 16:53 #294972

status: user
broj poruka: 4537

Pokusaj neki od ovih.
Ima ih mali milion,ali ne ocekuj cudo.....

link> http://recovery-review.com/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Recuva. 14.02.2011. 16:55 #294974

status: user
broj poruka: 10988

....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
acayo re 14.02.2011. 17:11 #294979

status: user
broj poruka: 851
sto duze stoji komp upaljen nakon toga sve su manje sanse da ces povratiti zeljene fajlove. Ima dosta programa ali kao sto je rekao vladats ne nadaj se previse

http://hd-torrents.org/torrentbar.php?/75087.png
http://hd-space.org/torrentbar.php/13088.png

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peniko Ugasen 14.02.2011. 17:47 #294988

status: user
broj poruka: 205
Komp je odmah ugasen. Sta znaci `ne nadaj se previse`? Posto nikada nisam radio sa takvim programima, ne znam sta ustvari rade. Da li kada vrate, vrate kompletno podatke, parcijalno ili otprilike, ako ih ima, vratice sve, a ako ih nema, nema nicega?

Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 14.02.2011. 17:53 #294992

status: user
broj poruka: 1372
EASEUS Data Recovery Wizard Professional.
Skeniras, pa selektujes sta hoces da vratis (najbolje na neku drugu particiju).
Mozda ce nesto biti osteceno, ali ne bi trebalo posto je odmah iskljuceno.
Srecno


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
raic re 14.02.2011. 17:56 #294997

status: user
broj poruka: 9008
I najbolje prikljuci taj hard na drugi komp pa vracaj preko nejga podatke da ne bi prepisalo kad budes instalirao program za vracanje podataka. Ako imas hirens bootcd pri ruci najbolje startuj s njega neki od programa.

Always carry a flask of whiskey in case of snakebite.
Furthermore, always carry a small snake.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: re 14.02.2011. 18:17 #295005

status: user
broj poruka: 4228
Tako je! Nikako nemoj da čuvaš vraćene podatke NA disk sa koga ih čupaš!!! Da sam na tvom mestu taj disk bih uključio jedino na 2. računar, dok ne vratim podatke.

Pozdrav!

Vlada

:: I najbolje prikljuci taj hard na drugi komp pa vracaj preko nejga podatke da ne bi prepisalo kad budes instalirao program za vracanje podataka. Ako imas hirens bootcd pri ruci najbolje startuj s njega neki od programa
::
:: Always carry a flask of whiskey in case of snakebite
:: Furthermore, always carry a small snake.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jebivetar Re: Pitanje 14.02.2011. 18:36 #295008

status: user
broj poruka: 2386
Ima.
Active recovery partition enterprise edition
Tako se zove program koji cesh instalirati, zatim start meny> all programs >active recovery enterprise> file recovery, nikako active partition recovery
Kada izaberesh i pokrenesh file recovery, skeniraj particiju gde se nalaze te `stvarchice` i posle ih obelezi i povrati.
Uspeshno sam vracao fajlove sa ovim programom i posle brisanja particija, kreiranja particija i instalacije windowsa.
Srecno, samo dobro prochitaj shta sam napisao.

e, drz` da ti ga nabijem!


:: Naime, cale je upravo obrisao (debil per-exellance) kompletnu projektnu dokumentaciju koju koristi na poslu sa hard diska (recycle bin/empty recycle bin). Sada je fakticki ostao bez nje, tj, poslednji backup je uradio pre 10 dana (sto implicira 10 dana rada na ovamo). Nista vise nije zapisivano na disku posle toga. Da li postoji neki programcic koji to moze da vrati
::
:: Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ramzesIII Re: Re: Pitanje 14.02.2011. 18:53 #295015

status: user
broj poruka: 1017
Ja sam probao dosta programa i vecina su njesra.

Mozda je bilo bolje da sam i ja probao na berzi da se informisem.

Posto su vec i ostali potvrdili da se ne nadas cudu, ja bih ti preporucio ovaj program jer njega jos nisam probao.

:: Ima
:: Active recovery partition enterprise editio
:: Tako se zove program koji cesh instalirati, zatim start meny> all programs >active recovery enterprise> file recovery, nikako active partition recover
:: Kada izaberesh i pokrenesh file recovery, skeniraj particiju gde se nalaze te `stvarchice` i posle ih obelezi i povrati
:: Uspeshno sam vracao fajlove sa ovim programom i posle brisanja particija, kreiranja particija i instalacije windowsa
:: Srecno, samo dobro prochitaj shta sam napisao
::
:: e, drz` da ti ga nabijem!
::
::
:: :: Naime, cale je upravo obrisao (debil per-exellance) kompletnu projektnu dokumentaciju koju koristi na poslu sa hard diska (recycle bin/empty recycle bin). Sada je fakticki ostao bez nje, tj, poslednji backup je uradio pre 10 dana (sto implicira 10 dana rada na ovamo). Nista vise nije zapisivano na disku posle toga. Da li postoji neki programcic koji to moze da vrati
:: ::
:: :: Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peniko Uspelo 15.02.2011. 14:35 #295242

status: user
broj poruka: 205
Vratio sam 99% fajlova koristeci Active recovery partition enterprise edition, nije mi vratio jedan veliki fajl, ali on nije ni menjan prvobitno, tako da malte ne i nema stete. Posto je caletov admin u firmi na laptop instalirao windows tako da postoji samo c particija, a ja nemam eksterni hard, morao sam vracati na c particiju, ali je uspelo.

Hvala na savetima
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646186.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs