Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Koj laptop imate, i da li podrzava Vistu???
STRANA 1 OD 1
Dyca Koj laptop imate, i da li podrzava Vistu??? 27.02.2007. 19:39 T3419

status: user
broj poruka: 1574
Pored odgovora na ovo pitanje navedite mi razloge za i protiv kupovina laptopa i desktopa??
Unapred zahvalan...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- re 28.02.2007. 09:38 #13113

status: user
broj poruka: 3529
Ako si probao da instaliras nekada vistu, ili si cuo od nekoga, sigurno si i cuo samu zahtevnost iste, a i imas na oficijelnom sajtu microsofta, dakle:

Home Basic varijanta - minimum cpu na 800MHz, rama 512MB, mesta na hdd-u 20GB, graficka koja ima suport za DX9 sa minimum 32MB memorije.

Ako ces da sljaka sve kako treba, onda - minimum cpu na 1GHz, rama 1GB, mesta na hdd-u 40GB, grafika sa minimum 128MB memorije i podrskom za pixel shader model 2.0.

A da li Lap top ili desktop stvarno je totalno subjektivno, ja sam vise za dobar desktop koji cu kasnije lakse da upgrade-ujem i prodam polovne komponente nego lap top sa kojim sam dosta ogranicen od upgrade-a. Sve u svemu ipak kazem subjektivno, ako ti treba da budes mobilan sa kompjuterom, onda moras lap top!!!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kedi hp 28.02.2007. 12:29 #13125

status: user
broj poruka: 319


imam HP 1.6 Centrino sa 2mb kesha , 1gb rama i vista mi radi perfektno chak mi radi brzhe od xp-a!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca koj 28.02.2007. 19:32 #13146

status: user
broj poruka: 1574
Koj HP imas,koliko si ga platio?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kedi re 01.03.2007. 01:01 #13177

status: user
broj poruka: 319
E pa sad...malo je komplikovano da se objasni...

Imam HP pavilion ze2020ea
Centrino 1.6 2mb kesha
2x512 ddr333

Da te ne zbuni...takav laptop ne postoji tj model : procesor i memoriju sam zamenio
Njegov org. proc je bio Celeron 1.4 M i imao je 256rama
Sada je vecj ozbiljna mashina i ovaj proc stvarno radi fenomenalno chak mozhe da se oc na 2.1 ali meni je plocha starija pa ne mogu da uradim to :(

Inache Vista je nashla sav hardware bez problema jedino nije MODEM.





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646134.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs