Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
Stari laser brlja
STRANA 1 OD 1
IvanNo1 Stari laser brlja 01.03.2007. 17:41 T3453

status: user
broj poruka: 453
Izvkoh danas prastari OKI OKIPAGE 4W laserski stampac i prijatno se iznenadih kad sam ustanovio da josuvek radi. Jedini problem je sto na svakoj strani uz levu i desnu ivicu pravi karakteristicne mrlje. Jel` ima ovome leka?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Ima! Ima! 01.03.2007. 19:06 #13259

status: user
broj poruka: 3529
Po tome sto si naveo mogu samo da donesem zakljucak da ti je riknuo takozvani `bubanj` na samom toneru(ako je na njemu kao i na svim laserima)! U bilo kom servisu gde popravljaju stampace mogu ti to srediti, ako nemaju novi, mozda bar polovni da ti stave!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djboki Ne isplati se 02.03.2007. 08:25 #13275

status: user
broj poruka: 96
Popravka,odnosno zamena bubnja kosta vise nego sto vredi stampac.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- RE 02.03.2007. 14:38 #13286

status: user
broj poruka: 3529
Pazi ovako, ja imam noviji laserski stampac, i meni je isto bio riknuo bubanj, ko zna koliko puta sam punio toner, nisam ga menjao, itd... Stvarno me nije mnogo kostalo!!!
Dakle ako ne moze da se nadje nov bubanj, on se menja zamenom samog tonera(nalazi se u njegovom sklopu), odnosno kupovinom novog. Ako ti je toner skup onda se stvarno ne isplati!
Mozda da samo potrazis neki polovni toner ako ne mozes naci nov i eto resenja!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SupremeEgo OKI 02.03.2007. 15:09 #13289

status: user
broj poruka: 41
Taj OKI nije laserski stampac, nego koristi LED tehnologiju. U svakom slucaju, kod njega se selenski valjak, odnosno bubanj, kako ga vi nazivate, ne nalazi u toneru, nego u stampacu, tako da nije dovoljna prosta zamena tonera, vec je potrebno odneti stampac u neki servis, kako bi ti ga zamenili. Ali, cisto sumnjam da ces za njega negde naci nov valjak, a i da ga nadjes, ne verujem da bi ti se isplatilo. Kako god, ne kosta te nista da okrenes par brojeva telefona i proveris.

Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 Hvala na odgovorima 03.03.2007. 21:11 #13366

status: user
broj poruka: 453
Zahvaljujem se svima, sto rekoste, pogledacu da li to moze jeftino da se resi, a ako ne... Pa, bio sam iznenadjen da je uopste proradio.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs