Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
FTP server Cerberus
STRANA 1 OD 1
brdardusan FTP server Cerberus 02.03.2007. 16:28 T3462

status: user
broj poruka: 12

Imam mali problem prvi put dizem cerberusa pa me interesuje da li je potreban i apache ili moze da radi i bez njega. Inace imam adsl router i 2 racunara u mrezi imam stat.IP kod routera ali mi je IP internet adresa dinamicka. Problem sa ip-em sam resio ali nemogu da se konektujem sa tot.comm. na server. T.Commander radi i kacim se na druge ali na moj nemogu da li neko zna kako da se podeci cerberus kada je router u igri. Unapred hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg .... 03.03.2007. 01:06 #13322

status: user
broj poruka: 711
Ukoliko ne mozes da se konektujes iz LAN-a na drugu masinu u LAN-u (na kojoj je FTP server) onda je problem do konfiguracije servera...

Ako je problem u tome da ne mozes spolja da se konektujes na server u LAN-u onda ces morati da na ruteru podesis port forwarding koji ce sav saobracaj koji dodje na portove 20 i 21 rutera preusmeravati na portove 20 i 21 tvog servera...

Neki ruteri podrzavaju i UPnP pa aplikacija moze to i sama da odradi (npr. uTorrent ili PWDC++)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
brdardusan znam 03.03.2007. 10:44 #13334

status: user
broj poruka: 12
Port je forwardovan na routeru nema sa tim problema ali imam u samom setovanju cerberusa i IP-eva za cerberus posto je moj ip ka routeru standardan 192.168.1.* a spoljasnja IP adresa je drugacija. Sta raditi
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs