Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
mala wireless mreza
STRANA 1 OD 1
cika-VELJA mala wireless mreza 05.03.2007. 10:40 T3497

status: user
broj poruka: 22
Hteo bih da napravim malu wireless mrezu u svojoj kuci, pa me interesuje da li ima nekog koji je to vec uradio. Od uredjaja sam izabrao TP-link i to TL-WA501g i TL-WR542g. Trenutno jedino imam nedoumicu oko signala wireless routera, odnosno koliko mogu da pojacam signal nekom dodatnom antenom? Da napomenem da mreza izlazi na internet! Kakva su vasa iskustva sa tim?
Bolje znati malo a cesto nego mnogo a retko povremeno nikad, kojekude!!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- re 05.03.2007. 13:00 #13460

status: user
broj poruka: 3529
Aj pojasni malo kakav imas izlaz na net, bezicni ili neki drugi. Ako kojim slucajem imas bezicni ja bih ti preporucio da u kuci odradis kablovsku mrezu, dosta je pouzdanija i sigurnija, a izmedju ostalog imaces i brzi protok izmedju kompova(veruj mi po nekada ume i te kako da nervira ako je slab protok, pogotovo ako kopiras npr. neki film sa 2 kompa istovremeno), znaci kablovski LAN u kuci, a na svitch povezes lepo wireles router i to sve lepo radi!!
Pozz
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cika-VELJA mala wireless mreza 05.03.2007. 13:09 #13462

status: user
broj poruka: 22
imam wireles internet,a sto se tice kablova znam da su najsigurniji ali bi ih i maximalno izbegao ako moze.....
Bolje znati malo a cesto nego mnogo a retko povremeno nikad, kojekude!!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- re 05.03.2007. 13:35 #13467

status: user
broj poruka: 3529
U tom slucaju, nema sta, odradi lokalnu mrezu sa bilo kojim od navedenih uredjaja, sa antenom ces dobiti i tekako na prijemu signala(ovo se odnosi pre svega za internet router), sto se tice lokala mislim da ti tu ne treba nikakva dodatna antena, u sv. slucaju videces i sam!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cika-VELJA mala wireless mreza 05.03.2007. 13:51 #13468

status: user
broj poruka: 22
Ok u svakom slucaju hvala puno. Najvise nedoumica imam oko tog wireless routera i oko njegovog signala (uticaj zidova ).Ipak ne treba bacati novac na to ako vec ne moze da isprati potrebe.)....A ako ima nekog ko sve to u praksi primenjuje neka se javi....da razmenjujemo iskustva:D
Bolje znati malo a cesto nego mnogo a retko povremeno nikad, kojekude!!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: mala wireless mreza 05.03.2007. 13:58 #13469

status: user
broj poruka: 9388


:: Ok u svakom slucaju hvala puno. Najvise nedoumica imam oko tog wireless routera i oko njegovog signala (uticaj zidova ).Ipak ne treba bacati novac na to ako vec ne moze da isprati potrebe.)....A ako ima nekog ko sve to u praksi primenjuje neka se javi....da razmenjujemo iskustva:
:: Bolje znati malo a cesto nego mnogo a retko povremeno nikad, kojekude!!!
::
::

Na zalost u tvom slucaju ne mozes znati dok ne probas ...

Ako ti je za utehu, u velikom broju sluceva, u lokalu na nekih 100m2 sve radi bez problema sa internom (malom) antenom, koju vec dobijas uz PCI karticu. Gledaj da uzmes opremu (kartice) sa Atheros cipsetom, pokazale su se kao dobre. Ukoliko ne zelis bas nista da rizikujes uzmi CISCO kartice i nemas frke.
Po mom iskustvu sve je radilo bez problema po objektima do 100m2 bez obzira koliko zidova ima (cak i u varijantama stanova iz dva nivoa, gde je signal morao da probije plocu i dva zida).
Eh sad, kao sto rece covek, protok daj boze da ce ti biti i 10MB/s ali to ti je cena za bRez zicu .) a internet radi pa radi, sve dok je protoka 512k ...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cika-VELJA mala wireless mreza 05.03.2007. 14:04 #13471

status: user
broj poruka: 22
ja sam i nameravao da uzimam samo uredjaje sa atheros chipsetom, a jos kad dodam antenicu routeru ...
Bolje znati malo a cesto nego mnogo a retko povremeno nikad, kojekude!!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- re 05.03.2007. 14:06 #13472

status: user
broj poruka: 3529
U jednoj firmi sam nesto odradjivao, i mogu ti reci da oni recimo imaju wireles mrezu u lokalu koja se prostire na jednom spratu(u jednom nivou) i to izmedju cetiri kancelarije, i sve to sljaka bez problema sa najobicnijom malom antenicom, kao sto rece covek u prethodnom postu!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cika-VELJA mala wireless mreza 05.03.2007. 14:13 #13473

status: user
broj poruka: 22
Ja sam malo zahtevniji....ide leto,dvoriste i to :D pa zbog toga i mislim da ce antenica da bude preko potrebna
Bolje znati malo a cesto nego mnogo a retko povremeno nikad, kojekude!!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 05.03.2007. 17:05 #13480

status: user
broj poruka: 711
Ne bi trebalo da ti bude veci problem... Ja kod sebe imam Linksys WRT54g i pokriva mi ceo stan (stara zgrada sa jednim zidom oko metar debljine dok su ostali normalni) + oko 50m van zgrade u svakom pravcu (probao) Takodje, signal je moguce uhvatiti i 2 sprata iznad mene (doduse tu je bas slab)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646150.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs