Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
toshiba ili dell
STRANA 1 OD 1
Spike toshiba ili dell 05.03.2007. 20:07 T3507

status: user
broj poruka: 223
Interesuje me koji lap-top uzeti, Toshiba A100-599 ili Dell Latitude D620. I koja je bolja grafika nVidia quadro (Dell) ili nVidia GeForce Go 7600. Mada ako bi uzimao Toshibu, obrisao bih Vistu, stavio bi XP. posto nikako ne podrzavam `Windows Vista`, ima neke prednosti, ali sam dosta citao o njoj i ipak bi koristio dobra stari XP.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst RE 05.03.2007. 20:38 #13487

status: user
broj poruka: 2909
Quadro kartice su profesionalne kartice za ozbiljan rad(render kartice) i apsolutno nemaju podrsku ni za koju igru,dok ti je 7600 klasicna kartica za pc igre i svakodnevnu upotrebu koju mozes da vidis iza svakog coska.
Iskreno bio sam spreman da odvojim do 300e za jednu slabiju nvidia Quadro karticu ili ATI fireGL,ali ih je kod nas nemoguce naci,a ako hoces da narucis moraces da je platis duplo,i da je cekas 3-4 meseca.
Ako radis 3Ds,Maya,AutoCAD,Maxwell....ni sekund jedan nemoj da razmisaljas nego zgrabi taj DELL...
Ako hoces da povremeno odigras neku igru Toshiba je tvoj izbor.


DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stevs986 Re: ... 05.03.2007. 22:34 #13490

status: user
broj poruka: 100



http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-Go-7950-GTX.2121.0.html

Ovde mozes da uporedis graficke...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psihoyu Ma Toshiba je extra 05.03.2007. 23:27 #13491

status: user
broj poruka: 1191
Ja sam uzeo Toshibu A100-599 i prezadovoljan sam laptopom.
Znaci performanse racunara su bolje od mog desktop racunara.
Ovako iz radoznalosti sam probao 3D Mark 2006 i ostvaruje rezultat od 2100 sto je za laptop extra.
Ekran je extra, touchpad je ok, zvucnici su me odusevili koliko su jaki.
Sto se tice Viste, svi programi mi rade bez problema, sistem je stabilan kao crna zemlja u odnosu na XP kada je izasao. OK je Xp stvarno, ali vreme je za nesto novo.
Problem kod Viste je sto trazi stvarno dosta memorije, 1GB min, sa 2 GB bi bilo savrseno, mada ako neko oce da drka samo igre nek kupi destop racunar.
BTW nemoj da je platis vise od 1330e koliko je u BC Groupu, nema jeftinije,a racunar je nabavljen preko Cometrade-a.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca Toshiba 06.03.2007. 14:31 #13512

status: user
broj poruka: 1574
Kao sto vec rekose,nVidia Quadro je profesionalna karta,ali sa njom nista od igara.Uzmi toshibu jer ima 7600,a sa tom grafickom mozes da obavljas i ozbiljan posao i da odigras koju noviju igricu.Ako se ikad bues odlucio za Vistu,koja je extra,uzmi jos 1GB memorije i bices miran na duze vreme...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tmservis re 06.03.2007. 23:51 #13537

status: user
broj poruka: 35
Beograd,

TOSHIBA bez dvoumljenja. ovi ljudi gore su ti sve lepo objasnili
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenadva toshiba je toshiba 11.04.2007. 20:34 #15760

status: user
broj poruka: 14



naravno da se se nisi zeznuo sto si uzeo toshibu,vidim da si se i sam uverio pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs