Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Kucna wireless mreza
STRANA 1 OD 1
psihoyu Kucna wireless mreza 08.03.2007. 15:29 T3542

status: user
broj poruka: 1191
Imam desktop racunar na kome je spojen bezicni net preko AP-a i sada bi hteo da delim tu vezu bezicnim putem sa laptopom svuda po kuci (1 sprat).
Laptop ima u sebi wireless karticu,a na desktopu kompu nema wifi kartice.
Ne znam sta bi mi najbolje odradilo posao, WIFI kartica u desktop komp ili jos jedan AP ili neki wifi ruter?
Mozda bi bilo i dobro da spojim UTP kablom jos jedan AP i da ga spustim na prvi sprat da bi imao bolji signal?
Mozda bi to sve odradila i sama kartica?
A mozda bi bilo dobro resenje i USB wifi kartica sa prikljuckom za externu antenu?
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cika-VELJA re 08.03.2007. 15:37 #13653

status: user
broj poruka: 22
Tebi treba wireless router. E sad mislim da bi najbolje bilo da AP povezes sa routerom utp kablom, bas kao i desctop PC sa routerom. To bi trebalo da bude najjeftinija varijanta....
Bolje znati malo a cesto nego mnogo a retko povremeno nikad, kojekude!!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psihoyu Ne bi rekao 08.03.2007. 20:56 #13671

status: user
broj poruka: 1191
Ne bi rekao da mi treba ruter jer ce biti samo jedan laptop koji ce koristiti shareovani net. Ruteri su valjda kada ima vise racunara?
Uzecu ja najverovatnije Planet USB wifi karticu sa konektorom za spoljasnju antenu i spojim je USB kablom u hodnik i radice net po celoj kuci na laptopu.
Nisam siguran da bi tu funkciju odradio i neki AP.
Npr kad bi od desktop racunara odvukao UTP kabl u prizemlje i spojio u AP koji na sebi ima onu malu antenicu i da se ja preko tog AP kacim na ovaj racunar gore i njegov net?
Ili za to AP mora da ima ruter funkciju kao Compex od 22dbi sto imaju u Netiksu?
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cika-VELJA re 08.03.2007. 22:18 #13675

status: user
broj poruka: 22
Probaj sa tom karticom i ad hock rezimom.....Nadam se da ce uspeti
Bolje znati malo a cesto nego mnogo a retko povremeno nikad, kojekude!!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 09.03.2007. 02:07 #13683

status: user
broj poruka: 711
Ruter ima smisla ako imas vise od jednog racunara i ako svi oni moraju da idu na net (ima tu jos neih drugih stvari, ali tebi je ovo najbitnije) Problem je u tome da si ti provajderu platio za pristup i on ti daje JEDNU adresu... Ako imas 2 kompa onda ti trebaju 2 adrese i tu nastaje problem...

Imas 2 nacina kako da to odradis:

1) da koristis ICS na desktop masini i da laptop preko njega ide na net (u tom slucaju ova masina obavlja funkciju rutera i net nece raditi na laptopu kad je iskljucena)
2) da koristis NAT

Proveri na AP-u da li on podrzava NAT i ako moze, onda ces se kaciti preko njega... Ako ne, trebace ti neki rutercic koji ce uzimati za sebe tu adresu od provajdera (znaci vezes AP na njega kablom) a davati tvojim kompjuterima LAN adrese (npr. 192.168.1.x)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646143.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs