Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
PC Berza Caffe
interesantan predlog
STRANA 1 OD 1
Seerauber interesantan predlog 20.04.2011. 20:58 T35435

status: user
broj poruka: 946
Predlažem da se na sledecim izborima uvede dodatno glasacko polje sa tekstom `Nisam ni za jednog od predloženih sa liste`. Ukoliko više od 50% glasaca zaokruži ovo polje, izbori se ponavljaju, a svim kandidatima sa te liste se zabranjuje kandidovanje na izborima u naredne 4 godine.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Zakasnio si najmanje dvadesetak godina (toliko je proslo od kako 20.04.2011. 21:21 #316915

status: user
broj poruka: 10988
sam ja izneo ovu ideju na jednom javnom skupu). Odgovoreno mi je (to jest, misljenje vecine prisutnih je bilo) da je zamisao zanimljiva ali nedovoljno practicna - mnogi izbori bili bi odlagani/ponavljani i pretilo bi bezvlasce (ili status quo). Zato postoji cenzus - minimalan % biraca koji izadju na izbore. Ako ga nema, izbori se ponavljaju...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Zakasnio si najmanje dvadesetak godina (toliko je proslo od kako 21.04.2011. 04:52 #316982

status: user
broj poruka: 7761
Pa dobio si prilicno bezvezno objasnjenje koje je zadovoljilo tvoju radoznalost.

Kako misl(e)is da se desi bezvlasce, samo ce oni koji su bili na tim izborima biti slogirani 4 godine a posto su u manjini (50% glasalo protiv nih) oni drugi imaju realnih sansi da dodju na ringispil i eventualno probaju da ucine nesto korisno za drustvo.

A taj cenzus je prava trikraka udica kad se vidi da neka opcija sa pripajanjem glasova onih ispod cenzusa dobija vecinu trenutna vlast nastimuje cenzus i evo njih sa tih 2.5-4% (onih ½ procenata od cenzusa koji bi otisli u choravu stranu) kako nastavljaju da jashu...

Tomato Republic Of Serbia !!!

:: sam ja izneo ovu ideju na jednom javnom skupu). Odgovoreno mi je (to jest, misljenje vecine prisutnih je bilo) da je zamisao zanimljiva ali nedovoljno practicna - mnogi izbori bili bi odlagani/ponavljani i pretilo bi bezvlasce (ili status quo). Zato postoji cenzus - minimalan % biraca koji izadju na izbore. Ako ga nema, izbori se ponavljaju..
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
muff da ne zaboravimo jos 21.04.2011. 11:06 #317011

status: user
broj poruka: 440
izbori se placaju iz naseg dzepa...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 ... 21.04.2011. 11:37 #317020

status: user
broj poruka: 17084
Kapiram tvoju poentu i zelju, da se promeni celokupna garnitura i da dodju neki novi ljudi,
da se nekome novom ukaze sansa, ali to je nazalost neizvodljivo...

AMD Phenom II x6 1055
5 Gb Kingston hyperX genesis 1600MHz
470 gtx gigabyte
MSI 760 GM-E51
Chieftec Dragon
LC power 600w
CpuCooler:Titan Vanesa
Mouse:mx518


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs