Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Problem sa Flat CRTom #2
STRANA 1 OD 1
MACHINE Problem sa Flat CRTom #2 08.03.2007. 17:21 T3544

status: user
broj poruka: 5696
Ima li neko ideju sta bi moglo biti: Imam Sony E530 FD Trinitron Multiscan Flat 21` CRT i drzim ga na 1280x1024@100HZ preko Bandridge SVGA kabla sa duplim shirmom i 2 feritna valjkasta jezgra. Naime od pre nekih 6 meseci imam povremena mucenja slike i to peridicno u coskovima 10ak sekundi i onda je sve OK pa ponov u navratima i to mi se desilo par puta na svakih mesec-dva. Nezavisno od toga da li je hladan ili je radio 6h, kada spustim na 60HZ primecujem nekad blago a nekad i jace oscilovanje/disanje po horizontali a nekad je stabilna i mirna kao da je slika na zidu tj. nema ni mikron oscilovanja. A u trenucima kada muti sliku onda jace osciluje/drhti i po 1cm tj. pliva najvise levo-desno ali i malo po dijagonali. Nemam zvucnike u blizini. Slika je, inace, perfektna kada ovoga nema! Monitor je opsiven metalnom sasijom, napravljen je 2003 u Engleskoj. Zna li neko sta bi ovo moglo biti, posto je skroz bizarno i javlja se ponekad??? Takodje sam primetio da bi mauntovao sliku kako treba (osvetljaj, fokus, konvergenciju, boje...) treba mu 15min, u meniju stoji 30min da nakon paljena mogu reinicijalizovati sliku, da li je ovo OK??? Isto tako se povratni mlaz vidi 5 min nakon paljenja VN trafoa i potom nestaje tj. tek se tada kompenzuje! Ima li neko predlog kako ovo da resim ili zna sta bi konkretno moglo biti i sta proveriti???
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mario80bg trinitron... pliva 08.03.2007. 19:00 #13662

status: user
broj poruka: 163
Meni se to desavalo na sonijevom ekranu koji je bio ugradjivan u NS seriju samsungovih monitora i to jos pod garancijom. Kako sam samo ja to plivanje slike video i uzasno mi je smetalo ( graficki dizajn) brze bolje sam utopio monitor za dobre pare tada. U pitanju je bila trinitron 19`
Znaci ja sam video kao jedva vidljive talascice koji su klizili sada ne mogu da se setim dal odozgo dole ili obrnuto. Vrlo pastelne i vrlo blage. Jedva vidljive.
Kako kaze drugar - nesto se osusilo u njemu ( neki elektrolit ili hladan lemic)
To neko da ti rastura, da skida silne oklope... Nema tu srece...
Valjni i predji na p varijantu tft monitora.

Cudna koincidencija ili nesto drugo... Inace je greota drzati takav monitor na takvoj niskoj rezoluciji kao sto ti radis.
Pozdrav!

dokolenko

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kikicomp pomoc 08.03.2007. 19:26 #13665

status: user
broj poruka: 16
najbolje resenje je da se resis tog monitora. Sony kao monitor je OK dok radi sve kako treba. Sony inace imas u vise verzija kao DELL, HP,COMPAQ itd .... Obelezja takva kakva jesu a SONY unutra. Naime SONY je u svakom svom sektoru monitora NENORMALNO zasticen. Znaci sve moze da crkne ali vitalni delovi retko , bas retko .
Osnovni problem kod tih monitora su neslavno odradjene katodne cevi i nacin na koji odredjuju intezitete, osvetljaja, kontrasta, boja i fokusa. U tvom slucaju po meni 99% je ekran ili VN trafo. Zasto ekran? Zato sto taj sony ima digotalnu korekciju fokusa slike iz procesora a sve je to povezano sa VN transformatorom koji obezbedjuje napone za X i Y fokus. Merenjem podataka koje dobija sa RGB ploce a odnosi se na katodnu cev on odredjuje kroz procesor kako ce se ponasati i tu uglavnom nastane problem. Znaci ili je neispravan EKRAN a to je 99%, ili je pobrljaio procesor ili VN trafo u sebi izmedju namotaja baci varnicu.

Pozdrav,
sallekiki




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646099.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs