Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Zasto ne mogu da overklokujem
STRANA 1 OD 1
Dyca Zasto ne mogu da overklokujem 10.03.2007. 23:35 T3576

status: user
broj poruka: 1574
Zanima me da li je potrebno instalirati neki program pre klokovanja procesora iz bios-a,jer u bios-u ja ne vidim opciju za klokovanje?Konfig. mi je AMD Athlon64 3000+(NewCastle),mb Asus k8n-e deluxe,512MB kingston,...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst RE 11.03.2007. 02:49 #13773

status: user
broj poruka: 2909
Da ti kazem:nemoj ako neznas...
Nisi napisao ni jedno podesavanje:verziju biosa,frekvenciju/taktove rama,voltazu na kojoj su ti cpu i ram,koje napajanje imas...
Nego:imam AMDa,Asusa i Kingstona i nemogu da overklokujem...
Cim neznas koliko je sve ovo bitno znaci da neznas sta radis i nemoj da pokusavas dok se ne informises.

Ovo ti je naj jednostavnije i naj osnovnije:
http://video.google.com/videoplay?docid=-6965199563256632082&q=overclocking

,ali ti opet kazem da procitas malo vise o tome sta radis da bi znao sta si ustvari uradio i sta si postigao time...

...I da nezaboravim:ne treba nista da instaliras,pozeljno je samo da apdejtujes bios...


DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Zato što ne znaš kako 11.03.2007. 07:31 #13774

status: user
broj poruka: 6643
Sve što ti treba, verovatno imaš u uputstvu za matičnu ploču, u BIOS podešavanjima. PRE SVEGA, PROUÈI KOJIM KRATKOSPOJNICIMA RESETUJEŠ BIOS MATIÈNE U SLUÈAJU DA SE ZAGLAVI PRI PODIZANJU SISTEMA - ZBOG POGREŠNIH ILI PREVELIKIH PODEŠAVANJA ZA NEKU KOMPONENTU!!! (CLEAR CMOS ILI CMOS...).
Inače... sve se svodi na podesi po malo na više - pa probaj (uoči: pomalo), podiže se frekvencija (fsb ili hypertransport), u zavisnosti od procesora, menja se i množioc (multiplayer) i podižu se naponi - voltaže za procesor, memoriju, čipset matične ploče i grafiku... ovo zadnje je potencijalno opasno.
ZA SVE OVO, PREDUSLOV SU KVALITETNE KOMPONENTE, NAPAJANJE I HLAÐENJE SVAKE OD KOMPONENTI KOJE SE KLOKUJU I CELE UNUTRAŠNJOSTI KUÆIŠTA.

P.S. Pošto si sa engleskim dovoljno slab da ne provališ iz samog BIOS-a kako se šta radi, odustani na vreme.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 11.03.2007. 11:38 #13778

status: user
broj poruka: 1574
Nije problem u engleskom ili sl.,nego sam se zacudio posto je na mom proslom kompjuteru u bios-u imao odeljak u kome si mogao da navedes brzinu procesora koju hoces i kompjuter bi sam podesio sve ostale parametre,a na ovom kompjuteru toga nema.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IgorB ... 11.03.2007. 15:47 #13792

status: user
broj poruka: 281

http://www.cluboverclocker.com/reviews/motherboards/asus/k8ned/index.htm


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko To znači 11.03.2007. 20:13 #13805

status: user
broj poruka: 6643
Na ovoj, a i na većini drugih poloča toga nema.
To opet, znači, da: ili overklok nije uopšte moguć, ili, moguć je u potpunosti - dakle, i voltaža koja je potencijalno opasna...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mixa90 engleski i upustvo 11.03.2007. 21:51 #13813

status: user
broj poruka: 25
Nije problem u engleskom ili sl.

ja mislim da je to tvoj najveci problem


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs