Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Procenite koliko vredi ...
molim za savet (kupovina novih komponenti)
STRANA 1 OD 1
XL molim za savet (kupovina novih komponenti) 16.02.2005. 00:13 T359

status: user
broj poruka: 4

IMAM OKO 550E I HOCU DA KUPIM SLEDECE KOMPONENTE:
procesor, ploca, memorija, hdd, kuciste, dvd rezac.

Sta mi preporucujete?

Potrebni su mi vasi saveti!!!
:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psihoyu Savet 16.02.2005. 00:29 #768

status: user
broj poruka: 1191
Definitivno uzmi AMD Sempron i neku Asusovu plocu(stvarno su najbolje),memoriju Kingston,HDD Samsung ili Western Digital(manje se greju i manje su bucni od Maxtora,a meni je i crkao Maxtor,kvare se),DVD rezac Pioneer DVR 108 (brz je i pouzdan,imam ga).

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Cira75 CPU 16.02.2005. 06:08 #775

status: user
broj poruka: 22

CIR@

JOJJJJJJ SAMPRON NEMOJ NIKAD DA UZIMAS ....makar te tukli brani se.
Sto se tice DVD - a ...ne znam bas koji ...cak sam i ja pitao za savet ..ali za plocu i CPU ..idi na varijantu 64AMD Atlon 3000 + ...127 E Assus 8rda 75 E Hard Segate 120 GB 10000 RPM 110E 256Simens 400 MHz 40 E

To su ti odprilike cene ......nemoj uzimati SAMPRON ...KRS je ...najobogaljenija verzija AMD procesora.
Pozdrav!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stormwatch Delovi 16.02.2005. 09:31 #777

status: user
broj poruka: 16


Asus 8rda NE POSTOJI....mislis na Epox 8rda...e to postoji i to je ubedljivo najbolja maticna za Nforce2 i obican Athlon....Epox 8rdaI Pro je unapredjeni model ove starije rda+ (kvalitetnije napajanje i komponente na ploci), moja preporuka je da nadjes OBICAN Athlon 2400+ posto on u startu radi na default frekvenciji od 2 Ghz...ne kosta vise od 50-55 eur-a a moze da se klokne preko 2.4 ghz sa dobrom memorijom i ovim Epoxom, sto se tice Hard diska...uzmi lepo Maxtor od 200 ili 250 gb...svaki disk se greje pa je danas sasvim normalno da hladis hard disk...svakako ce raditi stabilnije, ja imam ventilator koji izvlaci toplotu ispod elektronike i sve radi savrseno, ako ces dobro kuciste uzmi Chieftec Dragon sa napajanjem, neces pogresiti, pojavila se neka Pqi memorija koja moze lepo da se klokuje a ne kosta toliko mnogo, e sad ne znam oznaku a to je blize nasim mogucnostima sto se finansija tice, kod DVD rezaca ja bih preporucio NEC ali izgleda da danas svi hoce samo Pioneer, koji je uzgred odlican sto se tice standalone DVD rekordera sto se tice 108 ili 109 ipak ostao uzdrzan.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenadn komponente 16.02.2005. 11:49 #780

status: user
broj poruka: 3



Generalno, na ploci nemoj da stedis, memorije bar 512MB inace dzaba ti dobar (brz) procesor kad ce ti komp stalno drljati po HD-u. Sempron izbegni posto imas solidan fond. Maxtor je sasvim OK. DVD NEC, losa iskustva sa Pioneer 108. Kuciste sa kvalitetnim napajanjem.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro Moj predlog 17.02.2005. 14:03 #790

status: user
broj poruka: 288
Ako vec ides na Socket 754 (Athlon 64) moj predlog ti je da uzmes neku Epoxovu plocu sa nForce 3 250 cipsetom. Sto se tice memorije PQI je se dobro pokazao, ali bilo bi lepo da uzmes KingMax DDR500. Od HDDova moj predlog ti je da uzmes Western Digital. Generalno gledano kvalitetniji su od ostalih.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
highland konfiguracija 29.03.2005. 03:20 #1235

status: user
broj poruka: 35



abit i875 canterwood
northwood 3.0 sa zalman 7000 hladjenjem
transcend 2x512mb ddr
wd160gb hard
radeon 9800pro (his ice cube) ili 6600gt ako se nategne cena
chieftech dragon sa 360 napajanjem
sb live 5.1

bices prezadovoljan
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs