Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
Kingmax 512 DDR2 800MHz
STRANA 1 OD 1
Simets Kingmax 512 DDR2 800MHz 12.03.2007. 13:01 T3595

status: user
broj poruka: 133
Da li neko zna gde moze da se kupi ova memorija, posto imam jedan takav modul a zeleo bih dual channel mod. U radnji gde sam kupio prvi vise ga nemaju. Znate li gde je mozda najveca verovatnoca da ga imaju, tj. ko ima najveci izbor?
Hvala unapred.
Pozzz

AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3800+
MSI K9N SLI Platinum
Napajanje Rexpower 360W
512MB DDR2 800 Kingmax
ASUS GeForce EN7300GT TOP 128MB DDR3
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- re 12.03.2007. 13:17 #13846

status: user
broj poruka: 3529
Treba da probas u MBSoftu!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Kingmax 512 DDR2 800MHz 12.03.2007. 13:27 #13851

status: user
broj poruka: 9388
Memorija je zesce djubre. Bolje bi ti bilo da zamenis, prodas i pazaris nekog Kingstona, Supertalent ili Corsair.
Ako bas inistiras na njoj i ne nadjes je nigde, mail me da ti kazem gde ima.
Poz.


:: Da li neko zna gde moze da se kupi ova memorija, posto imam jedan takav modul a zeleo bih dual channel mod. U radnji gde sam kupio prvi vise ga nemaju. Znate li gde je mozda najveca verovatnoca da ga imaju, tj. ko ima najveci izbor
:: Hvala unapred
:: Pozz
::
:: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3800
:: MSI K9N SLI Platinu
:: Napajanje Rexpower 360
:: 512MB DDR2 800 Kingma
:: ASUS GeForce EN7300GT TOP 128MB DDR3
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
EpicPizza Gde 12.03.2007. 14:12 #13852

status: user
broj poruka: 5
probaj https://www.plutos.co.yu
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi Za VMARC 12.03.2007. 14:37 #13853

status: user
broj poruka: 844

Za super talent memoriju tvrdis da je dobra iz licnog iskustva, na osnovu procitanih testova ili kao prodavac koji je ima gomilu.

Hvala.
Devize devize bonda elema

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simets Re: Za VMARC 12.03.2007. 15:02 #13854

status: user
broj poruka: 133
Da li i vi ostali tvrdite da je Kingmax bas tako sranje. Mislim, meni su neki likovi koji sklapaju konfiguracije rekli da je ona relativno blizu kingstona, a ja sam je izabrao zbog pristupacne cene. Voleo bih da cujem jos misljenja o ovome, kao i naravno odgovora na moje izvorno pitanje.

AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3800+
MSI K9N SLI Platinum
Napajanje Rexpower 360W
512MB DDR2 800 Kingmax
ASUS GeForce EN7300GT TOP 128MB DDR3

::
:: Za super talent memoriju tvrdis da je dobra iz licnog iskustva, na osnovu procitanih testova ili kao prodavac koji je ima gomilu
::
:: Hvala
:: Devize devize bonda elem
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: Za VMARC 12.03.2007. 16:03 #13856

status: user
broj poruka: 2909
:: Za super talent memoriju tvrdis da je dobra iz licnog iskustva, na osnovu procitanih testova ili kao prodavac koji je ima gomilu
::

Ja tvrdim za SuperTalent da je bolja od Kingmaxsa i Kingstona i od memorija koje kod nas mogu da se nadju mogu da joj pariraju samo Geil i Corsair.

Na osnovu cipa na memoriji:

http://ramlist.ath.cx/ddr2/

Ovo sam stavljao vise puta na postovima i ne moze jednostavnije od ovoga:
Zeleno - dobro
Crno - osrednje ili lose


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi Zasto sam pitao 12.03.2007. 16:37 #13858

status: user
broj poruka: 844
Na osnovu cega tvrdite. Jedna stvar je mrtvo slovo na ppapiru a druga stvar realna situcaija. Memorija Kingston 1GB 667MHz DDR2 ECC CL5, na osnovu testova i kingstonovog sajta, radi na p5w dh deluxe, doduse kao non acc, ali radi. A u stvarnosti zabada i nece da podigne sistem, dok super talent radi ko luda. dvaput je dvaput, al fata je fata. Zbog toga i jos mnogih slicnih situacija, mnogo vise verujem realnom radu i licnim iskustvima, nego testovima od kojih su mnogi naruceni, kao npr. u digitalu o PQI memoriji.
Devize devize bonda elema

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- re 12.03.2007. 20:01 #13869

status: user
broj poruka: 3529
Ja samo mogu da dodam da sam posedovao Kingmax ddr500(ddr1) HardCore module i da sam stvarno bio zadovoljan s njima, sluzili su me besprekorno 2god., onda sam menjao ceo komp!
Ranije je PQI ddr400 bio mnogo bolji nego sada(u nekim slucajevima i od kingstona), posle su promenili proizvodnju ili ugradnju cipova na iste, ovo tvrdim iz licnog iskustva i OC-a istih, sada ne mogu da pricam o njima dok mi ne padnu pod sake ddr2 moduli!
Kingston je veoma cudan, ima gomila kingstona kod nas i vise ni sam ne znam koji je dobar a koji ne, ima puno razlicitih cipova na modulima! Cini mi se da sa GEIL memorijom nema promasaja, poznajem ljude koji je imaju i znam kako im radi!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Trgovac hm 23.03.2007. 10:52 #14695

status: user
broj poruka: 86
Kingmax nije loš, mada nije ni neka sreća. Supertalent sam probao i stvarno je dobar, ali posle posete AMD sajta gde je preporučena memorija PATRIOT (sa kojom vrše sve testove i na njoj stoji made in USA) i probe iste za mene druga memorija ne postoji. U pitanju je PATRIOT signature line 512/800 DDR2.


Tri put meri, pa seci kol`ko `oćeš

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646150.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs