Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Antivirusni softver
nod32 2.7
STRANA 1 OD 1
batast nod32 2.7 28.05.2011. 17:30 T36241

status: user
broj poruka: 200
Na moju slabu masinu sam stavio nod 32 2.7 a on niti ziv niti mrtav tj neznam dali uopste nesto radi ili ne, ili ceka da ja sam pokrecem skeniranje. Da li ima kakav real time?. Mene zanima da ako ubacim fles koji je mozda zarazen necim, da mi odmah javi, a ne da ja pokrecem skeniranje (jer cu da zaboravim). Ako ovaj av to ne radi koji hoce? Masina je pentium II 400 Mhz, 256 mb
memorije. Koristio sam ranije avast 4.8 pro ali kad je sa bazom dogurao do 140MB usporio mi racunar totalno. Koji av bi zavrsio posao? Saveti tipa promeni masinu i sl. za sada mi ne odgovaraju. OS je XP sp3 i nedam mu update jer sam jednom to uradio pa je i to pocelo da usporava! Pozdrav

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
komshaa nod 28.05.2011. 17:49 #328565

status: user
broj poruka: 350

nod 2.7 nema mogućnost automatskog skeniranja usb fleške.Ili noviji nod(4) ili kasperky

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
raic re 28.05.2011. 17:52 #328568

status: user
broj poruka: 9006
Ubaci bar trojku, ona ne smara preterano. Da imaš bar 512 rama bila bi druga priča.

Pregrejana rebra na kuleru najbolje se hlade ćevapima.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
batast re: 28.05.2011. 17:56 #328571

status: user
broj poruka: 200
ploca ne podrzava vise od 256 mb. to mi je racunar iz 99 god, a pre dve god sam mu nasao 2x128mb i to tako osta, a nemam win 2000 mozda bi sa njim brze radio ko zna?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladats @batast 28.05.2011. 18:05 #328582

status: user
broj poruka: 4537

Matori....Sto izbrisa onu tvoju cuvenu krilaticu????
Bas mi se svidela..

Nije se usrao niko sto mu je bio daleko klozet,nego sto nije krenuo na vreme......
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot DAJTE LJUDI,NE LUPAJTE 28.05.2011. 18:08 #328584

status: user
broj poruka: 996
PA NARAVNO DA CE ZAUSTAVITI VIRUS CIM UBACIS FLASH,AKO JE VIRUS OD ONIH AUTORUN VIRUSA,CIM UBACIS FLES,NOD CE GA ODMAH PRIJAVITI I PONUDITI DA GA BRISE I SL... AKO VIRUS NIJE AUTORUN,NEGO SE NALAZI U NEKOM FAJLU (NA PRIMER PESMI),CAK IAKO DVOKLIKNES DIREKT NA PESMU,NOD CE ODMAH ZAUSTAVITI VIRUS....ZA TU MASINU NEMA BOLJEG OD VERZIJE 2.7!!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
batast re: 28.05.2011. 18:21 #328589

status: user
broj poruka: 200
hvala perrakojot, a za vladats `niko se nije usrau u gace sto mu je daleko klozet, nego sto nije pos`o na vreme!

imam i neki malwarebytes antimalware sa krekom ali on ne pominje viruse vec samo neke adrese da blokira ako su maliciozne... to izgleda meni ne treba? A ovaj nod ima li srpski jezik, i da li za njega treba i box mara fix da se instalira?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
acosuper re 28.05.2011. 18:28 #328594

status: user
broj poruka: 1207
buraz ja nezz u kojem ti vjeku zivis ..al ja koristim verziju 5 .. lol


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: DAJTE LJUDI,NE LUPAJTE 28.05.2011. 18:35 #328598

status: user
broj poruka: 6643
Idi proveri kod doktora da li si još nevin, nakon što ti je onaj čika rekao da će samo da te ljubi a da je guza sigurna.
Autorun virusi prolaze (ovi sadašnji, moderni, i to bar 3 trenutno) nod kao diler droge srpsku carinu sa 20€ mita, dakle u punom trku. Ne unesrećuj čoveka, nod nije hteo da osposobi svoje starije (megacrack-ovane) verzije upravo da bi ljude nekako naterao da kupe novu verziju... budale su ih pljuvale kako ne valjaju ništa ali jednostavno nisu više mogli da se izbore sa piraterijom. Ja čak mislim da su neke i sami proizveli. Ko ima kratku pamet i leže rano kao kokoši, ne seća se naravno. Neki se sećaju.
Od nod-a, samo najnovija verzija a i ona je dokazano šuplja (do recimo, prekjuče, možda su se update-ovali već), ali stvarno malo smara sistem. Ili avira. ali moraš ručno da podesiš da ne smara (i time i ne štiti) previše, pogotovo u boot sekvenci.
Ili brate, stavi linux kao čovek ionako ništa ne možeš drugo da radiš na takvom računaru (mislim na nove 3d naslove igara) i piči do zore.

Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: PA NARAVNO DA CE ZAUSTAVITI VIRUS CIM UBACIS FLASH,AKO JE VIRUS OD ONIH AUTORUN VIRUSA,CIM UBACIS FLES,NOD CE GA ODMAH PRIJAVITI I PONUDITI DA GA BRISE I SL... AKO VIRUS NIJE AUTORUN,NEGO SE NALAZI U NEKOM FAJLU (NA PRIMER PESMI),CAK IAKO DVOKLIKNES DIREKT NA PESMU,NOD CE ODMAH ZAUSTAVITI VIRUS....ZA TU MASINU NEMA BOLJEG OD VERZIJE 2.7!!!
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladats @pisko 28.05.2011. 18:57 #328613

status: user
broj poruka: 4537
Nisi u toku Cika Bata koristi taj racunar za neku sito stampu,i program DoStoUsB.
Inace to na Linuxu mu ne radi.....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re: 28.05.2011. 19:34 #328627

status: user
broj poruka: 2156



probaj i sa spybot search and destry 2.3 beta dosta je brz al mislim da ne stiti toliko od virusa koliko od ostalih gamadi.

Nod 32 v4 moze da se konfigurise da ne skenira na startovanju i gasenju sistema vec samo pri pokretanju nekog fajla. Tools>Scheduler.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ramzesIII re.. 28.05.2011. 20:44 #328645

status: user
broj poruka: 1017

Ubaci program usb disk security.
Samo jednom mu dajes serial i posle stalno stiti od autoruna i slicnih gov..
A ako zelis da testiras antivirus imas

http://www.eicar.org/anti_virus_test_file.htm

pa vidi da li ti je aktivan nod 2.7 ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JOSILENKO kad smo vec kod nod-a 28.05.2011. 20:57 #328652

status: user
broj poruka: 1013
jel moze neko da mi pusti link sa onim stvarima koje mi omogucavaju da se program nesmetano apdejtuje
(kapirate na sta mislim .), jer cas ne prodje ni par dana a nod pozuti i pocrveni. Ocigledno onaj sajt koji ja imam nije dobar.
batast izvini za offtopic
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
raic Re: kad smo vec kod nod-a 28.05.2011. 21:01 #328655

status: user
broj poruka: 9006
Kapiramo, sve za braću demokrate.

Evo ti na mail. Isključiš self-defense - restartuješ - pokreneš krek - kažeš esetu da nije virus u pitanju kad se pobuni - fix it! - sačekaš restart.

Pregrejana rebra na kuleru najbolje se hlade ćevapima.

:: jel moze neko da mi pusti link sa onim stvarima koje mi omogucavaju da se program nesmetano apdejtuje
:: (kapirate na sta mislim .), jer cas ne prodje ni par dana a nod pozuti i pocrveni. Ocigledno onaj sajt koji ja imam nije dobar
:: batast izvini za offtopic
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JOSILENKO ... 28.05.2011. 21:27 #328660

status: user
broj poruka: 1013
tnx
nisam demokrata, ja sam toboze nezavisni intelektualac. do mojega :)
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd Re: re.. 29.05.2011. 01:20 #328711

status: user
broj poruka: 2156


nod32 v4 prosla test sa svim verzijama.


::
:: Ubaci program usb disk security
:: Samo jednom mu dajes serial i posle stalno stiti od autoruna i slicnih gov.
:: A ako zelis da testiras antivirus imas
::
:: http://www.eicar.org/anti_virus_test_file.ht
::
:: pa vidi da li ti je aktivan nod 2.7
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Protect my disk 29.05.2011. 10:26 #328742

status: user
broj poruka: 10989
....

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646194.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs