Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Tone dialing??
STRANA 1 OD 1
alexi Tone dialing?? 16.03.2007. 10:06 T3645

status: user
broj poruka: 677
Izvinite na ovom glupom pitanju,ali me zanima(posto imam freakin` pulsno biranje)
na koji nacin mogu da uvedem ono cudo od tehnologije sto se zove
NAJPROSTIJE TONSKO BIRANJE???HEEEEELP....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re:Tone! 16.03.2007. 10:25 #14044

status: user
broj poruka: 3529
Glavni preduslov ti je da si na digitalnoj(novoj) centrali, sto u principu ne zavisi od tebe vec od ljudi iz telekoma(ptt-a)! Dakle ako nisi na digitalnoj(obicno ako jesi broj ti ima 7 cifara) treba da podneses zahtev-molbu telekomu da ti je uvedu, naravno ako postoje uslovi u tvom kraju(citaj ako hoce da ti uvedu-ne mrzi ih da se cimaju)!!
A mozda i imas a ne znas(imao sam takvih slucajeva), sve u svemu proveri da li ti neko iz komsiluka ima tonsko!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic nerazumem 16.03.2007. 10:31 #14045

status: user
broj poruka: 609
nerazumem pitanje...trudio sam se majke mi :)....ako nemas mogucnost tonskog biranja u kuci nemozes imati ni sa racura...onda zoves postu i pitas kad ce da ti dodaju dvojku ili trojku..sto moze biti i zajeb da od pune linije dobijes pcm uredjaj i brzinu od14.400 kpbs...a ako neumes na modemu da nastelujes tonsko..to ide ovako...

start/control panel/phone and modem/dupli klik na my location/i tu stavis umesto pulsnog tonsko...

poz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Sub Ako si iz Beograda! 16.03.2007. 11:34 #14047

status: user
broj poruka: 27
Ode onaj na koga se vodi tel. ili neko sa njegovom l.k. u Vase Carapica mislim da je broj 13 u posti ,Telkom ima predstavnistvo (ili to mozda vise nije posta nego je tamo samo Telekom) podneses zahtev za uvodjenje tonsko biranja. To je besplatno, i za par dana ti javena telefon da su ti uveli tonsko! Nema veze da li si na analognoj ili digitalnoj centrali (samo da nisi na nekoj praistoriskoj npr. iz 1947, ali koliko ja znam takvih centrala nema u Beogradu)...
A ako nisi iz Beograda zovi Telekom na 9813 pa se raspitaj...
Pozdrav


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 16.03.2007. 11:36 #14048

status: user
broj poruka: 1574
Sta ce ti to uopste,jel zbog neta ili je nesto drugo u pitanju??


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Dvosmislenost pitanja 16.03.2007. 23:16 #14088

status: user
broj poruka: 6643
Ako pod uvođenjem misliš na mogućnost centrale, onda ti ostaje jedino da obijaš pragove u telećemkomu ne bi li dobio digitalni priključak - ako takvog uopšte ima kod tebe - a da te pri tome ne kazne sa PCM priključkom, koji je, avaj, digitaln do yaya, ali je gora pošast od dvojnika po pitanju interneta.
Ako se ne radi o centrali, onda brate u Control panelu - pod modemom odaberi tonsko umesto pulsnog biranja, i, da ne čeka dialing tone jer to (osim vojnih) naše centrale ne daju (stalni ton slobodnog biranja, kod nas je čuveni TU-TU).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs