Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
Zasto nece internet - adsl?
STRANA 1 OD 1
Plamen Zasto nece internet - adsl? 08.06.2011. 14:54 T36474

status: user
broj poruka: 2836
Uzeo sam pre 2 dana telekom adsl internet od 1.5MB. Dobio sam ruter, povezao sve kako treba i kad upalim ruter ADSL lampica treperi, internet lampica se ne pali i power i Lan1 stalno upaljene. Mogu da pristupim ruteru i tamo pishe Adsl status: down
Evo i jedne slike:
http://imageshack.us/f/89/capturezb.jpg/

Proverio sam sve kablove, zamenio razdelnik posto nije radio (takodje novi proverio) ali idalje nema interneta. Lan kartica i drajver je dobar dobri, ip adrese u lan kartici na automatic (default). Zvao sam korisnicki servis rekli su mi da ce njihovi da pogledaju tamo da li ima nekih problema na liniji i nema ih da mi javi. do cega moze da bude?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Zasto nece internet - adsl? 08.06.2011. 15:15 #332461

status: user
broj poruka: 18930
jesi proverio sa operaterom da li su ti adekvatno podeseni svi parametri na ruteru?


:: Uzeo sam pre 2 dana telekom adsl internet od 1.5MB. Dobio sam ruter, povezao sve kako treba i kad upalim ruter ADSL lampica treperi, internet lampica se ne pali i power i Lan1 stalno upaljene. Mogu da pristupim ruteru i tamo pishe Adsl status: dow
:: Evo i jedne slike
:: http://imageshack.us/f/89/capturezb.jpg
::
:: Proverio sam sve kablove, zamenio razdelnik posto nije radio (takodje novi proverio) ali idalje nema interneta. Lan kartica i drajver je dobar dobri, ip adrese u lan kartici na automatic (default). Zvao sam korisnicki servis rekli su mi da ce njihovi da pogledaju tamo da li ima nekih problema na liniji i nema ih da mi javi. do cega moze da bude?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Plamen Re: Re: Zasto nece internet - adsl? 08.06.2011. 15:21 #332462

status: user
broj poruka: 2836
Zvao sam ih 10 puta... Kazu da moraju da provere da li postoji neka smetnja na liniji, pa kao u roku od 24h da mi odgovore, pa ako postoji u roku od 24h da poprave... A dali su mi vec koriscen ruter, tako su mi dali i neispravan razdelnik... Ma ljudi uzivaju, bash ih briga za sve... Ja najvishe sumnjam na ruter... Da li bi radio neki drugi ruter na mojoj liniji, msm da pozajmim od druga pa da vidim ako njegov radi znaci da je problem u ruteru?


:: jesi proverio sa operaterom da li su ti adekvatno podeseni svi parametri na ruteru?
::
::
:: :: Uzeo sam pre 2 dana telekom adsl internet od 1.5MB. Dobio sam ruter, povezao sve kako treba i kad upalim ruter ADSL lampica treperi, internet lampica se ne pali i power i Lan1 stalno upaljene. Mogu da pristupim ruteru i tamo pishe Adsl status: dow
:: :: Evo i jedne slike
:: :: http://imageshack.us/f/89/capturezb.jpg
:: ::
:: :: Proverio sam sve kablove, zamenio razdelnik posto nije radio (takodje novi proverio) ali idalje nema interneta. Lan kartica i drajver je dobar dobri, ip adrese u lan kartici na automatic (default). Zvao sam korisnicki servis rekli su mi da ce njihovi da pogledaju tamo da li ima nekih problema na liniji i nema ih da mi javi. do cega moze da bude?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 E jbg 08.06.2011. 15:22 #332464

status: user
broj poruka: 17084
Kada svetli samo power ruter je neispravan , sto kod tebe nije slucaj.

Nije ti podesen ruter verovatno su zaboravili da ga konfigurisu.Zovi ih i kazi im.
Izdiktirace ti, samo klikci kako ti kaze i gotovo.

Kod mene je npr taj pvc-04 dobro podesavanje ,
a na bilo kojem drugom setup-u nece da radi i ne daje mi da otvram portove itd.

Dakle zovi kazi , on ti diktira ti pratis i klikces.

javi sta si uradio !

AMD Phenom II x6 1055
5 Gb Kingston hyperX genesis 1600MHz
470 gtx gigabyte
MSI 760 GM-E51
Chieftec Dragon
LC power 600w
CpuCooler:Titan Vanesa


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 E jbg 08.06.2011. 15:26 #332465

status: user
broj poruka: 17084
Malo pre mene si odgovorio.

Da
mozes da uzmes drugi ruter i da probas kod sebe isto tako mozes i taj da odneses negde i da probas kod nekoga , to ce ti biti najbolji test.(sto se ispravnosti rutera tice)

AMD Phenom II x6 1055
5 Gb Kingston hyperX genesis 1600MHz
470 gtx gigabyte
MSI 760 GM-E51
Chieftec Dragon
LC power 600w
CpuCooler:Titan Vanesa


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict sacekaj 24 h proradice 08.06.2011. 15:32 #332467

status: user
broj poruka: 4515
Modem ne moze da uhvati DSL signal. Smetnja na liniji verovatno.
Nema veze sa podesavanjem rutera.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
INXS Re: sorry za off topic 08.06.2011. 15:47 #332475

status: user
broj poruka: 482
Dexter zmaj je stigao!!!

Asus A488TD-V Evo/USb3 AMD Phenom2 x4 955BE 3.2 2x2gb Exceleram 1600mhz Black Shark Asus eah 6850 cucore WD 640gb sata2 LC Power 600w Philips 222EL2SB/62

:: Malo pre mene si odgovorio
::
:: D
:: mozes da uzmes drugi ruter i da probas kod sebe isto tako mozes i taj da odneses negde i da probas kod nekoga , to ce ti biti najbolji test.(sto se ispravnosti rutera tice
::
:: AMD Phenom II x6 105
:: 5 Gb Kingston hyperX genesis 1600MH
:: 470 gtx gigabyte
:: MSI 760 GM-E5
:: Chieftec Drago
:: LC power 600
:: CpuCooler:Titan Vanesa
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Plamen re 08.06.2011. 20:45 #332641

status: user
broj poruka: 2836
Probao sam ruter kod druga i njemu radi super - tj ima internet!

Takodje sam 100% siguran kad je kod mene sve ispravno ste se tice kablova, razdelnika... (provereno da nema prekida)

Jedino sto mi ostaje to je da cekam njih da srede liniju, mada mi nije jasno kako to sve nisu proverili pre nego sto sam potpisao ugovor.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 ... 08.06.2011. 20:52 #332647

status: user
broj poruka: 17084
Reko sam ti da verovatno nije nije do rutera,, nego mi je sumnjiv bio setup
ali nije ni to, dakle cekaj , jbg...

A kako nisu, pa jednostavno, jebe im se.

AMD Phenom II x6 1055
5 Gb Kingston hyperX genesis 1600MHz
470 gtx gigabyte
MSI 760 GM-E51
Chieftec Dragon
LC power 600w
CpuCooler:Titan Vanesa


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Plamen re 09.06.2011. 09:52 #332859

status: user
broj poruka: 2836
Danas su me pozvali i rekli da probam i naravno proradio net... :) Brzina mi je oko 1.3Mb a upload 210kB/s, da li je tolika brzina na 1.5Mb ostalima?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bunjevac RE 09.06.2011. 10:12 #332865

status: user
broj poruka: 578



Jes to je normalna brzina za 1,5 paket.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645986.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs