Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Igrački rekviziti i konzole
Joypad za PC
STRANA 1 OD 1
markisha Joypad za PC 19.06.2011. 14:22 T36742

status: user
broj poruka: 173

Obecao sam starijoj cerci (6 godina) da cu joj kupiti joypad za rodjendan da moze da igra igrice na pc-ju.
E sad trebao bih da uzmem dva komada da mladja i starija se ne svadjaju a budzet je ogranicen na 1500din ukupno.
E sad citao sam ovde srodne teme al opet neznam sta da radim.Kaviltetan jedan mogu da kupim za te pare,pa se razmisljam dal da uzmem dva jeftinija (vasa preporuka) koja ce da zavrse posao za te pare ili da uzmem jedan dok nebude para za drugi skuplji.
Ako bi uzimao jedan troumim se izmedju:
-LOGITECH Precision Gamepad USB PC
-SAITEK P380 ili
-GIGATECH SA-500X PS2/PC
Verujem da je logitech kvalitetan,jedina mana je sto nema palice,dok ova dva druga imaju i palice na sebi.Sta da uzmem?
Ili imate neki drugi predlog,jeftiniji modela gde bih mogao da kupim 2 komada za oko 1500din.

Pozdrav i hvala na odgovorima!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Joypad za PC 19.06.2011. 14:28 #336638

status: user
broj poruka: 18942
Saitek ti je ovde od ova 3 najbolji izbor za tebe, a u vezi tih palica, ne verujem da ce ih kcerke koristiti uopste, za ovaj Gigatech mogu ti reci da je sranje i to veliko.


::
:: Obecao sam starijoj cerci (6 godina) da cu joj kupiti joypad za rodjendan da moze da igra igrice na pc-ju
:: E sad trebao bih da uzmem dva komada da mladja i starija se ne svadjaju a budzet je ogranicen na 1500din ukupno
:: E sad citao sam ovde srodne teme al opet neznam sta da radim.Kaviltetan jedan mogu da kupim za te pare,pa se razmisljam dal da uzmem dva jeftinija (vasa preporuka) koja ce da zavrse posao za te pare ili da uzmem jedan dok nebude para za drugi skuplji
:: Ako bi uzimao jedan troumim se izmedju
:: -LOGITECH Precision Gamepad USB P
:: -SAITEK P380 il
:: -GIGATECH SA-500X PS2/P
:: Verujem da je logitech kvalitetan,jedina mana je sto nema palice,dok ova dva druga imaju i palice na sebi.Sta da uzmem
:: Ili imate neki drugi predlog,jeftiniji modela gde bih mogao da kupim 2 komada za oko 1500din
::
:: Pozdrav i hvala na odgovorima
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neba Xwave GP4 19.06.2011. 14:53 #336647

status: user
broj poruka: 1196
Uzmi ova dva komada. Kopija PS2 kontrolera.

http://bit.ly/kxkw09
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Re 19.06.2011. 15:04 #336652

status: user
broj poruka: 2998
Ili da uzmes manje proverenu marku Jetion, ciji ce te gamepad sluziti i vise nego dobro :)
Jedina mana je sto nece da ti radi u nekim igrama koje traze kako microsoft kaze xbox 360 compatible controller ali to resavas tako sto skines programce TOCAedit.

Kontroler koji je kopija onog za playstation kosta oko 700 a kopija onog za iksKutiju kosta nesto vise.

Takodje oba modela imaju i analogne palice, i kvalitet izrade je ok za te pare. Inace onaj kvazi-xbox me je sluzio dobrih godinu ipo pre nego sto mu je otkazao jedan trigger, ali to sam namestio i sada je k`o nov. A prosao mi je i onaj drugi kroz ruke, i nemam zamerki. Naravno kada se uzme i cena u obzir :) Mada su oba modela kvalitetnija i od nekih dosta skupljih koji su mi prosli kroz ruke.

A takodje, jos su male, pa ce da se verovatno malo vise zanesu dok igraju igrice, te ce palice biti prve na udaru, pa mozda da razmislis o nekom modelu bez, ali ako i ti planiras da se igras, onda makar jedan da ima palice :)

U svakom slucaju podrzavam to sto ce da obe dobiju poklon :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 19.06.2011. 15:26 #336656

status: user
broj poruka: 9460
Ako se odlucis da kupis za sada samo jedan, onda +1 za Jetion. Imam ovaj http://goo.gl/p4APm i mogu ti reci da je neunistiv, izradjen je od neke tvrde plastike, tako da mislim da bi preziveo i sleper da ga pregazi(bukvalno). Sve jako dobro sljaka, analogna je isto ok, vibracija...

Ako ipak kupujes dva kom, a mislim da ti je ipak bolja solucija, jer grehota da jedna cerkica ostane praznih ruku:), onda nije lose da razmotris @Nebin predlog. Nisam ih imao, ali ipak za malo para dobijes 2 kom + imaju analognu. Mozda nisu vruhunske izrade, ali potrajace sigurno jedno vreme, taman da se zasite, jer ce se sigurno ubrzo naci u nekom cosku i skupljace prasinu:)).

(c) 1982 Sinclair research Ltd

http://goo.gl/3T721

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 19.06.2011. 17:13 #336671

status: user
broj poruka: 18942
ne vidim razlog da covek kupuje kopiju Saitek-a pored samog SAITEK!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
unknow13 Re: >> 19.06.2011. 17:52 #336676

status: user
broj poruka: 581
+1

Gigabyte GA-MA770-DS3
Athlon 5000+ @ 3 GHz
2x2gb Kingstone ddr2 cl6 900mhz
Ati 3650
Termaltake 470w
500GB WD Caviar Blue
Termaltake WingRS
Benq 22` FullHD


:: ne vidim razlog da covek kupuje kopiju Saitek-a pored samog SAITEK
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neba Ne slov 19.06.2011. 20:26 #336752

status: user
broj poruka: 1196
Ovaj SAITECH ima D-pad urađen od jednog dela plastike, odnosno krstići su spojeni, to je po meni mana (imam Logitech Dual Action koji je dosta skuplji i ima sličan D-pad i sranje je) u odnosu na PS2 kontroler gde su krstići razdvojeni, pa je samim tim i preciznije upravljanje.
Ovaj Xwave ima D-pad kao PS2 kontroler + jeftiniji je. Zato sam ga i predložio pored živog nam Saitech-a.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Sajteka ni slučajno ne uzimaj 19.06.2011. 21:07 #336771

status: user
broj poruka: 6088
Imao sam ga i prodao jer ima veoma tvrd i neudoban krstić, boleo me je palac leve ruke posle dužeg igranja. Trenutno imam Logitech Precision i radi posao za sve pare.


AMD Phenom II X3 720BE, OCZ Vendetta 2, Gigabyte GA-MA790X-UD3P, Kingston HyperX 2×2GB 1066MHz, Samsung F3 HD502HJ & F4EG HD204UI, Sapphire Radeon 6950 1GB, Samsung 2232BW, CM 690 II Advanced, Chieftec CFT-650-14CS



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
raic ... 19.06.2011. 21:17 #336775

status: user
broj poruka: 9008
Ma ako treba za devojčice dobar im i neki ovakav komplet
http://www.itsvet.com/proizvod/jetion-jt-u5544-double-pack/comp_comp_gamepad/314/145

❀❀❀ Nego, zna li neko gde ima usb adapter za sony PS2 džojpad?

Pregrejana rebra na kuleru najbolje se hlade ćevapima.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Ne slov 19.06.2011. 21:33 #336780

status: user
broj poruka: 18942
to je vrlo subjektivno sad, vecini ljudi odgovara sto je krstic spojen


:: Ovaj SAITECH ima D-pad urađen od jednog dela plastike, odnosno krstići su spojeni, to je po meni mana (imam Logitech Dual Action koji je dosta skuplji i ima sličan D-pad i sranje je) u odnosu na PS2 kontroler gde su krstići razdvojeni, pa je samim tim i preciznije upravljanje
:: Ovaj Xwave ima D-pad kao PS2 kontroler + jeftiniji je. Zato sam ga i predložio pored živog nam Saitech-a.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neba Jeste 19.06.2011. 21:44 #336786

status: user
broj poruka: 1196
subjektivno je. Normalno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markisha Hvala!! 19.06.2011. 21:51 #336790

status: user
broj poruka: 173
Hvala ljudi,svaka cast na brzini i trudu!:D
Imam sad dosta vasih predloga,pa cu pogledati i sigurno uzeti nesto od predlozenog.

Pozdrav,i hvala jos jednom!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646150.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs