Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Koju klimu kupiti?
STRANA 1 OD 2  
WRC Koju klimu kupiti? 20.06.2011. 20:52 T36769

status: user
broj poruka: 181
POZ!
Koju klimu kupiti?

Raspolazem sa nekih 250eur,gledao sam samsung.Koristi li neko njihove klime i kako vas sluze?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Koju klimu kupiti? 20.06.2011. 20:54 #337254

status: user
broj poruka: 18930
Fujitsu mada je i samsung ok, ali daleko je bolja Fujitsu


:: POZ
:: Koju klimu kupiti
::
:: Raspolazem sa nekih 250eur,gledao sam samsung.Koristi li neko njihove klime i kako vas sluze
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
philaemos ... 20.06.2011. 20:58 #337259

status: user
broj poruka: 2743
Samsung sam kupio prosle godine u Metrou za 160 eura, 12-cu.
Radi za sve pare, jako tiha, greje lepo, hladi jos bolje. Radi bolje od Tadiran-a kojeg imam.

edit: rekose mi serviseri da ce da radi onoliko koliko budem imao srece... to ti govori o kvalitetu... ali nije losija od drugih u tom rangu

Demon to some. Angel to others.
_______________________________


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stalex011 re: 20.06.2011. 21:09 #337268

status: user
broj poruka: 285
fujitsu all the way. a jeftinija varijanta panasonic

ATARI 1040ST

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ribolovac Bila vec tema 20.06.2011. 21:09 #337269

status: user
broj poruka: 1305
Potrazi je i videces utiske ljudi o raznim proizvodjacima.

i5 2500K, Noctua NH-D14, Asus P8P67 PRO, 2*2Gb Kingston hyper x gray, 2*640Gb WD black sata 3 raid 0, Asus gtx 560ti DC, CM elite 430, Chieftec cft-750-14cs, Dell U2311h,

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
philaemos ... 20.06.2011. 21:11 #337274

status: user
broj poruka: 2743
Ako ima Fujitsu 12-ca za 250 eura, kupicu je sutra...

Demon to some. Angel to others.
_______________________________


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ReMeDy Re: Koju klimu kupiti? 20.06.2011. 21:32 #337285

status: user
broj poruka: 259
Brao za pitanje, ovo je i mene zanimalo, isti cenovni rang. Prosle godine sam nekako pretrpeo leto, al te godine nisam imao i7 :D

Antec 900
Creative X-Fi Xtreme
Seasonic M12D 620W
Intel i7 950 + Mega
ASUS x58 SABERTOOTH
Patriot 4x2 Gb 1600 MHz
WD320 + Seagate250 + WD640 + SamsungF3 1,5Tb
MSI GTX560Ti Twin Frozr



:: POZ
:: Koju klimu kupiti
::
:: Raspolazem sa nekih 250eur,gledao sam samsung.Koristi li neko njihove klime i kako vas sluze
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bosh re: 20.06.2011. 21:51 #337301

status: user
broj poruka: 1332
MIDEA ti je najbolja medju kinezima...odlicno radi..drugar mi je radio sa njima...rade odlicno...oko 210e su...


moja azdaja!!!
biostar 8600gt 512 ddr2
ga m52s s3p rev 2.0
4x1gb ddr2
amd athlon x2 5000+ 2.6ghz
atx 400w

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 ... 20.06.2011. 21:57 #337308

status: user
broj poruka: 3275

Prosle godine grom ubio klimu,doshao majstor i ja ga bitam koju do 25000din., a on reche sve jedno uzmi najjeftiniju sve su kinezi... uzeh neku KOREL(do 200e) po njegovoj preporuci , i evo radi kako treba .)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 20.06.2011. 22:03 #337313

status: user
broj poruka: 18930
e pa vidis to i jeste problem. Ali imas SAMSUNG


:: Ako ima Fujitsu 12-ca za 250 eura, kupicu je sutra..
::
:: Demon to some. Angel to others.
:: _______________________________
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic ... 20.06.2011. 22:17 #337326

status: user
broj poruka: 2855
Treba shvatiti da su retki proizvodjaci na nasem trzistu koji su kvalitetni...

Mnogi robuju brendu LG, Samsung itd, a jedini `krsten` brend koji ste spomenuli u ovoj temi Tadiran, to je jedna od najboljih svetskih marki klima...

E sad i kod ovih kineza treba znati sta kupiti, ja imam Mideu kineza sa toshibinim kompresorom, stric koji ugraduje klime i uzima s vremena na vreme po par desetina komada mi je narucio tu Mideu, cekao sam malo duze dok se uvezu al sam miran. Nisu ni svi kinezi isti!

Samsung, LG, i ostale sa zvucnim imenima se prave u turskoj i kini, kao naravno i svi top brendovi, vec X puta zsvakana prica...

najbolje je imati nekog ko par godina radi s klimama, pa vam u poverenju kaze, e znas kako `izmi taj brend konkretno taj model jer nisam imao nikakvih reklamacija`

Kopernikus su odlicne klime, provereno, mozda malo skupljeod tih 250e, mislim da su 12ice oko 300-320, ali kline su top!




frekfencija

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Scyter Re: 20.06.2011. 22:39 #337337

status: user
broj poruka: 8139
U mojoj sobi imam Crypton klimu koja vec trecu godinu radi odlicno. Nije nikad servisirana, cisceni su samo filteri jedanput godisnje. Ima Toshibin kompresor.

U drugoj sobi imam Samsung koja je tisa od Cryptona, a hladi mozda malcice bolje. Jednom joj je bio dopunjivan freon, jer je iscureo. Standardica, i njoj sam cistio filtere jednom godisnje.

Burazer ih je obe montirao, inace se bavi ovim poslom 7-8 god. Kada sam ga pitao koja je klima najbolja do 200-250e, odgovorio mi je da su sve to isti kinezi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 20.06.2011. 23:54 #337360

status: user
broj poruka: 18930
Fujitsu je takodje pored Tadirana vrhunska klima.


:: Treba shvatiti da su retki proizvodjaci na nasem trzistu koji su kvalitetni..
::
:: Mnogi robuju brendu LG, Samsung itd, a jedini `krsten` brend koji ste spomenuli u ovoj temi Tadiran, to je jedna od najboljih svetskih marki klima..
::
:: E sad i kod ovih kineza treba znati sta kupiti, ja imam Mideu kineza sa toshibinim kompresorom, stric koji ugraduje klime i uzima s vremena na vreme po par desetina komada mi je narucio tu Mideu, cekao sam malo duze dok se uvezu al sam miran. Nisu ni svi kinezi isti
::
:: Samsung, LG, i ostale sa zvucnim imenima se prave u turskoj i kini, kao naravno i svi top brendovi, vec X puta zsvakana prica..
::
:: najbolje je imati nekog ko par godina radi s klimama, pa vam u poverenju kaze, e znas kako `izmi taj brend konkretno taj model jer nisam imao nikakvih reklamacija
::
:: Kopernikus su odlicne klime, provereno, mozda malo skupljeod tih 250e, mislim da su 12ice oko 300-320, ali kline su top
::
::
::
::
:: frekfencij
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CAL ... 20.06.2011. 23:58 #337361

status: user
broj poruka: 243
Na 2 mesta Galanz i rade super. Nisam nasao Samsung hteo sam da se pojedem. Tj svi su ga platili oko 20.000 secam se a bio je da se kupi samo u Tehnomaniji i kostao je oko 35.000 neki SAMSUNG i onda sam uzeo Galanz i bas je fina. Zaboravio sam danas da kupim sprey za njega mirisljavi.

Kada bi nasao negde onaj miris ako ste bili nekada u Replay u Knez Mihajlovoj ali samo u tom, kakav ima miris neki specifican. Sta li je to ne znam.
Znam da moj ujak ima neki Mitsubishu platio je 1800 maraka radi posle vise od 10 godina.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 21.06.2011. 00:06 #337366

status: user
broj poruka: 18930
nisi se nista zaebo, Galanz ti je Panasonic


:: Na 2 mesta Galanz i rade super. Nisam nasao Samsung hteo sam da se pojedem. Tj svi su ga platili oko 20.000 secam se a bio je da se kupi samo u Tehnomaniji i kostao je oko 35.000 neki SAMSUNG i onda sam uzeo Galanz i bas je fina. Zaboravio sam danas da kupim sprey za njega mirisljavi
::
:: Kada bi nasao negde onaj miris ako ste bili nekada u Replay u Knez Mihajlovoj ali samo u tom, kakav ima miris neki specifican. Sta li je to ne znam.
:: Znam da moj ujak ima neki Mitsubishu platio je 1800 maraka radi posle vise od 10 godina.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gliga79 Midea 21.06.2011. 00:10 #337368

status: user
broj poruka: 4641
Imam je 4 godine i radi savrseno. Kompresor je Toshiba
Nikad nisam imao kvar ili neke probleme sa ovom klimom.
Greje u sred zime i hladi leti odlicno.
Preporuka

Izlecenje je moguce samo u slucaju izjednacenja duhovne i materijalne strane.
Sve drugo je utopija !

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 Re: ... 21.06.2011. 00:56 #337387

status: user
broj poruka: 9122
Evo vidis serviser kojeg zna keva bas dugo je rekao sledece :

Fujitsu najbolja klima, nije dzabe kostala tada kada smo pricali 700 e, a imas mideu od 200 e, a obe se prave u Kini, samo kompresor u toj Fujitsu kosta ko` cela midea .).

LG i Samsung su po njegovoj prici odmah ispod, jeftiniji kompresor, naravno malo prodaju brend, ali i dizajn, LG ima klime sa super dizajnom :).

A sto sto ti kazes da se klime prave u Turskoj i Kini nema nikakve veze, pravi se od igle do lokomotive u Kini, pocevsi od svakog dela u racunaru pa nista. Inace nije bas svaki deo u klimi iz Kine, 95 % klima uredjaja u sebi ima proizvod (ja mislim mikro kontroler) nase firme Mikro Elektronika.

Zakljucak : koliko para toliko muzike :).

Samo napomena ja sam kupio pre 3 godine Whirpool klimu, svake godine menjam freon, izgleda da je nesto otislo pa curi :(, ali demontiranje pa montiranje kosta dosta :), tako da bih taj brend ipak zaobisao, barem ja nemam dobro iskustvo, za druge ne znam :).

Pozdrav!


:: Treba shvatiti da su retki proizvodjaci na nasem trzistu koji su kvalitetni..
::
:: Mnogi robuju brendu LG, Samsung itd, a jedini `krsten` brend koji ste spomenuli u ovoj temi Tadiran, to je jedna od najboljih svetskih marki klima..
::
:: E sad i kod ovih kineza treba znati sta kupiti, ja imam Mideu kineza sa toshibinim kompresorom, stric koji ugraduje klime i uzima s vremena na vreme po par desetina komada mi je narucio tu Mideu, cekao sam malo duze dok se uvezu al sam miran. Nisu ni svi kinezi isti
::
:: Samsung, LG, i ostale sa zvucnim imenima se prave u turskoj i kini, kao naravno i svi top brendovi, vec X puta zsvakana prica..
::
:: najbolje je imati nekog ko par godina radi s klimama, pa vam u poverenju kaze, e znas kako `izmi taj brend konkretno taj model jer nisam imao nikakvih reklamacija
::
:: Kopernikus su odlicne klime, provereno, mozda malo skupljeod tih 250e, mislim da su 12ice oko 300-320, ali kline su top
::
::
::
::
:: frekfencij
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Snoopy- - - 21.06.2011. 00:57 #337388

status: user
broj poruka: 6083
Gile, priznaj lepo da se drogiras sas freon, nemoj ovde d`obmanjujes ljude! x)

LG 42LD420, Phenom II x6 1055t, Asus M4A87TD/USB3, G.Skill Sniper 8GB DDR3 1600 cl9,
Gigabyte 6870, G.Skill Sniper SSD 120GB, SpinPoint F3 1tb, WD5000AAKS, Chieftec GPS-550AB-A, NZXT Apollo

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 Re: - - 21.06.2011. 01:02 #337390

status: user
broj poruka: 9122
:D :).

Baci pogled na shatro za 3 minuta :).

Pozdrav!


:: Gile, priznaj lepo da se drogiras sas freon, nemoj ovde d`obmanjujes ljude! x
::
:: LG 42LD420, Phenom II x6 1055t, Asus M4A87TD/USB3, G.Skill Sniper 8GB DDR3 1600 cl9
:: Gigabyte 6870, G.Skill Sniper SSD 120GB, SpinPoint F3 1tb, WD5000AAKS, Chieftec GPS-550AB-A, NZXT Apoll
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stalex011 re: 21.06.2011. 01:09 #337392

status: user
broj poruka: 285
nisu sve klime made in prc. vecina jeste, ali moze da se nadje i poneki made in japan

ATARI 1040ST

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Ako u kompu imas 6-jezgarni AMD + kartu 69xx, svakako uzmi... 21.06.2011. 01:11 #337393

status: user
broj poruka: 10984
neki model koji koriste Englezi na privremenom radu u Zambiji...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Snoopy- Re: Ako u kompu imas 6-jezgarni AMD + kartu 69xx, svakako uzmi... 21.06.2011. 01:14 #337394

status: user
broj poruka: 6083
Jel to vazi i za 6870?

@gile- saw-replied

LG 42LD420, Phenom II x6 1055t, Asus M4A87TD/USB3, G.Skill Sniper 8GB DDR3 1600 cl9,
Gigabyte 6870, G.Skill Sniper SSD 120GB, SpinPoint F3 1tb, WD5000AAKS, Chieftec GPS-550AB-A, NZXT Apollo

:: neki model koji koriste Englezi na privremenom radu u Zambiji..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bmpdoo Re: Re: ... 21.06.2011. 01:33 #337397

status: user
broj poruka: 252
Jedne od najboljih ako ne i najbolje su Trane i Carrier

:: Fujitsu je takodje pored Tadirana vrhunska klima
::
::
:: :: Treba shvatiti da su retki proizvodjaci na nasem trzistu koji su kvalitetni..
:: ::
:: :: Mnogi robuju brendu LG, Samsung itd, a jedini `krsten` brend koji ste spomenuli u ovoj temi Tadiran, to je jedna od najboljih svetskih marki klima..
:: ::
:: :: E sad i kod ovih kineza treba znati sta kupiti, ja imam Mideu kineza sa toshibinim kompresorom, stric koji ugraduje klime i uzima s vremena na vreme po par desetina komada mi je narucio tu Mideu, cekao sam malo duze dok se uvezu al sam miran. Nisu ni svi kinezi isti
:: ::
:: :: Samsung, LG, i ostale sa zvucnim imenima se prave u turskoj i kini, kao naravno i svi top brendovi, vec X puta zsvakana prica..
:: ::
:: :: najbolje je imati nekog ko par godina radi s klimama, pa vam u poverenju kaze, e znas kako `izmi taj brend konkretno taj model jer nisam imao nikakvih reklamacija
:: ::
:: :: Kopernikus su odlicne klime, provereno, mozda malo skupljeod tih 250e, mislim da su 12ice oko 300-320, ali kline su top
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: frekfencij
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
uroshnet Re 21.06.2011. 09:41 #337422

status: user
broj poruka: 1033
Bez razmisljanja, Midea. Ima najbolji kompresor. Drugar mi padi vec 5-6 godina i bas sam pricao sa njim oko toga. Kaze sve ti je to slicno, ali Midea ce ti najbolje raditi i bices zadovoljan. E sad pre nego sto sam se ja konsultovao s njim, moj cale `genijalac` ode covek u metro i uzme Samsung, ja popizdeo. Ali to je ona stvar kao poznato ime pa `kao` sigurno je dobra. Iskren da budem nije losa, radi vec dve godine. Greje dobro, hladi dobro. Nista specijalno. Najbolje bi bilo da se posavetujes sa nekim koga znas da radi klime.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MareSt Re: ... 21.06.2011. 10:16 #337430

status: user
broj poruka: 81
Drugar se bavi ugradnjom klima vec duze vreme,kaze da od tih jeftinijih je najbolja Midea. Ja sam uzeo Kopernikus pre 3-4 godine,i dan danas radi kao zmaj. Cistis filtere i uzivas.


:: Treba shvatiti da su retki proizvodjaci na nasem trzistu koji su kvalitetni..
::
:: Mnogi robuju brendu LG, Samsung itd, a jedini `krsten` brend koji ste spomenuli u ovoj temi Tadiran, to je jedna od najboljih svetskih marki klima..
::
:: E sad i kod ovih kineza treba znati sta kupiti, ja imam Mideu kineza sa toshibinim kompresorom, stric koji ugraduje klime i uzima s vremena na vreme po par desetina komada mi je narucio tu Mideu, cekao sam malo duze dok se uvezu al sam miran. Nisu ni svi kinezi isti
::
:: Samsung, LG, i ostale sa zvucnim imenima se prave u turskoj i kini, kao naravno i svi top brendovi, vec X puta zsvakana prica..
::
:: najbolje je imati nekog ko par godina radi s klimama, pa vam u poverenju kaze, e znas kako `izmi taj brend konkretno taj model jer nisam imao nikakvih reklamacija
::
:: Kopernikus su odlicne klime, provereno, mozda malo skupljeod tih 250e, mislim da su 12ice oko 300-320, ali kline su top
::
::
::
::
:: frekfencij
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
philaemos ... 22.06.2011. 17:24 #337939

status: user
broj poruka: 2743
Tadiran je nekada bio dobar, isto vazi i za Carrier, Daikin, Fujitsu, Mitsubishi, Toshiba,...
Imam Tadiran novije proizvodnje (mislim da sam je uzeo 2006.) i nije nista specilajno, bolje radi Samsung koji imam. Carrier je isto sr%%% kao i novi Tadiran, gledao sam ih u radnji.
Od svega toga mozda jos uvek valjaju japanci, mada kod nas nisam vide nesto da se prodaje semo Fujitsu... a ubedjen sam da nije ni taj Fuj nista bolji od ostalih, klime sa inverterom drugih proizvodjaca su isto skupe kao Fuj (LG, Panasonic...) i ne verujem da su ista losije.

Demon to some. Angel to others.
_______________________________


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs