Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
Preporuka za kuciste
STRANA 1 OD 1
jpeca Preporuka za kuciste 18.02.2005. 11:05 T368

status: user
broj poruka: 2

Da li na neko može da preporuči neko solidno tiho kućište - do 100 EUR-a sa napajanjem. Pre nove godine bilo je u prodaji Antec Sonata, ali izgleda da sad toga više nema. Ima Antec Overture - ali je ono desktop.
Peca
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hypersonic Chieftec 18.02.2005. 12:08 #797

status: user
broj poruka: 47
Mozda je koji evro preko 100, ali potrudi se da nadjes, mislim da moze i da se nadje i za koji evro ispod 100. Ortak je uzeo LBX Chieftecha, koji je toliko prostran da ne poverujes i izuzetno tih. E kao dodatak kupi GlacialTech-ov ventilator 12cm GT12252BDL-1 (ja sam jedva uspeo da ih nadjem u Imikom group 3086908) i namontiraj ga da tii izduvava. Ovaj ventilator pravi buku od 19dB (tj. ne cuje se uopste) jer radi na 950 obrtaja. E najbolja fora je sto je na ortakovom Chieftecu smanjio buku, zato sto su ventilatori na napajanju smanjili broj obrtaja zbog ovog dodatnog ventilatora. Ovaj ventilator sam platio nesto manje od 500 dinara, a vredi svaku paru. To ti je moj savet
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 Chieftec 18.02.2005. 20:32 #798

status: user
broj poruka: 453
Ja sam danas kupio Chieftec Dragon DX-01WD-U, tj vecu varijantu Dragona, "mali" veliki toranj sa 360W dualfan napajanjem. Ima milijardu mesta za ventilatore (za hladjenje harda, izmedju ostalog), napajanje ima puno prikljucaka za ata i sata uredjaje i dva za flopi (tj jedan za flopi, a drugi za graficku) itd... Prazno i bez napajanja ima 12 kila zive vage... Jedina cudna stvar: 12V linija je oko 11.5, sto je OK, ali je na mom proslom napajanju (JNC 300W - shitina) bilo 12.00. Druge dve vrednosti (3.3 i 5V) su savrsene (sto sa starim nikako nije bio slucaj) i ne treba posebno brinuti: ploca izvrsno pegla napon za procesor, koji se napaja iskljucivo sa "problematicne" 12V linije. Ipak, razmislio bih, sto se napajanja tice, da treba da ga stavim na konfiguraciju sa nekom GeForce6 karticom, posto i one upravo tu liniju opterecuju.

A sta fali desktop kucistima? Da se ne razumemo pogresno, presrecan sam sa ovim, ali bih da sam ranije procitao tvoje pitanje razmislio o kucistu koje si ti pomenuo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro Nije sve u Chieftecu 18.02.2005. 21:17 #799

status: user
broj poruka: 288
Moja preporuka za kuciste je DTK sa 400W napajanjem. Dobijes najbolje napajanje koje moze doci uz kuciste. Ako se bavis O/C onda i sam znas koliko je vazno dobro i stabilno napajanje. Mozda i nije nesto na oko lepo, ali je kvalitetno i funkcionalno. Sto se tice Chiefteca, pojavile su se kod nas krsh serije ovih kucista koje prave mnoge probleme.

...ili mozda da skupis jos koji evro pa da razmislis o nekom CM modelu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psihoyu Kuciste 19.02.2005. 03:41 #800

status: user
broj poruka: 1191
Uzmi Chieftec definitovno,al sad je stvar ukusa koji model hoces.
Ako hoces vece i provereno kuciste uzmi neko od DG-01(ja mislim da je to taj model).Pogledaj i ova nova DX seriju.
Razmisli i o Coolmaster,burazer je uzeo i odusevljen je kako mu hladi i hard i sve(hard ne prelazi 25 stepeni).
Pogledaj u Imtel mega storu pored Merkatora i na https://www.pinsoft.com(imas slike chieftec kucista).
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jpeca Dodatno pitanje 21.02.2005. 08:41 #816

status: user
broj poruka: 2
Hvala na odgovorima. Naročito je interesantno ono sa dodatnim ventilatorom. Ja sve pokušavam da ima što manje ventilatora, kad ono medjutim.
Znam da je Chieftec odličan u pogledu hlađenja itd, ali meni to nije problem, kao ni prostor nego pre svega tišina . Da li ima neka Chieftec serija da je u tom pogledu bolja? Da li neko može da kaže kako stoji stvar u pogledu tišine sa Antec Solution Series SLK3700AMB 350W.

Peca

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 Samo nek je solidno izradjeno 21.02.2005. 10:41 #819

status: user
broj poruka: 453
Sto se tisine tice, u kucistu su po pravilu najbucniji kuler na procesoru, napajanje i eventualno graficka, pa ako ti procesor i graficka prave buku, novo kuciste ne moze sasvim da ispravi problem. Ako ti prostor i zagrevanje nisu problem, gledaj samo da je dobra izrada - da ne pocne da se trese cim kuler na procesoru pocne brze da se okrece kao sto je bilo sa mojim starim. Antec bi kao prilicno renomirana firma trebalo da bude dobar izbor sto se tice kucista, ali koliko sam cuo (nisam imao prilike da probam), imaju napajanja od jako tihih do jako bucnih, pa tu predlazem oprez! Pogotovo sto sam bas za slabija napajanja cuo da su im bucna. (350W je uslovno slabije posto prave i napajanja od preko 500.)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psihoyu Kuciste 22.02.2005. 03:33 #827

status: user
broj poruka: 1191
Pa na svakoj boljoj komponenti kuleri mogu da se kontrolisu putem programa,pa samim tim mozes sebi da priustis tisinu!Ako radis nesto sto opterecuje komp mora da se cuje da nesto ne bi riknulo.
Coolmaster ima te male sprave za kontrole temp i brzine ventilatora.
Svrati u Imtel i raspitaj se kod njih,stvarno su najnormalnija firma sto se tice hardvera.
Ja bi uzeo Alienware kuciste ali mislim da ih nema kod nas ili se cak uopste ne prodaju bez cele konfiguracije.
E sad se setih,jel si gledao kucista thermaltake,hvale ih za sve moguce ali puno para (preko 100 evra).
Svrati na Benchmark,imaju opise raznih kucista.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs