Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
cooler master Hyper TX...
STRANA 1 OD 1
dragojlo2 cooler master Hyper TX... 20.03.2007. 15:12 T3701

status: user
broj poruka: 718

Ima li ga negde u Srbiji ili da placem...?
POMAGAJTE HITNO JE!!! `ajd u zdravlje!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Kod Pakoma 20.03.2007. 15:25 #14444

status: user
broj poruka: 2909
http://www.pakom.com/KatalogProizvoda/OpisProizvoda.aspx?sifra=9002797

A ja sam svoj kupio kod deska:

http://www.desk.co.yu/orders/katalog.aspx?s=search&kat=*&str=coolremaster%20hyper%20tx

Dobar izbor.


DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 20.03.2007. 15:26 #14445

status: user
broj poruka: 1574
Cooler Master S754 939 Hyper TX GP, ovo ima u Pakomu i kosta oko 1800 din,jel to ono sto trazis,jer ako jeste onda si mnogo lenj jer cim ukucas cooler master hyper tx u google-tu izbaci ti pakomov sajt sa cenom...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Ima ga!!! 20.03.2007. 15:51 #14448

status: user
broj poruka: 3529
Ja sam ga licno kupio pre par dana u PC Centru na Ustanickoj, zoves ih, narucis ako trenutno nemaju(tako sam ja), i za dva dana sam ga dobio!!!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi mali offtopic 20.03.2007. 15:57 #14449

status: user
broj poruka: 844
izvinjavam se postavljacu teme

koji procesor imate i na kojoj ploci, koje su vam temperature bile pre i sa hyperom , idle i load, i da li ste ih merili sa TAT

hvala svima
Devize devize bonda elema

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 Da, da ,moja greska... 20.03.2007. 16:03 #14450

status: user
broj poruka: 718

Trazim verziju za Intel , a kod pakoma ga nema ,inace ne bih dizao uzbunu ...(pakom je glavni distributer cooler mastera za Srbiju ) , probacu kod ovih drugih u Ustanickoj . Hvala svima ,a ako ima neko jos neku adresu neka posalje ...`Ajd u zdravlje!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: mali offtopic 20.03.2007. 16:30 #14451

status: user
broj poruka: 2909
:: izvinjavam se postavljacu tem
::
:: koji procesor imate i na kojoj ploci, koje su vam temperature bile pre i sa hyperom , idle i load, i da li ste ih merili sa TA
::
:: hvala svim
:: Devize devize bonda elem
::
Intel C2D e6600 (CoolerMaster Hyper TX)
Gigabyte DS3 P965
Corsair XMS2 2x1GB 800MHz@ 4-4-4-12/1.9v
Geinward 7600GT 256MB
Maxtor 80GB/8MB SATA(stari hard)
Codegen 450W

Sa stock kulerom:
e6600
@3.0GHz ~ 42 - 50*C
@3.3GHz ~ 47 - 55*C

Sa Hyper TXom:
e6600
@3.0GHz ~ 33 - 36*C
@3.3GHz ~ 34 - 38*C
@3.6GHz ~ 36 - 43*C

- Sve najvise temperature su za vreme visecasovnog renderinga kada je opterecenje CPUa konstantno 100%.Mereno CPUcool-om.

Obzirom na to da imam samo 450W napajanje nisam ni pokusavao da prelazim 3.6GHz(DDR1:2/800/5-5-5-12/1.9v,FSB 9x400MHz/1.45v)

Odlican kuler,izuzetno tih(skoro necujan),a i sami vidite kako hladi...Ali sam ovaj kompjuter uzeo decembra tako da jos nisam iskusio letnje temperature CPUa.


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re: Da, da ,moja greska... 20.03.2007. 16:42 #14452

status: user
broj poruka: 3529

::
:: Trazim verziju za Intel , a kod pakoma ga nema ,inace ne bih dizao uzbunu ...(pakom je glavni distributer cooler mastera za Srbiju ) , probacu kod ovih drugih u Ustanickoj . Hvala svima ,a ako ima neko jos neku adresu neka posalje ...`Ajd u zdravlje
::
::

Bolje ih prvo zovni pa pitaj da li imaju u magacinu!?

https://www.pccentar.com
Adresa:
Ustanicka 244B
Telefon:
011/3474 264
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst ... 20.03.2007. 16:46 #14454

status: user
broj poruka: 2909
Sad sam bacio pogled na stok(2.4GHz) trenutna temperatura procesora je 28*C,ali mi je otvorena terasa.

@dragojlo2
Obavezno u biosu iskljuci FAN FAILURE WARNING.Da ti ne bi pistao kompjuter kad ga palis...Ovaj kuler je izuzetno veliki i ima hit pajpove tako da prvih par minuta moze uopste da ne vrti dok se procesor malo ne zagreje,a za to vreme imas da izludis koliko pisti kuciste.


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 Hvala svima... 20.03.2007. 16:56 #14455

status: user
broj poruka: 718

elem u pc centru ga nemaju u opste , ali ga nadjoh kod (moz` misliti!) Desk-a , barem mi primise porudzbinu (on line) . Jos jednom hvala svima i `ajd u zdravlje!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi dragojlooo 20.03.2007. 17:00 #14457

status: user
broj poruka: 844
Koji procesor imas, na kojoj ploci i koje su ti temperature
Devize devize bonda elema

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 Samo za mr Shkomi-ja... 20.03.2007. 17:32 #14458

status: user
broj poruka: 718
d 805@3.4Ghz ,Asrock 775 dual vsta (NISAM IMAO ZA P5B),t-idle 38-40 , t-load 54-58 (54games 58 prime95 nakon 12h) sa stock coolerom.
Temperatura mi nije problem sada vec treba da mi stigne druga ploca kojom cu moci da poteram ovo malecko jos ,pa mi zato treba kuler ,a sto tolika frka? Obecao sam drugu uz plocu koju menjam i intel-ov cooler jer je on njegov upropastio , a kako ne pitaj jer sta zna dete sta je 100 kg!(ispao mu je sa prozora na 5-om spratu dok ga cistio) i meni je tragikomicno ,ali dobro da nije ubio nekoga i cuo da sam naucio cooler kod pacom-a(a oni nemaju) pa daj brate ,a ja obecao i sad... Eto cela prica oko ovoga!`Ajd u zdravlje!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi Hvala dragojlo 20.03.2007. 17:42 #14459

status: user
broj poruka: 844
Ja sam zabo neki kesh i uzeo sam e6300 na p5w dh deluxe. Sa box kulerom. Znaci bez cackanja i OC, doduse sa starim biosom 1506, a aktuelni je 1901, idle core temp oko 45, svakodnevni rad oko 55, kad radim neki proracun dodje i do 65, a sa TAT posle 10ak minuta i do citavih 75, sto je daleko od dobrog. Trenutno nemam vremena da to sredjujem, ali prvo update biosa, pa ako ne pomaze,onda thermaltake big typhoon. Inace je kuciste chieftec lbx 02 bbb, sa 400 w napajanjem i dodatnim ventilatorm 12cm.


Devize devize bonda elema

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 hmm,hmm 20.03.2007. 20:10 #14471

status: user
broj poruka: 718
to ti je brate pomnogo za core2duo! Jesi li skinuo zvaku i stavio pastu na kuleru? To tvoje cudo ne bi smelo da predje 45 pod load-om nikako ...Asus sa starim biosom oce da laze za temp.,ali toliko?!! A moj malecki vazi za grejalicu!!! Proveri ti to dobro brate i to sto pre (pocni od zvake na kuleru) pogotovu sto radish proracune i sl .(predpostavljam CAD). Posle zvake obavezno bios,pa vidi... ma mnoooooogo je preko 60 bez overkloka!

P.S. Moj ti je savet da ti sredis temp nekako pre big typh-a, jer je on stvarno mocan (opet imamo isti pogled na svet) ,mada je malo skup pa razmisli o ovom hyper Tx -u jer za male pare daje dosta ...`Ajd u zdravlje!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misafloyd E6300 i ASUS P5W DH Deluxe 20.03.2007. 21:01 #14480

status: user
broj poruka: 321
Meni sa ovim procesorom i plocom i LC Power 550W napajanjem ne prelazi u najgorem slucaju 45c ! Kada sam kupio komponente , skinuo sam `Zvaku` i stavio Artic Silver 5 pastu , stvarno je majka pasta , koristim je i za graficke , stvarno obara temperaturu ! Toplo je preporucujem , samo u VRLO TANKOM SLOJU !
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milos24 malo van teme 20.03.2007. 23:43 #14496

status: user
broj poruka: 282
P5W DH Deluxe (BIOS 1901)
6600
Zalman 7700 AlCu
Chieftec 400W
Chieftec kuciste + 130 mm ventilator pozadi
7900 GT (fabricki OC) - navodim jer je graficka ispod CPU-a i na taj nacin topao vazduh ide gore na CPU
artic silver pasta (jako tanak sloj, kao sto misafloyd rece, pogresno je verovanje da sa debljim slojem paste hladi bolje)

temperatura CPU-a obicno oko 29-30 C, a za vreme renderinga sa Maya Batch - om max ostvarena 42 C.

Tako da svi koji imaju mnogo preko toga neka obrate paznju.

P.S. ako mozes da nedjes Zalmana, razmisli o njemu, odlican cooler.

Pozdrav

Milos

Ko ne zna, i zna da ne zna, dete je, nauci ga,
Ko zna, a ne zna da zna, spava, probudi ga,
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, kloni ga se,
Ko zna, i zna da zna, mudar je, sledi ga.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: malo van teme 21.03.2007. 00:38 #14501

status: user
broj poruka: 2909

:: P5W DH Deluxe (BIOS 1901
:: 660
:: Zalman 7700 AlC
:: Chieftec 400
:: Chieftec kuciste + 130 mm ventilator pozad
:: 7900 GT (fabricki OC) - navodim jer je graficka ispod CPU-a i na taj nacin topao vazduh ide gore na CP
:: artic silver pasta (jako tanak sloj, kao sto misafloyd rece, pogresno je verovanje da sa debljim slojem paste hladi bolje
::
:: temperatura CPU-a obicno oko 29-30 C, a za vreme renderinga sa Maya Batch - om max ostvarena 42 C
::
:: Tako da svi koji imaju mnogo preko toga neka obrate paznju.
::
:: P.S. ako mozes da nedjes Zalmana, razmisli o njemu, odlican cooler
::
:: Pozdra
::
:: Milo
::
:: Ko ne zna, i zna da ne zna, dete je, nauci ga
:: Ko zna, a ne zna da zna, spava, probudi ga
:: Ko ne zna, a misli da zna, budala je, kloni ga se
:: Ko zna, i zna da zna, mudar je, sledi ga


Jel su to temperature na difaltnim ili klokovanim vrednostima?Ako je klokovan molim te napisi samo na koliko.Interesuje me zbog poredjenja temperature.
I cisto za statistiku posto sam razumeo da imas samo jedan ventilator na napajanju(?) jel drzis otvorno ili zatvoreno kuciste?

Hvala.


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milos24 Re: Re: malo van teme 21.03.2007. 01:16 #14504

status: user
broj poruka: 282
Nije OC.

Kuciste je zatvoreno i stoji 15 cm iznad poda.
Kuciste je Chieftec SH-01B-B-B (http://www.chieftec.com/products/500A/SH01.htm), i u to kuciste se ubacuju HDD-ovi sa strane, i unutra je 1 HDD preko koga duva 1 ventilator od 92 mm, ali mislim da to nema mnogo veze sa temperaturom CPU-a jer je to bukvalno kao odvojen sistem.

U kucistu su zaobljeni kablovi, sto blagotvorno deluje na protok vazduha, ali licno mislim da nema neki preveliki uticaj na temp CPU-a.

Na napajanju je jedan ventilator od 120 mm.

Preko SpeedFan-a broj obrtaja ventilatora je podesen na 40% i za CPU cooler i za zadnji ventilator, dok bocni za HDD se pali veoma retko (kada HDD predje temp od 35 C) i veci deo vremena ne radi uopste. CPU i zadnji vent se nikada nisu ubrzali preko 40% broja obrtaja.

Temperatura u sobi je neka prosecna (da ne lupam sada u stepenima), nije ni neko extra grejanje, niti je otvoren prozor i neka ledara.

Mislim da sam napisao sve sto bi moglo biti od koristi

Pozdrav

Milos

Ko ne zna, i zna da ne zna, dete je, nauci ga,
Ko zna, a ne zna da zna, spava, probudi ga,
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, kloni ga se,
Ko zna, i zna da zna, mudar je, sledi ga.

::
:: :: P5W DH Deluxe (BIOS 1901
:: :: 660
:: :: Zalman 7700 AlC
:: :: Chieftec 400
:: :: Chieftec kuciste + 130 mm ventilator pozad
:: :: 7900 GT (fabricki OC) - navodim jer je graficka ispod CPU-a i na taj nacin topao vazduh ide gore na CP
:: :: artic silver pasta (jako tanak sloj, kao sto misafloyd rece, pogresno je verovanje da sa debljim slojem paste hladi bolje
:: ::
:: :: temperatura CPU-a obicno oko 29-30 C, a za vreme renderinga sa Maya Batch - om max ostvarena 42 C
:: ::
:: :: Tako da svi koji imaju mnogo preko toga neka obrate paznju.
:: ::
:: :: P.S. ako mozes da nedjes Zalmana, razmisli o njemu, odlican cooler
:: ::
:: :: Pozdra
:: ::
:: :: Milo
:: ::
:: :: Ko ne zna, i zna da ne zna, dete je, nauci ga
:: :: Ko zna, a ne zna da zna, spava, probudi ga
:: :: Ko ne zna, a misli da zna, budala je, kloni ga se
:: :: Ko zna, i zna da zna, mudar je, sledi ga
::
::
:: Jel su to temperature na difaltnim ili klokovanim vrednostima?Ako je klokovan molim te napisi samo na koliko.Interesuje me zbog poredjenja temperature
:: I cisto za statistiku posto sam razumeo da imas samo jedan ventilator na napajanju(?) jel drzis otvorno ili zatvoreno kuciste
::
:: Hvala
::
::
:: DaSickSyste
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646150.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs