Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Vista Aero
STRANA 1 OD 1
hocukuci Vista Aero 20.03.2007. 18:04 T3704

status: user
broj poruka: 296

Nov sam na forumu, pa ne zamerite ako postavim pitanje koje je vec bilo. Koliko sam uspeo da pogledam do sada, nisam nasao odgovor pa sada postavljam pitanje. Naime, jednostavno me zanima kako se aktivira aero na visti. Upravo sam je instalirao pa se malo teze snalazim. Ako neko moze da mi odgovori ili me uputi bio bih veoma zahvalan. Hvala i pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 20.03.2007. 19:38 #14462

status: user
broj poruka: 1574
Koju Vistu imas,jesi siguran da ona ima,a da tvoj kompjuter podrzavaju vistu??U slucaju da ti je i komp dovoljan za vistu i da imas vistu sa aerom,ona se podesava kao svaka normalna tema,bar koliko se ja secam??Cisto iz radoznalosti, reci mi zasto si instalirao vistu???


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jarisha Re: 20.03.2007. 19:40 #14463

status: user
broj poruka: 70



Ne mozes aktivirati ako je nemas ponudjenu, razlog zasto je nemas je najverovatnije zato sto nemas kompatibilnu graficku karticu. Googlaj malo i vidi koja je najslabija grafika sa kojom mozes poterati Aero temu. Ona se automatski pojavljuje ako je grafika podrzava odnosno ako je graficka DX9.
Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jarisha Za Dyca 20.03.2007. 19:41 #14464

status: user
broj poruka: 70



Brate jel mogu ja da ti kazem zasto sam je instalirao?????
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Anonymous ??????? 20.03.2007. 19:47 #14468

status: user
broj poruka: 340
ako mislis na prozore koje mozes da biras pomocu okretanja toskica na misu onda tu opciju aktiviras pomocu ikonice koju automatski dobijas i quick launch-u
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dzonihsv aero 20.03.2007. 20:17 #14472

status: user
broj poruka: 330


Probaj Windows+tab(windows=izmedju ctrl-a i alt-a).
Pozz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hocukuci hvala svima za vista aero 20.03.2007. 22:10 #14487

status: user
broj poruka: 296
Sto se tice Viste, u pitanju je Windows Vista Enterprise. Cudno, ja jos nisam video da je u legalnoj prodaji kod nas, ali ja je nadjem na `jednom mestu` u Bulevaru, na omotu pisalo Ultimate, a kad je instalirah ono Enterprise, no nema veze. Problem bese sa aktivacionim kodom no nadjoh neki na netu jer onaj sa omota ne odgovara. Zanimljivo je da i posle unosa aktivacionog koda treba da se registruje verzija viste, preko neta ili na neki drugi nacin... Sve u svemu vista dobro radi, stavio sam je na laptop (Dell Inspiron 1300, 512MB / 533MHz DDR2 RAM, Intel GMA 900,128MB graphics, 60GB HDD), cisto da se iz prve ruke uverim o pricama koje se mogu o Visti procitati na forumima. Prvi utisci sto se tice brzine rada su solidni, gotovo da nema razlike u odnosu na xp. Naravno nista ne bi bilo zanimljivo kada ne bi pocelo malo da ...
Nero 7 nece da se instalira, dodje do pred kraj i tu zakuje, no problem je jos veci posto ono sto je instalirano od Nera nece nikako da se deinstalira, pa mora nasilno. Primetio sam da ni softver za sezampro adsl nece da se instalira, ne znam kako je sa softverima drugih provajdera. Verovatno da ima jos aplikacija koje nisu kompatibilne. Aero nece uopste da se ukljuci sve sam pokusao ali nece. Sada, posle svega kada poredim xp koji mi je jos uvek na desktopu i vistu na laptopu sve vise sam uveren da cu veoma brzo skinuti Vistu. Price su price, ali dok se covek licno ne uveri...nista. Pa izvolite uverite se sami. Hvala svima jos jednom.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko Moze 20.03.2007. 23:02 #14490

status: user
broj poruka: 1228
Moze da se aktivira cak i u Home Basic verziji ali ne bas u potpunosti (ne stakleni izgled prozora)...

Start pa ukucas `run` pa pritisnes Enter.
Ukucas `regedit` pa pritisnes Enter.

Otvorio si Registar Bazu. Klik na strelicu pored `HKEY_CURRENT_USER` zatim `Software` zatim `Microsoft` zatim `Windows` I na kraju klik na `DWM`.
Duplim klikom na opciju COMPOSITION pozovi prozor u kojem treba da uneses vrednost 1, a zatim klik na taster OK.
Zatim duplim klikom na opciju COMPOSITION Polycy pozovi prozor u kojem treba da uneses vrednost 2, a zatim klik na taster OK.

Izađi iz Registri editora, a zatim u start meniju, u polju za pretragu ukucajte reč „command”. Desni klik na opciju “Command Prompt” i klik na Run As Administrator. U prpzoru koji se pojavi ukucaj “NET razmak STOP razmak UXSMS” I pritisni taster ENTER, sačekaj da operativni system obavi svoje, a zatim ukucaj “NET razmak START razmak UXSMS” I pritisni taster ENTER.
Slika na ekranu može malo da treperi dok operativni system ne izvrši podešavanja. To je to.

Ove izmene utiču na temu Vista Standard I pretvaraju je u Vista Aero.

Nero radi u Visti ali moras da skines noviju verziju sa njihovog sajta. Radi perfektno. Sezampro adsl radi ali samo Conexant (mozes da uzmes i ruter uz doplatu).

Vista je mnogo bolja od XPa cisto da se zna i svako ko govori da je to OS koji guta resurse i nije nista osim eyecandy OSa nema pojma o cemu prica.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hocukuci hvala zmajko 20.03.2007. 23:57 #14498

status: user
broj poruka: 296
Lepo je sto smo dobili uputstvo kako da pokrenemo vistu. Zanima me zasto se ona kod mene ne pokrene odmah i zasto ne postoji neka ikona ili komanda preko koje bi se sve to automatski uradilo. Da li je problem kod mene hardverske prirode ili je nesto drugo u pitanju? I dalje tvrdim da na mom laptopu nema ozbiljnije razlike u brzini rada xp i viste, ali navika je cudo, ljudi se jednostavno vezuju za neke stvari i to je problem druge prirode. Ne bi trebalo da bude velikih dilema o prednostima Viste. Cinjenica je da mnogi programi nisu kompatibilni sa njom i to je problem koji je sam po sebi veoma znacajan. Sumnjam da mnogi u Srbiji imaju legalne programe i to ne treba posebno objasnjavati, oni koji imaju svakako ce se suociti sa velikim problemima kada utvrde da ne rade na Visti. Opet i za ove druge koji imaju `one` aplikacije koje su im odlicno radile na xp stvara se problem koji podrazumeva trazenje i download kompatibilnih programa. Tako stvari stoje sada. Verovatno ce za godinu-dve ova prica izgledati prilicno drugacije.
Posle unosa aktivacionog koda(product key), vista (u mom slucaju enterprise) trazi da se registruje, za to je ostavljeno 30 dana posle kojih ce biti blokiran rad. Ne znam da li cu cekati tih 30 dana da proverim sta ce biti, pa s tim u vezi zanima me da li i posle tih 30 dana ima mogucnosti da se nastavi rad ili ipak mora da se vadi novcanik, u kom slucaju xp dobija prednost finansijske prirode.
Da li je neko do sada imao Vista Enterprise, koliko sam mogao da vidim na netu ona se jos ne prodaje, zanima me otkud onda na ulici? Ne izgleda kao neka probna verzija. Na njoj to ne pise a i trazi product key a potom i registraciju za 30 dana. Zanimljivo. Pozdrav svima.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko Re: hvala zmajko 21.03.2007. 00:49 #14502

status: user
broj poruka: 1228



:: Lepo je sto smo dobili uputstvo kako da pokrenemo vistu. Zanima me zasto se ona kod mene ne pokrene odmah i zasto ne postoji neka ikona ili komanda preko koje bi se sve to automatski uradilo. Da li je problem kod mene hardverske prirode ili je nesto drugo u pitanju? I dalje tvrdim da na mom laptopu nema ozbiljnije razlike u brzini rada xp i viste, ali navika je cudo, ljudi se jednostavno vezuju za neke stvari i to je problem druge prirode. Ne bi trebalo da bude velikih dilema o prednostima Viste. Cinjenica je da mnogi programi nisu kompatibilni sa njom i to je problem koji je sam po sebi veoma znacajan. Sumnjam da mnogi u Srbiji imaju legalne programe i to ne treba posebno objasnjavati, oni koji imaju svakako ce se suociti sa velikim problemima kada utvrde da ne rade na Visti. Opet i za ove druge koji imaju `one` aplikacije koje su im odlicno radile na xp stvara se problem koji podrazumeva trazenje i download kompatibilnih programa. Tako stvari stoje sada. Verovatno ce za godinu-dve ova prica izgledati prilicno drugacije.
:: Posle unosa aktivacionog koda(product key), vista (u mom slucaju enterprise) trazi da se registruje, za to je ostavljeno 30 dana posle kojih ce biti blokiran rad. Ne znam da li cu cekati tih 30 dana da proverim sta ce biti, pa s tim u vezi zanima me da li i posle tih 30 dana ima mogucnosti da se nastavi rad ili ipak mora da se vadi novcanik, u kom slucaju xp dobija prednost finansijske prirode
:: Da li je neko do sada imao Vista Enterprise, koliko sam mogao da vidim na netu ona se jos ne prodaje, zanima me otkud onda na ulici? Ne izgleda kao neka probna verzija. Na njoj to ne pise a i trazi product key a potom i registraciju za 30 dana. Zanimljivo. Pozdrav svima
::
::
::
::
::


Sve verzije Viste su `upakovane` u jednom DVDu tako da mi nije bas jasno otkud Enterprize ali ajd sad... pogledaj temu na

http://keznews.com/2450_Paradox_Vista_activator_+_WGA_crack

i bice ti sve jasno...

Za programe ne znam sta da ti kazem ali recimo Photoshop CS2 i CS3, Flash i Dreamweaver 8 pro, Nero, kodeci(koji rade toliko dobro da sada u Windows Media Playeru mozes sve da otvoris - od flv do mov formata pa nije potrebno instalirati ni jedan drugi player, ma ne znam program koji ne radi osim BS Playera...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko Re: hvala zmajko 21.03.2007. 00:57 #14503

status: user
broj poruka: 1228
eh, da... i ovo je bilo uputstvo da `na silu` aktiviras Aero a ne Vistu. Korisno ukoliko neko ima Home Basic verziju, a hoce Aero (opet kazem - nema providnih prozora).
A ima i lepsi nacin mada to najcesce nece da radi ukoliko Vista proceni da masina nije dovoljno `jaka` ... Desni klik na radnu povrsinu, Personalize... Window Color and App., Open Classic appearance... i tu imas Aero... Prosto...

Mozda je nesto iskljuceno od efekata pa pogledaj - Desni klik na Computer - Properties, pa Advanced Sys. Sett., pa u kartici Advanced klik na prvi Settings, pa u prozoru koji se pojavi vidi sta je ukljuceno, a sta iskljuceno...

Pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hocukuci izgled pri startovanju Viste 21.03.2007. 02:55 #14506

status: user
broj poruka: 296
Kod mene se prilikom startovanja Viste pojavi crno polje, u donjem uglu linija (odnosno izduzeni pravougaonik) koji se puni (isto kao kod xp). ispod pise
C 2006 Microsoft Corporation. All rights reserved. Dakle nema loga za Vistu na sredini ekrana. Veci deo je crn, samo se u donjem nesto desava. Posle nekoliko sekundi ovo polje se iskljuci i ukljuci se novo crno polje i na sredini samo vista logo perfektne grafike, prosto bljesti uz karakteristican zvuk. Nakon toga tece podizanje sistema sve po redu. Da li je tako i kod vas? Hvala. Pozdrav.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko Re: izgled pri startovanju Viste 21.03.2007. 03:46 #14507

status: user
broj poruka: 1228



:: Kod mene se prilikom startovanja Viste pojavi crno polje, u donjem uglu linija (odnosno izduzeni pravougaonik) koji se puni (isto kao kod xp). ispod pise
:: C 2006 Microsoft Corporation. All rights reserved. Dakle nema loga za Vistu na sredini ekrana. Veci deo je crn, samo se u donjem nesto desava. Posle nekoliko sekundi ovo polje se iskljuci i ukljuci se novo crno polje i na sredini samo vista logo perfektne grafike, prosto bljesti uz karakteristican zvuk. Nakon toga tece podizanje sistema sve po redu. Da li je tako i kod vas? Hvala. Pozdrav
::
::
::

Da... isto...

Poseti

http://www.wincustomize.com/articles.aspx?aid=142507

ili https://www.stardock.com pa pronadji programcice kojima mozes da to modifikujes... Napravili ljudi temu da promenis izgled XPa tako da bude identican kao Vista ali M$ trazio da uklone...

Inace oni su jos odavno napravili Gedzete koji se zovu Widgets, efekte pomocu programa WindowFX kojima prozori izgledaju kao u XGLu ( vidi prezentaciju na http://www.youtube.com/watch?v=-CgqWlX_GsI ) i jos mnogo drugih interesantnih stvarcica za XP pa je M$ ocigledno malko pomaznjavao ideje sa raznih strana, a IE7 je bas poboljsan pa sad skoro da moze da bude funkcionalan kao Firefox (mada bez pluginova nista)... Sve u svemu - bolji OS ali nista posebno. Linux is No 1.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko Beryl XGL 21.03.2007. 04:10 #14508

status: user
broj poruka: 1228
zaboravih da napisem...
demo na
http://www.youtube.com/watch?v=7qFuUaEQg1c&mode=related&search=


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs