Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Crkla klima, šta dalje?
STRANA 1 OD 2  
Dragg Crkla klima, šta dalje? 09.07.2011. 23:00 T37148

status: user
broj poruka: 2270
Klima Elinlux, stara 7 god, kad se uključi trepću sve diode koje ima i naravno ne radi. Ćale zvao majstora, ovaj kaže crkla elektronika, servis košta 150€. E sad:
1. Da li ima neki reset, možda se elektonika samo zaglupela pa se povrati sama od sebe? U uputstvu nema ništa, kao ni netu.
2. Da li se isplati popravka tako stare klime?
3. Ako ne, šta da uzmem do 300€? Gledao sam teme o klimama, ima mnogo predloga za firme (fujitsu, midea,...) ali koji model? U tehnomaniji ima jedno 20 modela od svake firme, pojma nemam u čemu je razlika, šta da gledam. Stan je 95m².

Hvala.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kimikus re 09.07.2011. 23:27 #343346

status: user
broj poruka: 75
Probaj da nadjes service manual za taj model na rapidu ili slicno, pa ako je neka glupost, tipa resetovanje probaj sam, a 99,9% nije :D

Kupis najeftinije sto mozes da nadjes (midea), sve se pravi u PRC, ionako neces moci da nadjes majstora da ugradi, sezona je sad.


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 Re: Crkla klima, šta dalje? 09.07.2011. 23:40 #343347

status: user
broj poruka: 3277
Slican slucaj imao sam prosle godine sa klima uredjajem, serviser rekao crkla elektronika, klima je skinuta i kupljena nova.

Mada verovatno ti je ispravna spoljna jedinica - tako da nju mozesh prodati ( ja sam svoju housel 12-ticu spoljnu jedinicu prodao za 40evra)

Potom sam pitao servisera koju klimu da kupim a on mi je rekao neku povoljniju za oko 200evra i rekao da bash nema neke preterane razlike izmedju te od 200evra i neshto skupljih modela- navodno su sve kineske...

Posto mi je klima trebala `hitno` uzeo sam KOREL(bitan ti je servis za model) i za sad radi OK.

Pa 12-ticu ljudi standardno uzimaju, ako ti ugradiovlascen servis+redovno odrzavanja imash garanciju 5 god, evo predlog:
http://www.tehnomanija.rs/katalog/midea-klima-msr-12-hr.html



:: Klima Elinlux, stara 7 god, kad se uključi trepću sve diode koje ima i naravno ne radi. Ćale zvao majstora, ovaj kaže crkla elektronika, servis košta 150€. E sad
:: 1. Da li ima neki reset, možda se elektonika samo zaglupela pa se povrati sama od sebe? U uputstvu nema ništa, kao ni netu
:: 2. Da li se isplati popravka tako stare klime
:: 3. Ako ne, šta da uzmem do 300€? Gledao sam teme o klimama, ima mnogo predloga za firme (fujitsu, midea,...) ali koji model? U tehnomaniji ima jedno 20 modela od svake firme, pojma nemam u čemu je razlika, šta da gledam. Stan je 95m²
::
:: Hvala
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mixx ... 10.07.2011. 04:57 #343378

status: user
broj poruka: 2937
nemojte prodavati delove budzasto, 40e kosta pristojan cpu cooler, a spoljna jedinica ima delova za nekoliko stotina puta jace hladjenje xD

___________________________________________________
http://img810.imageshack.us/f/useyourcpu.jpg/

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kelt Moja preporuka... 10.07.2011. 07:11 #343384

status: user
broj poruka: 394
http://www.cbt.rs//proizvod/6347/klima-ms9a-12hrn1-%28a5%29/

Klima uzeta pre par dana,em hladi za sve pare,em estetski lepo izgleda.Ako uzmes,mogu da ti preporucim i ovlascen serivs za ugradnju.Ima jedno 10-ak servisa za Mideu,uglavnom je cena ugradnje 75e i ceka se 10-15 dana.Naleteo sam na neki servis,momci rekli da ce doci za par dana i jos cena ugradnje 60e.Bilo mi nesto sumnjivo,ali posto mi je bas bila hica da se sto pre uradi,dogovorio sam se sa njima.Ocekivao sam par priucenih shurikena sa stemajzom i busilicom sa buvljaka,ali sam se prijato iznenadio.Momci profesionalni i kulturni za medalju(retkost u Srbiji).

ERIN GO BRAGH


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg re 10.07.2011. 08:05 #343386

status: user
broj poruka: 2270
Nema servisnog uputstva na netu, jedva da ima elinluxa uopšte. Mislio sam da neko zna, iz rukava, kombinaciju tastera na daljincu ili nešto slično. Hvala na preporukama, ne gine mi neka midea.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 Re: re 10.07.2011. 08:21 #343387

status: user
broj poruka: 3277
Ako ne verujesh majstoru koji je bio ti pozovi drugog ako ti i on kaze da je elektronika crkla to je to, verovatno je otishao eprom od elektronike a menjanje je skupo...


:: Nema servisnog uputstva na netu, jedva da ima elinluxa uopšte. Mislio sam da neko zna, iz rukava, kombinaciju tastera na daljincu ili nešto slično. Hvala na preporukama, ne gine mi neka midea
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zveki83 re 10.07.2011. 09:34 #343393

status: user
broj poruka: 8
Evo da se i ja ukljucim u temu.
Profesionalno se bavim ugradnjom i servisom klima uresdjaja vec 5 godina, naime od toga zivim.
Klime obicno imaju u sebi dijagnostiku i tako da na osnovu toga koliko puta blinkaju lampice na njoj mozes da utvrdis sta je u kvaru. Obicno proizvodjaci daju takozvane error kodove za svoje uredjaje.
Cest kvar sada mogu da budu sonde za ocitavanje temperature, u unurtasnjoj jedinisi ima dve sonde, kapilarna koja je ubodena u isparivac i sobna koja je na plasticnom drzacu.
Ja bi proverio prvo njihovu ispravnost pa tek onda dalje.

Pozzz.


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev Re: re 10.07.2011. 09:57 #343396

status: user
broj poruka: 1673
Nisi našao servisno uputstvo zato što to nije originalni proizvođač klime. Iskusniji majstor bi otvaranjem klime i pregledom elektronike otkrio ko je OEM proizvođač i potražio njegovo servisno uputstvo. Ja sam tako nalazio za one generičke 12-ice (misli da je neki KFR12 model ili tako nesto) koje su se prodavale na tone u tom periodu. Mogu da potražim ako bi imao neke koristi od njega. (ipak je potrebno znanje elektronike da bi ti to koristilo).

EDIT:
Evo linka pa skini drugi fajl, obrati pažnju na poglavlje 7 (shema) i poglavlje 12 (dijagnostika kvara)

http://www.eserviceinfo.com/equipment_mfg/MIDEA_57.html

Potraži i među drugim shemama u toj kategoriji.

WOT Nick: Vaske

:: Nema servisnog uputstva na netu, jedva da ima elinluxa uopšte. Mislio sam da neko zna, iz rukava, kombinaciju tastera na daljincu ili nešto slično. Hvala na preporukama, ne gine mi neka midea
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg re 10.07.2011. 11:08 #343428

status: user
broj poruka: 2270
Mislio sam da možda ima dual bios, pa da ga nekim tasterom aktiviram :)
Nisam majstor, ne znam kako da proverim sonde, čovek kaže 150€ za popravku , dal se isplati?
Vaskev, hvala za link, proveriću ga.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic Re: re 10.07.2011. 11:15 #343429

status: user
broj poruka: 2855
Imas likove koji se bave samo tim - poravka elektronike za klime, ne verujem da bi ti oni naplatili 150e, e sad gde ima neki ne znam, oni obicno ne rade sa musterijama ovako nego im serviseri koji ugradjuju donose klime pa se isti pride ugrade kao taj sto bi se ugradio tebi 150e ne verujem da kosta poravka sta god da je izgorelo, pa ta klima da hoces sad da je prodas ne mozes da dobijes 100e

Znao sam jednog kod `Fontane` u stanu je radio na NBG-u , ali se preselio u BIH...


frekfencija

:: Mislio sam da možda ima dual bios, pa da ga nekim tasterom aktiviram :
:: Nisam majstor, ne znam kako da proverim sonde, čovek kaže 150€ za popravku , dal se isplati
:: Vaskev, hvala za link, proveriću ga
::
::
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg re 10.07.2011. 11:31 #343432

status: user
broj poruka: 2270
Ma da, sad videh neki servis, popravljaju elektronika za 25-50e.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 Re: re 10.07.2011. 11:43 #343436

status: user
broj poruka: 3277
za 150evra se ne isplati popravljati, prodaj spoljnu jedinicu, kupi klimu - izadje te skuplje ali tu je garancija...

U mom slucaju majstor je rekao da moze opraviti elektroniku ( trazio oko 150evra) ali da mi nemoze garantovati koliko dugo to moze raditi kako treba(zvuci bezveze ali je tako rekao) 3,5,6 meseci i maksimalono se ogradjivao od garancije(isto bezveze).

Kupio sam novu(ne od njega jer mi nije ni nudio) samo je dao savet da ne bacam novac na skuplje klime i rekao kog proizvodjaca da uzmem (sto njegov servis podrzava) uglavnom MIDEA...


:: Mislio sam da možda ima dual bios, pa da ga nekim tasterom aktiviram :
:: Nisam majstor, ne znam kako da proverim sonde, čovek kaže 150€ za popravku , dal se isplati
:: Vaskev, hvala za link, proveriću ga
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic Re: re 10.07.2011. 11:48 #343440

status: user
broj poruka: 2855
To ti kazem, takva popravka bi ti se super isplatila.


frekfencija

:: Ma da, sad videh neki servis, popravljaju elektronika za 25-50e.
::
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re 10.07.2011. 15:41 #343481

status: user
broj poruka: 2155



da ne otvaram novu temu mene interesuje dali mogu ja sam da ugradim klimu bez servisa, imam svu potrebnu tehniku za ugradnju a i znanje elektronike?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 Re: re 10.07.2011. 16:07 #343484

status: user
broj poruka: 3277
Mozesh je ugraditi sam, samo ne znam da li u tom slucaju vazi garancija...verovatno ne.

::
::
::
:: da ne otvaram novu temu mene interesuje dali mogu ja sam da ugradim klimu bez servisa, imam svu potrebnu tehniku za ugradnju a i znanje elektronike?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic Re: re 10.07.2011. 16:09 #343485

status: user
broj poruka: 2855
Tu je jedni problem garancija - tj neko mora da ti overi garanciju da bi vazila, neki servis ili serviser ako to regulises mozes sam da je ugradis, ja sam moju mideu sam ugradio, a jedan rodjak mi overio garanciju u servisu.

ne treba ti znanje elektronike, samo neka kvalitetna busilica, alat za `pertlovanje` malo bakarnih cevi i izlolacije za njih, traka ona sto se kupuje, crevo za kondez...i to je to.

frekfencija

::
::
::
:: da ne otvaram novu temu mene interesuje dali mogu ja sam da ugradim klimu bez servisa, imam svu potrebnu tehniku za ugradnju a i znanje elektronike?
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
raic Re: re 10.07.2011. 16:10 #343486

status: user
broj poruka: 9008
Nije problem da je ti sam montiraš, postoji i taj aranžman, moraš jedino da ih zoveš da ti napune sistem freonom.

Pregrejana rebra na kuleru najbolje se hlade ćevapima.

::
:: da ne otvaram novu temu mene interesuje dali mogu ja sam da ugradim klimu bez servisa, imam svu potrebnu tehniku za ugradnju a i znanje elektronike?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd nista komplikovano 10.07.2011. 16:19 #343488

status: user
broj poruka: 2155


Gledam sad ova 2 uputsva sto je Vaskev postavio i ne deluje mi nista komplikovana bakarne cevi od 1/2` i 1/4` do 5 m, kabal 1.5 mm2 za napajanje (mada cu ja da stavim 2.5 mm2) malo sapuna za proveru dal curi i to je to, nista komplikovanije od ugradnje GAS-a u automobilima, stim sto gas moze da rokne a ovo ne.

E sad lik sto ce da mi proda klimu kaze mi da dolazi napunjena gasom, kaze mi samo da je montiras na zid i povezes sa strujom i to je to ne treba da se puni, ako mora da se puni onda mi sve jedno dal ja ugradjivao ili dosao `majstor` i ovako i onako ima da me oderu 75E za gas.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ilicstefan Hajde i ja da se javim 10.07.2011. 17:06 #343491

status: user
broj poruka: 1577
Ispričaću jednu malo podužu priču.

Dakle pe jedno 4-5 godina, nisam siguran tačno koliko, kupio sam SAMSUNG klimu u metrou. Onda je bila prava pomama za klimama jer su bile nesnosne vrućine. Kada sam ja kupovao ostalo je samo par modela SAMSUNG klima. Bila je tu i neka Ursa i Midea, ali svih njih je bilo puno. Ćale je onda platio 250 evra (ako se dobro sećam bio je onda 65 možda malo i više) i otišli smo kući i čekali da dođe ovlašćeni serviser kako bi je montirao.

Dođu 2 dečka posle skoro 10 dana čekanja i krenu odmah da palamude: Na tom mestu gde hoćete da je montirate nije moguće, neću moći da vam uvažim garanciju, kupite 2 manje klime a ovu veliku prodajte... bla, bla, bla i to se sve završilo na jednom soku i kafi. Čak se dečko ponudio kasnije da on sam to privatno namesti ali ne važi garancija. Naravno dobio je od ćaleta samo doviđenja.

Zatim ćaletov prijatelj da mom ćaletu broj od jednog lika koji se već u to vreme bavio klimama dobrih 10-ak godina. Dođe lik i ćale mu ispriča sve šta se desilo i ovaj naravno iskolači oči jer nije čuo za veći bezobrazluk. Bez problema je namestio klimu i evo je dan danas radi super, spoljna jedinica je još i pokrivena delom krova tako da je zaštićena od snega i kiše što je i još bolje. Još je onda lik rekao da nismo trebali baš Samsung jer je on neka srednja klasa. Najbolji je u to vreme po njemu bio LG i Fujitsu, naravno ni oni nisu bili suvo zlato ali su bili daleko ispred ostalih.

Ovog leta nije htela da radi jer je crkao neki deo. Lik dođe opet, pogleda klimu i zameni kondenzator. BIo je veličine moje šake taj kondenzator, ali je bio neverovatno lagan i kada udariš u njega šrafcigerom delovao je šuplje. Stavio je nov i evo klima radi dok ovo kucam.

To samo potvrđuje da je upravu. Dakle midea, beko kung fu i ostala boranija je pri dnu. 3 godine i crkavaju. Samsung. Philips i ostala poznatija imena su neka srednja klasa i mogu da traju veoma dugo. LG, Tadiran i Fujitsu su sam vrh. Mogu i da se ne održavaju a i dalje će da rade kao i prvog dana. To sam i sam video pošto burazer ima Fujitsu klimu (sad će joj više od 10 godina) i nikada nije videla majstora. Samo joj čisti filtere i to je to.

Poena ove moje poduže priče je da nikada u potpunosti ne verujete majstoru, sve dok ne vidite njegovo iskustvo i znanje na delu jer kod nas ima dosta prevaranata. I takođe da kad se kupuje klima da ipak treba investirati malo više kako bi to bilo kako treba. Nađe se recimo poneka klima šklj firme koja radi dobro jedan dug period ali samo ako joj recimo spoljna jedinica dobro zaštićena od sunca, kiše i snega i ako u prostoru koji se hladi nema duvanskog dima ili kućnih ljubimaca.

League of Legends refferal link

http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4de5348c58169910790170

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic ... 10.07.2011. 17:07 #343492

status: user
broj poruka: 2855
Kolega Raic je nesto verovatno pomesao, mislio je da kad dodje do `probijanja` sistema/kompresije onda mora opet da se puni, nove klime vec dolaze napunjene, samo je bitno da kad monitras ceo sistem dobro `utegnes` da kad odvrnes ventile freon ne ode u pm.

Inace nemas potrebe za 2.5mm kablom, dovoljno je 1.5mm kvadratni presek, to moze da izdrzi 1.5KW sto je tebi i vise nego dovoljno ako govorimo o 12ici klimi...

frekfencija

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dukiduledu ja ne znam ko jos 10.07.2011. 17:34 #343497

status: user
broj poruka: 826
normalan bi dao 150e za popravku kad ta klima kosta toliko nova...plus minus...
pokusacu da nadjem tel od coveka koji popravlja elektronike za klime,on je to naplacivao 25e...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
raic Re: ... 10.07.2011. 17:50 #343498

status: user
broj poruka: 9008
Ma najverovatnije nisam u toku, još bolje ako možeš sve sam.

Pregrejana rebra na kuleru najbolje se hlade ćevapima.

:: Kolega Raic je nesto verovatno pomesao, mislio je da kad dodje do `probijanja` sistema/kompresije onda mora opet da se puni, nove klime vec dolaze napunjene, samo je bitno da kad monitras ceo sistem dobro `utegnes` da kad odvrnes ventile freon ne ode u pm
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 kad sve lepo spojis 10.07.2011. 18:00 #343499

status: user
broj poruka: 938
moras prvo da izvakuumirash sistem,proverish da li drzi vakuum pa tek onda pustish freon.Ne moze se samo spojiti cevi pa pustiti freon(koji btw. se nalazi u klimi,ne dodaje se,osim ako spoljnja i unutrasnja jedinica nisu udaljenije od tri metra).


http://spedr.com/4rex3

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 Re: Hajde i ja da se javim 10.07.2011. 18:12 #343502

status: user
broj poruka: 3277
Super je to prica i slazem se uglavnom, mada moj slucaj je malo drugaciji : jutro oko pola 8 - nevreme, spavamo(a nemamo pojma sta se napolju desava) & TRAS - udari grom i kod mene crkne klima+TV+sat risiver+stub, preko puta mene- komsiji spaljena istalacija a drugima kako sta crklo TV uglavnom , frizideri itd....

Poenta moje price : mozes kupiti i najskuplju klimu ako te nece...


:: Ispričaću jednu malo podužu priču
::
:: Dakle pe jedno 4-5 godina, nisam siguran tačno koliko, kupio sam SAMSUNG klimu u metrou. Onda je bila prava pomama za klimama jer su bile nesnosne vrućine. Kada sam ja kupovao ostalo je samo par modela SAMSUNG klima. Bila je tu i neka Ursa i Midea, ali svih njih je bilo puno. Ćale je onda platio 250 evra (ako se dobro sećam bio je onda 65 možda malo i više) i otišli smo kući i čekali da dođe ovlašćeni serviser kako bi je montirao
::
:: Dođu 2 dečka posle skoro 10 dana čekanja i krenu odmah da palamude: Na tom mestu gde hoćete da je montirate nije moguće, neću moći da vam uvažim garanciju, kupite 2 manje klime a ovu veliku prodajte... bla, bla, bla i to se sve završilo na jednom soku i kafi. Čak se dečko ponudio kasnije da on sam to privatno namesti ali ne važi garancija. Naravno dobio je od ćaleta samo doviđenja
::
:: Zatim ćaletov prijatelj da mom ćaletu broj od jednog lika koji se već u to vreme bavio klimama dobrih 10-ak godina. Dođe lik i ćale mu ispriča sve šta se desilo i ovaj naravno iskolači oči jer nije čuo za veći bezobrazluk. Bez problema je namestio klimu i evo je dan danas radi super, spoljna jedinica je još i pokrivena delom krova tako da je zaštićena od snega i kiše što je i još bolje. Još je onda lik rekao da nismo trebali baš Samsung jer je on neka srednja klasa. Najbolji je u to vreme po njemu bio LG i Fujitsu, naravno ni oni nisu bili suvo zlato ali su bili daleko ispred ostalih
::
:: Ovog leta nije htela da radi jer je crkao neki deo. Lik dođe opet, pogleda klimu i zameni kondenzator. BIo je veličine moje šake taj kondenzator, ali je bio neverovatno lagan i kada udariš u njega šrafcigerom delovao je šuplje. Stavio je nov i evo klima radi dok ovo kucam
::
:: To samo potvrđuje da je upravu. Dakle midea, beko kung fu i ostala boranija je pri dnu. 3 godine i crkavaju. Samsung. Philips i ostala poznatija imena su neka srednja klasa i mogu da traju veoma dugo. LG, Tadiran i Fujitsu su sam vrh. Mogu i da se ne održavaju a i dalje će da rade kao i prvog dana. To sam i sam video pošto burazer ima Fujitsu klimu (sad će joj više od 10 godina) i nikada nije videla majstora. Samo joj čisti filtere i to je to
::
:: Poena ove moje poduže priče je da nikada u potpunosti ne verujete majstoru, sve dok ne vidite njegovo iskustvo i znanje na delu jer kod nas ima dosta prevaranata. I takođe da kad se kupuje klima da ipak treba investirati malo više kako bi to bilo kako treba. Nađe se recimo poneka klima šklj firme koja radi dobro jedan dug period ali samo ako joj recimo spoljna jedinica dobro zaštićena od sunca, kiše i snega i ako u prostoru koji se hladi nema duvanskog dima ili kućnih ljubimaca
::
:: League of Legends refferal lin
::
:: http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4de5348c5816991079017
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd Re: kad sve lepo spojis 10.07.2011. 23:05 #343582

status: user
broj poruka: 2155

Ma kakva crna 3 m , :D meni ce unutrasnja i spojasnja jedinica bukvalno da stoje jedana iza druge, jedino sto mora spoljasnja malo ispod zbog protoka, znaci cevi ce da budu debljina zida +0.5m znaci otprilike ajd da kazem 1.5m (mada mislim da ce da bude 1m).

E sad me zbuni sa vakumiranjem sistema kako to sad treba mi pumpa koja ce da izvuce vazduh napolje, predpostavljam, imam staru pumpu kojom smo pretakali plinske boce u rezervoar za plin u autu mozda ona moze da odradi posao, pozabavicu se ovime preko googla, mada moze i mala pomoc ako neko ima neko uputsvo mnogo bi mi pomogao(jezik nije bitan citam sve).



@ilicstefan super prica, stim sto se ne slazem oko MIDEA klime, jer one imaju Filipsov kompresor a i Filips je vlasnik firme, Samsung i LG ne skplapaju klime vec samo lepe svoj logo na postojece (tj. neko drugi pravi za njih oni samo nalepe etikete, slicno ko za graficke kartice stave svoj hladnjak sa logom ostalo dobijaju gotovo od nvidie ili amd-a).


:: moras prvo da izvakuumirash sistem,proverish da li drzi vakuum pa tek onda pustish freon.Ne moze se samo spojiti cevi pa pustiti freon(koji btw. se nalazi u klimi,ne dodaje se,osim ako spoljnja i unutrasnja jedinica nisu udaljenije od tri metra)
::
::
:: http://spedr.com/4rex3
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646099.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs