Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
Microsoft Office 2007 Enterprise
STRANA 1 OD 1
hocukuci Microsoft Office 2007 Enterprise 21.03.2007. 14:29 T3717

status: user
broj poruka: 296
Upravo sam stavio Office 2007 Enterprise na racunar, i prvi utisci su izvanredni. Totalno nov Office u odnosu na prethodne. More razlicitih mogucnosti, jos nisam sve isprobao. Potpuno drugaciji vizuelni dozivljaj...
Malo da zastanem, i iznesem i drugu stranu price. Prvo fali onaj mali office asisstant, spajalica koja je neke nervirala, a meni se bas svidjala prilikom dugog i zamornog kucanja, jer uvek nesto radi, spava, kuca ka monitor itd... :-) i razbija monotoniju. Mozda ga i ovde ima ali ja ga nisam nasao.
Veoma veliki problem sa Office 2007 Enterprise je taj sto fajlove nacinjene ovom aplikacijom nece da prepozna Office 2003, a verovatno i stariji. Kakvo razocarenje. Ljudi jos uvek masovno koriste Office 2003, ali i starije, tako da je problem jos veci jer prakticno dokumente mozes otvarati samo na svom racunaru ili na onom na kom je instaliran Office 2007. Ne znam da li ovaj problem moze da se resi na neki nacin da starije verzije Office ipak prepoznaju Office 2007. Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi Evo resenja 21.03.2007. 14:34 #14552

status: user
broj poruka: 844
Cuvas sa save as word 2003 file type.

Mene je novi office smorio i vratio sam se na 2003. Trebao sam neki tekst da otkucam u 2 kolone, 10 minuta sam izgubio, ali nisam nasao komandu.Onda sam ga lepo deinstalirao i stavio 2003.
Devize devize bonda elema

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic .. 21.03.2007. 14:45 #14554

status: user
broj poruka: 18940
da, imas na save as, otvori samo stari dokument, i save as, sacuvas ga u odgovarajucem formatu, mada je 2003-ka zakon.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hocukuci Hvala na pomoci 21.03.2007. 14:46 #14555

status: user
broj poruka: 296
Sve je uredu, radi kako si rekao, ipak treba malo vremena da se covek snadje. Procitao sam negde da Office 2007 nudi mogucnost da se fajlovi cuvaju i u PDF formatu. Kod mene tu opciju jos nisam pronasao. Sve u svemu trebace dosta vremena da se ljudi naviknu na novi Office.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko Office 2007 21.03.2007. 14:52 #14558

status: user
broj poruka: 1228
Upravo sam zavrsio tutorial za Word i Excel 2007 i mogu da kazem samo da je interfejs toliko poboljsan da je naprosto glupo reci da je 2003 ili bilo koji drugi office bolji od ovog. Save as PDF dolazi kao dodatak koji moze da se preuzme sa Microsoftovog sajta sto je jos jedan nedostatak manje.

Ribbon je toliko koristan dodatak pa pocetnici ne moraju vise da `love` i `nagadjaju` gde se neka komanda nalazi. Koliko je Offiice poboljsan, recimo Excel, naprosto ne moze da se isprica u par redova.

Jedno je navika, a drugo funkcionalnost. Cisto da napravim razliku.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 21.03.2007. 14:55 #14562

status: user
broj poruka: 1574
Jel ti u office-u u svim programima sve tabovano,posto ja imam isto 2007 enterprise i nisu mi tabovani programi poput publishera i sl.(samo su oni glavni-word,excel,powerpoint tabovani)??


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko Re: re 21.03.2007. 15:00 #14564

status: user
broj poruka: 1228


:: Jel ti u office-u u svim programima sve tabovano,posto ja imam isto 2007 enterprise i nisu mi tabovani programi poput publishera i sl.(samo su oni glavni-word,excel,powerpoint tabovani)?
::
::
::

Samo `velika cetvorka` ima ribbon... (Word, Excel, Power i Outlook (iako izgleda da ga poslednji nema)... Uf, da... tu je i Access... Znaci petorka...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hocukuci Preslovljavanje 21.03.2007. 15:19 #14566

status: user
broj poruka: 296
Ima li Office 2007 opciju preslovljavanja latinice u cirilicu i obrnuto? Da li je neko aktivirao office assistant?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi prelosvljavanje 21.03.2007. 16:05 #14572

status: user
broj poruka: 844
prelosvljavanje radi makro pod imenom vrackov kovertor.

Makroi za konverziju kodnih rasporeda u Wordu
http://www.praktikum.co.yu/office/download/index.htm

Devize devize bonda elema

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko Re: Preslovljavanje 21.03.2007. 16:07 #14573

status: user
broj poruka: 1228



:: Ima li Office 2007 opciju preslovljavanja latinice u cirilicu i obrnuto? Da li je neko aktivirao office assistant
::
::

Imas savrseno odradjen help pa pogledaj tamo sve sto te interesuje...

Nema (koliko ja znam)... Assistant - nema ... `What happened to the Office Assistant?
The online Help feature in the 2007 Microsoft Office system has been completely redesigned, and the new design does not include the Microsoft Office Assistant.
`
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko No back to old black oriffice... office 21.03.2007. 19:21 #14580

status: user
broj poruka: 6643
Stvarno je bolji, ali nije savršen naravno.
Ono što ti je na početku izgledalo kao problem, lako se podesi u preferences - npr. da snima u formatu office-a 97-2003 trajno i podrazumevano (uz gubitak nekih, uglavnom kozmetičkih inovacija iz office-a 2007), ili, kao što su ti rekli, prilikom snimanja kao save-as izabereš verziju kompatibilnu sa starijim office programima...
Ribboni su ok, ali, neke funkcije, za koje je pretpostavljajuća `inteligencija` promašila da je vi ikako želite, stvarno je na početku ponekad teško ili nemoguće naći.
Drugi, za mene veliki problem je.... ne mogu da se menjaju kontekstni meniji i ne mogu da se menjaju ikonice i tabovi. To je stvarni bedak, ako se ikad neko navukao na personalizaciju worda i excel-a, onda me razume, srećom po MS takvih je malo pa verovatno pišam uz vetar, al` ajd`.
Makroi rade, ja sam si napisao jedan za pretvaranje bagljave ćirilice (iz kvazi Cyril fontova) u pravu unikod ćirilicu, samo nisam mogao da napravim svoju ikonicu nego iz inata upotrebih ono prase koje nude... ako nekom treba makro, poslaću mu.... uz uputstvo kako da ga uglavi kao ikonicu.
Meni se najviše dopala jedna glupost, numerisanje stranica sa strane i slične akrobacije, tako glupo, a tako profesionalno i efektno u izgledu......
A PDF, i windows search, su stvari koje se skidaju sa net-a, kao i asistencija - help... što super funkcioniše kod stalne širokopojasne veze za legalne korisnike office-a... tako.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hocukuci Resen problem sa preslovljavanjem 21.03.2007. 22:52 #14595

status: user
broj poruka: 296
Mnogi problemi obicno imaju jednostavno resenje, tako i ovaj. Naime, preslovljavanje latinice u cirilicu i obrnuto kod Office 2007 resava se veoma jednostavno, program koji je uradio Microsoft za Office 2003 u potpunosti je kompatibilan sa Office 2007 i radi bez ikakvih problema. Posle instalacije nalazi se u odeljku Add-Ins. Program se moze besplatno skinuti sa zvanicnog Microsoft web portala. Pozdrav svima.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Work fine 23.03.2007. 19:41 #14745

status: user
broj poruka: 6643
Lepo ako radi sa svim fontovima (baš sva slova....) ili bar sa onima koje koristiš.
LM, i problem sa otvaranjem dokumenata u starim verzijama office-a može da se reši instaliranjem viewer-a koji je MS razvio za te stare verzije office-a, tako da i oni mogu da otvore dokumenta sa novim extenzijama.... a isto važi i za PDF, skida se kao dodatak, valjda je Adobe nešto zategao ili je poznati retrogradni monopolistički duh iz MS-a prevladao u zadnji trenutak.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646112.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs