Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
6600 GT
STRANA 1 OD 1
tomma 6600 GT 21.02.2005. 16:08 T376

status: user
broj poruka: 172
Da li jos uvek negde u ovom gradu ima da se kupi AGP MSI 6600 GT kartica ili je svuda neznamo kada ce biti, zavisi od trzista, bice u neko dogledno vreme, ponegde za 2-3 meseca itd ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psihoyu 6600 GT 22.02.2005. 03:24 #826

status: user
broj poruka: 1191
Ebiga rodjace tuguj samnom i citaj po sajtovima kako ima svuda,a kad nazoves smradove kazu nema bice uskoro!
Ebem im vuke lazljivu!
Stvarno su bezobrazni,ali vazno da grafickih od 400-500 evra ima ko govana!Sta oni misle?!Da smo mi bogati seici?!!?
Jedva ljudi skupe 200 evra i onda lupe PDV,pa skupljaj jos 36+ evra!
Bem ti drzavu!!
Kad ce radikali na vlast da te majmune vate za muda i u aps?
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tomma slažem se 22.02.2005. 14:33 #829

status: user
broj poruka: 172
Slažem sa sa sapatnikom gorepotpisanim, razne sam odgovore dobijao jer sam juče izvrteo sve firme u gradu i svi su u fazonu biće ovih dana zovite u petak ili možda u ponedeljak. Jedna firma koja je bila u Bulevaru a sada blizu Depo-a mi je preko telefona rekla da neće ni nabavljati a kada sam lično otišao uveravali su me da samo što nije stiglo. Èak su pojedinci pokušali da mi uvale ASUS-a koji nije TOP LIMITED kao takav uz objašnjenje nema veze što piše 2.0 ns DDR3 memorija to je isto kao i 1.6ns DDR3. Smejurija, a najsmešniji odgovor koji sam dobio od jedne ćurke kojih ima u svakoj firmi koja valja komponente i naravno uvek je sačekajte da vas prebacim kod mrzovoljnog kolege, da mi ćurka kaže biće kako bude diktiralo tržište za nekih 2-3 meseca kada ove karte budu zaživele (ili zamrle). Kod nas se ponavlja ono staro ako ne kupiš odmah ili u roku od nedelju dana po nekoj ekstra ceni moguće je da nikad više nećeš ni kupiti novo sa garancijom. Naravno PCI Express karti ima gde god hoćeš verovatno misle da nam je nemački ili US standard pa se najnovija dostignuća od 750 ili više eura za najnoviji računar nalaze na drvetu ili ulici pa nema veze da li ću kupiti PC ili jesti narednih 6 meseca. Kao da nije bilo dovoljno uvođenje PDV-a već izgleda da informatiku na ovim prostorima žele da vrate u doba logaritmara eventualno kalkulatora sa 3 računske operacije. Na kraju će mi biti jeftinije da skočim na Tajvan Tajland ili već negde gde nije opalio cunami pa se još uvek zna gde su im skladišta da pazarim kartu usput zabalavimm na količinu opreme na tržištu i sa crnim mislima se vratim u ovo informatičko bespuće. Dotle idem da kupim TETRIS za odneti i uživam u blagodetima crta juri tačku (ako ništa drugo valjda se neću mnogo nervirati) Biće mi sve ravno do Pirota


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psihoyu GT rulz 22.02.2005. 16:34 #830

status: user
broj poruka: 1191
Jeli brate jel moguce da ce kod nas biti Asus 6600GT Limited sa 1,6ns memorijom??!
Ta kartica je perverzija plus idem orginal Doom3(to bi mi bio jedini legalni softver !
E ako nadjes negde tu karticu ak svega ti javi mi na mail gde ima i cenu!!!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 Uzmi tu sto si nasao 23.02.2005. 10:05 #834

status: user
broj poruka: 452
Koliko znam, nVidijini referentni primerci AGP verzije imaju 2ns memoriju, izmedju ostalog i zato sto AGP verzija ima sporiju memoriju od PCI-E, 450MHz (900 efektivno) umesto 500 (1000). Dakle, nije isto, ko sto je onaj idiot hteo da te ubedi, ali tako treba.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tomma ASUS 23.02.2005. 14:06 #837

status: user
broj poruka: 172
TOP LIMITED EDITION karta ima 1.6 ns memoriju klokovi su 520/1100. Video sam ovu kartu u radu na AGP-u i radi kao zver. Referentni primerci imaju 2.0 ns memoriju, medjutim to je ostavl;jeno proizvodjacima na ruku da stave sta zele, GPU radi svuda na 500 ako nije drugacije precizirano a onda znaci da nije GT cip vec obican 6600


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psihoyu O5 GT 24.02.2005. 00:11 #840

status: user
broj poruka: 1191
E jel postoji neka znacajna cena za GT 1,6ns,tj jel isplativa?
Jel ima u nekoj firmi?
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tomma ASUS i MSI 25.02.2005. 22:50 #846

status: user
broj poruka: 172
Pravo da ti kazem neznam jer jos uvek jurim taj TOP LIMITED ili MSI a stanje je i dalje nepromenjeno odnosno nema nigde


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tomma imam je 01.03.2005. 16:42 #912

status: user
broj poruka: 172
Konačno sam pazario 6600 GT u ASUS-ovom izvođenju i to verovali ili ne TOP LIMITED EDITION. To je ona sa 1.6 ns GDDR3 memorijom. Radi kao zmaj i to kakav zmaj. Sve što sam pokrenuo je bilo neverovatno. Radi CORE/MEM 520/1100 na temperaturi do 61°C i to samo u NFS Underground II dok je u svim ostalim išlo do max 54°C (Far Cry, Pacific Assault, Colin McRae 4, Half Life II, Ground Control). Jedino sam se razočarao u paket koji dolazi jer izgleda jako siromašno. Pri tom mislim na Joint Operations, Xpand rally, DVI konektor, S-Video kabl, idiotsko uputstvo na velikom glupom papiru ( i to samo za guranje karte u AGP slot) gde čak nije naveden ni tekst na engleskom, ali zato ima na tri neka arapska, CD sa drajverima 66.97, Language pack (ima na engleskom ali opet samo instalacija karte i drajvera..., hm dobro) i neki Media SHOW SE 2.0 (fuj, bljak). Ništa od onoga što je ASUS davao do pre par meseci ili je to sada odlika ULTRA (skupih) modela i tome sličnih, no dobro. Kartica radi kao blesava na ovoj mašini
•AMD AthlonXP Barton 3200+, 11x200
•Thermal Take Silent Boost cooler
•1 GB RAM-a Corsair TwinX XMS CMX-512 3200 CAS 2-3-3-6, 200 MHz, dual chanell
•A7N8-E Deluxe ploča, BIOS Rev 1009
•ASUS N6600GT TOP/TD 128 MB AGP 8x
•MSI TV@Anywhere tuner
•Sound Blaster Audigy 2 ZS
•2 x Maxtor 160 GB ATA133 8 MB cache
•ASUS E616 DVD-ROM E1
•Pioneer 108D DVD-RW
•CoolerMaster CENTURION 5 kućište 350 W napajanje
•Windows XP Service Pack 2 (neka instalacija bez serijskog broja)

Evo šta sam postigao bez overclocka jer nisam stigao da ga odradim :
IGRA REZOLUCIJA SETOVANJA FPS mereno FRAPS 2.5.1 build 4063
Far Cry 1.0 1280x1024x32 Very High, AF 4 eksterijer u borbi 48-56
enterijer 91-117
NFS Underground II 1024x768x32 High Settings 49
MOH Pacific Assault 1280x1024x32 Very High 58
HALF LIFE II 1280x1024x32 High 61
Colin McRae 4 1600x1200x32 High, AA 4 59

Ono što če možda razočarati je cena od 22255,00 dinara u MONITOR-u mada mislim da vredi uloženih para. Toliko za sada.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646111.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs