Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Foto i video oprema
Strasno dobar digitalac
STRANA 1 OD 1
Ximi Strasno dobar digitalac 17.08.2011. 15:38 T37863

status: user
broj poruka: 238
Pozdrav pc forumasi potrebno mi je par saveta od vas , naime ja sam totalni laik sto se tice digitalaca mada je mozda bolje da kazem da sam NOOB u tom polju, i apsolutno mi nije potreban digitalac kog bi opisao naslov , vec nesto sasvim suprotno , obican point and shot koji ima stabilizaciju slike , redukciju crvenih ociju i ako je moguce detekciju lica i/ili osmeha. Znam najbolje predloge dajete kad znate sa kojom sumom raspolazete , u mom slucaju to je sto manje to bolje jer me fotografisanje stvarno ne zanima ovo bih uzeo cisto da uslikam pijano drustvo za slavu , rodjendan ili redovno okupljanje. Ono sto sam ja gledao svodi se na sledece :
1.General Electric C 1033 - neam pojam ko su oni ali ima dobar review i jos kosta 55 eur
http://www.circuitcity.com/applications/SearchTools/item-details.asp?EdpNo=6402182&CatId=3624
2. Panasonic DMC-LS85EP
3.Canon A495/490
4.Praktica DCZ 12.1

5.Je ono sto mi vi predlozite , verovatno najbolje resenje.

Najvise bih voleo kad bi ste mi dali licna iskustva (ili vasih prijatelja/drugova/rodjaka) za navedene modele . Toliko moje besede , sada je vasa na redu :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 17.08.2011. 16:07 #352900

status: user
broj poruka: 12785
Ne treba ti aparat od General Electrica. Ukratko - smeće. Practica je ispod proseka.

Canon po meni, A serija ima najbolji odnos uloženo/dobijeno.
__________________
Scourge of PCBerza

CPU-Z Validator : http://goo.gl/A84Kd

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 Ok. 17.08.2011. 16:15 #352901

status: user
broj poruka: 17084
Ja imam nekog samsunga oko 60e je placen ne tako davno, i skroz je ok.
Realno bilo koji od navedenih ce da ti odradi to sto tebi treba samo gledaj da ima punjivu bateriju ,tj. sopstvenu , jer ti digitalci pojedu alkalne baterije pogotovo ako slikas sa blicom...

Inace
1+ za Canon

Cpu:AMD Phenom II x6 1055 T @3.2Ghz
Ram:7 Gb KingstonHyperXgenesis@1600MHz
GPU:470gtxGigabyte+ProLima Mk-13
MBO:AM3+ Asus M5A97
Case:CoolerMasterElite430
PSU:Chieftec 650w a85
CpuCooler:TitanVanesa
Mis: Mx518
Philips 22


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Strasno dobar digitalac 17.08.2011. 16:40 #352913

status: user
broj poruka: 18941
Canon ti je najbolji izbor.


:: Pozdrav pc forumasi potrebno mi je par saveta od vas , naime ja sam totalni laik sto se tice digitalaca mada je mozda bolje da kazem da sam NOOB u tom polju, i apsolutno mi nije potreban digitalac kog bi opisao naslov , vec nesto sasvim suprotno , obican point and shot koji ima stabilizaciju slike , redukciju crvenih ociju i ako je moguce detekciju lica i/ili osmeha. Znam najbolje predloge dajete kad znate sa kojom sumom raspolazete , u mom slucaju to je sto manje to bolje jer me fotografisanje stvarno ne zanima ovo bih uzeo cisto da uslikam pijano drustvo za slavu , rodjendan ili redovno okupljanje. Ono sto sam ja gledao svodi se na sledece
:: 1.General Electric C 1033 - neam pojam ko su oni ali ima dobar review i jos kosta 55 eur
:: http://www.circuitcity.com/applications/SearchTools/item-details.asp?EdpNo=6402182&CatId=362
:: 2. Panasonic DMC-LS85E
:: 3.Canon A495/49
:: 4.Praktica DCZ 12.
::
:: 5.Je ono sto mi vi predlozite , verovatno najbolje resenje
::
:: Najvise bih voleo kad bi ste mi dali licna iskustva (ili vasih prijatelja/drugova/rodjaka) za navedene modele . Toliko moje besede , sada je vasa na redu :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Canon 17.08.2011. 17:44 #352932

status: user
broj poruka: 6643
... practica ima znatno sporiji procesor/softver i generalno pravi lošije slike od prosumer canona (kao i svi ostali aparati). Jedino, Canon nije najtrajniji uređaj na tržištu, inače ga niko nikada ne bi menjao a oni bi propali. Ljudi se i dan-danas kunu u 3.2Mpx canone, samo da im još rade... General electric proizvodi frižidere, lokomotive i nuklearne elektrane, ovo što imaju i još po toj ceni, je ili rebrand glupih Kineza, (daj da stavimo bilo koju poznatu marku na svoj proizvod), ili su baš ovi kupili od Kineza neko čudo.... begaj od toga. Canon ima, uspt, potpuni idiot meni i to najbrže radi, sa svim tim detektorima kreveljenja, mozga na rezervi i slično. Još samo nema uglometar, pa da odbacuje ugly fotke.


Budale veruju u sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
veljchy canon 17.08.2011. 22:12 #353037

status: user
broj poruka: 476
a495-uzeo sam ga pre mesec dana - meni je skroz ok!! e sad- nemoj se bas oslanjati na moje misljenje(nisam imao pre dig fotoaparat pa mi je sad svaki dobar posle mob telefona) slike su skroz ok!!
IMA JEDNU VEEELIKU MANU - (svi su mi to pricali ja im nisam verovao dok se sam nisam uverio)-NECES MOCI DA MU NAKUPUJES BATERIJA!!!CIM MALO PADNE NAPON BATERIJE ON ODMA POKAZUJE DA JE PRAZNA I NE MOZES VISE DA SLIKAS!!!kupovao sam neke od 2600mAh i ne mogu da izdrze po 2 dana(duracell-max 2 dana)
najbolje ti je da ako se odlucis za njega kupis i neki punjac i neke rechargeable bat od min 2200-2400mah(da bar ne mislis 2 dana na bateriju)

ps.evo ti primer slike (prva koju sam slikao i to nocu)
http://goo.gl/bvF1P
srecna kupovina
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antimatery Jel ljudi za drugara 17.08.2011. 22:30 #353042

status: user
broj poruka: 997
Kakvi su ovi aparati Fuji

FinePix AV200/230/250 itd jeftin su ai sta ima pouzdano za 100e da snima 720p slabo prativ hardver aparata .)



Sve je relativno !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ximi znaci canon 17.08.2011. 23:43 #353053

status: user
broj poruka: 238
OK , koliko vidim i vi mi preporucujete canon a i procitao sam da u segmentu do 300 eur on drzi 75 % trzista verovatno zato sto je los :D . Naisao sam na ponudu da nov FujiFilm finepix c10 sa 2 god garancijem kupim za 5k sto je nekih 2k ustede pa me zanima vredi li ovo necemu ili ipak da kupim canon . Takodje zelim da vam kazem HVALA na savetima i preporukama.

@edit takodje sam nasao u oglasima ixus i7 i ixus 50 za 55 eura , pa me zanima da li su vredni kupovine bez garancije ili ipak da kupim novog a495/490 (i koji od ova dva je bolji mislim na 495 i 490).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
veljchy pa a495 18.08.2011. 00:48 #353076

status: user
broj poruka: 476
ista stvar kao a 490 a jeftiniji je ....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Canon 18.08.2011. 01:44 #353091

status: user
broj poruka: 6643
Uz Canon mora da se dokupi punjač sa baterijama, i to 4, da bi se punile u paru... godinama.
Polovan canon ne bi preporučio nikome ni po kakve pare. Jedina stvarno negativna stvar je što ne traju večnost, ali traju ipak neko pristojno vreme, za koje ionako zastare.
Fuji je kao firma sasvim ok, a u segmentu do 100€, sve je mal`ne isti q....


Budale veruju u sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ximi ponuda i realno stanje blaga katastrofa ... 19.08.2011. 15:08 #353559

status: user
broj poruka: 238
Taman sam narucio preko net-a A495 i hteo da vam se zahvalim na pomoci zvoni fon i cujem trenutno nemamo Canon A495 ali imamo .... Onda uzmem fon u ruke da ne bi ponovo bilo drago nam je sto kupujete kod nas ali to sto vi hocete mi nemamo , ali zato imamo ... i naidjem na ponudu za Samsung digimax ST60 ima sve one `sitnice` koje sam naveo u uvodnom postu , stabilizacija slike , face detection , smile detection itd. ali ne znam koliko je dobar tj. da li je bolje od Canona A495 , btw tog samsunga dobijem za 5K dindzi sto mi se cini extra povoljno, mada 2k din necu da zalim ako je ovaj kenon toliko bolji. I naravno jos jednom hvala na dosadasnjoj pomoci.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Canon fanboy 19.08.2011. 19:33 #353639

status: user
broj poruka: 6643
Za te pare, uzmi tog šmugšmug-a i pevaj. Canon ne pravi toliko bolje fotke, a u nekim uslovima, verovatno ni malo bolje. Velika je stvar i kad te zabole q da li si ga izgubio, da li je pao u balegu, ili ga ukrali ganci`n`roses-i. Ili, kao kod mene, po x-ti put odradili klinci kao u emisiji how-it-works....


Budale veruju u sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Canon fanboy 19.08.2011. 20:01 #353645

status: user
broj poruka: 18941
u tom cenovnom rangu Samsung pravi bolje slike recimo od Fuji-a, a od Canona bato moj ni priblizno, a to ces da vidis kad budes probao

:: Za te pare, uzmi tog šmugšmug-a i pevaj. Canon ne pravi toliko bolje fotke, a u nekim uslovima, verovatno ni malo bolje. Velika je stvar i kad te zabole q da li si ga izgubio, da li je pao u balegu, ili ga ukrali ganci`n`roses-i. Ili, kao kod mene, po x-ti put odradili klinci kao u emisiji how-it-works...
::
::
:: Budale veruju u sreću.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646135.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs