Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
pomotj oko konfig :)
STRANA 1 OD 1
repsi pomotj oko konfig :) 01.04.2007. 15:49 T3823

status: user
broj poruka: 1276

poz svima :)

u zhurbi sam sa kupovinom rachunara ... napravio sam neku konfiguraciju po mom mishljenu ... prosechnu za neku isto tako prosechnu svotu...
zamolio bih vas da mi pomognete oko odabira... shta biste vi promenili, shta ne, shta valja, itd ...

Matichna: Gigabyte GA-965P-DS3 (MSI S775 P965 NEO-F 1066MHz/PCI-E)
Procesor: Pentium D 925 3.0GHz 2x2MB Box 65nm S775
Memorija: PQI 1GB 800MHz DDR2
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
repsi nije mi stalo sve .) 01.04.2007. 15:58 #15088

status: user
broj poruka: 1276
Grafichka: MSI ATI RX1950PRO-VT2D512E

e sad .... oko matichne .. chuo sam da je bolja gigabyte-ova .. da li sam dobro chuo ?
procesor primamljivo deluje ... da li je puno slabiji od core 2 duo. .. ? kako shljaka ... ? ima neko iskustva sa tim ... ?
grafika mislim da je u redu za sada ... mislim da je najbolje da sachekam malo da padnu cene dx10 pa u nekoj skorijoj budutjnosti zameniti ...
trebalo bi josh 1gb rama.. ali bitje... kad skupim kintu (:
zamolio bih vas da mi shto pre pomognete :)
hvala unapred, pozz!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: nije mi stalo sve .) 01.04.2007. 16:25 #15089

status: user
broj poruka: 9395



:: Grafichka: MSI ATI RX1950PRO-VT2D512
::
:: e sad .... oko matichne .. chuo sam da je bolja gigabyte-ova .. da li sam dobro chuo
:: procesor primamljivo deluje ... da li je puno slabiji od core 2 duo. .. ? kako shljaka ... ? ima neko iskustva sa tim ...

1.SAMO GIGABYTE NIKAKO MSI! MSI je KRSH! Imao i promenio je sutradana za Gigabyte.
2. CPU ti je OK, ali nema poredejnja sa C2Duo. Nije mu ni blizu. Posto ti je kinta problem, onda je dobar izbor, a C2Duo je toliko brzi, da u najmanju ruku opravdava razliku u ceni... mada po mom misljenju vredi i mnogo vecu razliku u ceni. Naprosto, kada se podigne na 3GHz, i podhranis dovoljnom kolicinom memorije (2GBi vise), ne mozes ga zagusiti.

:: grafika mislim da je u redu za sada ... mislim da je najbolje da sachekam malo da padnu cene dx10 pa u nekoj skorijoj budutjnosti zameniti ..

:: trebalo bi josh 1gb rama.. ali bitje... kad skupim kintu (
:: zamolio bih vas da mi shto pre pomognete :
:: hvala unapred, pozz

Sve u svemu OK masina, samo pokusaj ako mozes da se navuces sa kintom za 4300.
Poz.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: nije mi stalo sve .) 01.04.2007. 16:34 #15090

status: user
broj poruka: 2909

:: Grafichka: MSI ATI RX1950PRO-VT2D512
::
:: e sad .... oko matichne .. chuo sam da je bolja gigabyte-ova .. da li sam dobro chuo
:: procesor primamljivo deluje ... da li je puno slabiji od core 2 duo. .. ? kako shljaka ... ? ima neko iskustva sa tim ...
:: grafika mislim da je u redu za sada ... mislim da je najbolje da sachekam malo da padnu cene dx10 pa u nekoj skorijoj budutjnosti zameniti ..
:: trebalo bi josh 1gb rama.. ali bitje... kad skupim kintu (
:: zamolio bih vas da mi shto pre pomognete :
:: hvala unapred, pozz

Ploca je odlicna (GA P965- DS3) izbaci MSI,graficka 1950pro je po meni trenutno best buy,procesor...ako ako hoces da skratis na procesoru mozes da razmisljas o C2D e4300 dosta je bolji od klasicnod dual cora,ali u svakom slucaju je i taj solidan...promeni ram!uzmi SuprTalent 1GB 667MHz je oko 72e radice bolje nego PQI.
Mislim da sa 1950pro neces imati potrebe skoro da razmisljas o zameni kartice bez obzira na DX10.Kartica je u klasi ako ne i jaca od 7900GT.


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 01.04.2007. 16:40 #15091

status: user
broj poruka: 1574
Ok je konfiguracija,ali vidi da promenis memoriju,znaci uzmi corsair,gail,super talent ili nesto u tom rangu po kvalitetu.Sto se tice procesora,nije los ali nekako skupi love da uzmes barem e4300 jer vidim da neces ukoro menjati komp,a glupo je da sad kupis ovaj dual core procesor i posle ga menjas sa C2D jer oni sada nisu toliko skupi...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
repsi :) 01.04.2007. 17:03 #15093

status: user
broj poruka: 1276
prvo shto sam uradio kada sam pocheo da sklapam konfig je da sam rekao sebi da tju napraviti neku granicu sa kintom :)
ali vidim da ipak neide ... znao sam da ovde nema granica... :)
potpuno se slazhem sa vama ... grafika mislim da je sada stvarno best buy ...
nije mi problem toliki sa kintom ... imam za e4300, razlog zbog kojeg sam ja izabrao pentium D je naravno i cena ali i l2 kesh 2x2mb (4mb) a kod ovih C2D 2mb, verovatno to nema toliko uticaja, pretpostavljam da je u pitanju jezgro (neznam, zato pitam). :)
sada gledam bash cene ... i vidim da je razlika izmedju 4300 i 6300 16 eura, shto znachi da onda uzimam e6300 ? :)
imam josh jedno pitanje oko kutjishta .. tj nije pitanje nego savet da se uklopim sa nekim jeftinijim chieftec-ovim kutjishtem 40 - 50 eura ... ? da li je to bitno ... ? ili po meni bitnija stavka je napajanje ... bolje da na to bacim malo vishe para nego na kutjishte ... vashe mishljenje ?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: :) 01.04.2007. 17:20 #15094

status: user
broj poruka: 2909

:: prvo shto sam uradio kada sam pocheo da sklapam konfig je da sam rekao sebi da tju napraviti neku granicu sa kintom :
:: ali vidim da ipak neide ... znao sam da ovde nema granica... :
:: potpuno se slazhem sa vama ... grafika mislim da je sada stvarno best buy ..
:: nije mi problem toliki sa kintom ... imam za e4300, razlog zbog kojeg sam ja izabrao pentium D je naravno i cena ali i l2 kesh 2x2mb (4mb) a kod ovih C2D 2mb, verovatno to nema toliko uticaja, pretpostavljam da je u pitanju jezgro (neznam, zato pitam). :
:: sada gledam bash cene ... i vidim da je razlika izmedju 4300 i 6300 16 eura, shto znachi da onda uzimam e6300 ? :
:: imam josh jedno pitanje oko kutjishta .. tj nije pitanje nego savet da se uklopim sa nekim jeftinijim chieftec-ovim kutjishtem 40 - 50 eura ... ? da li je to bitno ... ? ili po meni bitnija stavka je napajanje ... bolje da na to bacim malo vishe para nego na kutjishte ... vashe mishljenje
::

Veruj mi e4300 moze da pojede taj pentijum D i da ga ispljune,ako imas kintu nemoj da razmisljas obavezno uzmi.
A sto se tice kucista ja sam uzeo Codegen brizA 450W silent-45evra,ima jedan vetilator sa prednje strane koji uvlaci vazduh i odozgo drugi koji izduvava,celo kuciste je aluminijumsko i sa unutrasnje strane oblozeno filterima.Lepo reseno sto se tice hldjenja i prasine.I ono sto je vrlo vazno trebalo bi da stvarno izbacuje tih 450W ili makar priblizno toliko.


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca Re: :) 01.04.2007. 17:37 #15095

status: user
broj poruka: 1574
Uzmi bilo koje chieftec kuciste i neces pogresiti,a ako imas para uzmi zasebno neko kvalitetnije napajanje,bar 450W pravih...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nbot re 01.04.2007. 18:11 #15096

status: user
broj poruka: 192
Ako uzimas memoriju od 667MHz obavezno uzmi E4300 bolje se overklokuje , a ako uzimas od
800Mhz onda E6300.

Sve ostalo je i vise nego dobro.Koliko ce ti otprilike izaci ovaj komp?:)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: :) 01.04.2007. 18:15 #15097

status: user
broj poruka: 9395
. i vidim da je razlika izmedju 4300 i 6300 16 eura, shto znachi da onda uzimam e6300 ? :)


Nemas potrebe, ako hoces da klokujes E4300 je ISTO sto i E6300, samo ces baciti tih 16 evra (kao sto sam ucinio ja). Ako neces da klokujes onda ima razlike.

Ponavljam NEMA RAZLIKE IZMEDJU KLOKOVANOG E6300 i E4300 samo sto ti je za dobar OC kod 6300 potrebna skuplja RAM memorija, dok E4300 moze isti rezultat da napravi sa memorijom na 667MHz.
Uostalom izguglaj malo E4300vsE6300 overclock results.

Sto se tice cashe nesto st pomesao jer i 4300 i 6300 imaju 2x2MB L2 cashe.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE RAM? 01.04.2007. 21:27 #15104

status: user
broj poruka: 5696
PQI vazi za manje-vise los brand, nema mnogo otkaza ali radi na granici ispravnosti, cak neki paterni (32bit sa dinamickim koracima) konstantno padaju na MEM testu...u praksi se jakoo retko javljaju...nemoj nikako da pazaris MSI on je los brand (kao i ePox ima mnogo reklamacija). Asusu je broj jedan, zatim Abit i GA...sem RAMa je OK, uzmi proverene KingMax, Kingston, Apacer...ili jos bolje Crucial, Corsair...

MiG

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
repsi MSI ?! 02.04.2007. 00:29 #15119

status: user
broj poruka: 1276

vidim da niko ovde ne voli MSI ... da li to vazhi i za ovu grafichku koju sam naveo iznad... ? ili je MSI na tom polju bolji ... ? kako stoje stvari ?
sto se tice memorije, uzetju corsairovu 1gb na 667mhz u paru sa e4300 pa bi to uz gigabajtovu matichnu moglo dosta dobro raditi, vuk bi bio sit a sve ovce na broju :)
pozdrav!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: MSI ?! 02.04.2007. 02:10 #15122

status: user
broj poruka: 9395

:: vidim da niko ovde ne voli MSI ... da li to vazhi i za ovu grafichku koju sam naveo iznad... ? ili je MSI na tom polju bolji ... ? kako stoje stvari
:: sto se tice memorije, uzetju corsairovu 1gb na 667mhz u paru sa e4300 pa bi to uz gigabajtovu matichnu moglo dosta dobro raditi, vuk bi bio sit a sve ovce na broju :


Bravo za izbor. MSI ploce se ne vole sa razlogom, dok to za graficke ne vazi. Graficke su im vise nego ok, prema tome uzmi slobodno.

Pozdrav, uzivaj u novoj masini.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sasa25 Re: Re: MSI ?! 02.04.2007. 13:16 #15132

status: user
broj poruka: 6



::
::
:: Bravo za izbor. MSI ploce se ne vole sa razlogom, dok to za graficke ne vazi. Graficke su im vise nego ok, prema tome uzmi slobodno
::
:: Pozdrav, uzivaj u novoj masini
::

Ati pravi sve graficke kartice (smanjenje troskova proiyvodnje), samo proizvodjaci odlucuju sta ce biti od dodatne opreme.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60285. Broj poslatih odgovora: 646199.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs