Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
kreće
STRANA 1 OD 1
FordP kreće 07.09.2011. 19:01 T38260

status: user
broj poruka: 133
http://www.hardwarecanucks.com/news/bulldozer-ships/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mixer93 Re: kreće 07.09.2011. 20:56 #358207

status: user
broj poruka: 4187
Pa nikako da krene! Samo krece!

AII x4 640-MSI 770-C45-2x2GB Kingston HyperX BLU-HD4870-LC6650GP3 V2.3-BenQ 2420HDB


:: http://www.hardwarecanucks.com/news/bulldozer-ships
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 07.09.2011. 21:09 #358210

status: user
broj poruka: 3797
strpi se jos malo m1xer,neces pogresiti..i da preduvaju cene,opet ti ide u korist (pad cena sb-a)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mixer93 Re: ... 07.09.2011. 21:17 #358212

status: user
broj poruka: 4187
Pa svakako ce cena necega pasti. Ili neki popust i tako te stvari. Covek se malo zanese kad moze da uzme jako dobru stvar, ali eto... Bio sam danas uvece 99% da uzmem i7. Ali kad uzmem plocu,i cpu, malo ostaje za grafu, a koji ce mi i7 sa 4870?! :)))
Cekamo Bulda vec jednom, nadam se da ce se pojaviti kod nas u oktobru...

AII x4 640-MSI 770-C45-2x2GB Kingston HyperX BLU-HD4870-LC6650GP3 V2.3-BenQ 2420HDB


:: strpi se jos malo m1xer,neces pogresiti..i da preduvaju cene,opet ti ide u korist (pad cena sb-a
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever bla bla :D 07.09.2011. 21:34 #358214

status: user
broj poruka: 4866
Pricekaj Buldija, padace cene posle provereno. :) Svi ga cekamo! xD

Asus M4A88T-V EVO
Gemini II 2x2 12cm fan
Phenom x2 560 4ghz OC
Kingston HyperX 2x2gb 1600mhz
Powercolor 6850 1gb
Cooler Master M520


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Scyter Re: 08.09.2011. 00:42 #358254

status: user
broj poruka: 8139
Cekajuci Buldija...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re: ... 08.09.2011. 02:44 #358266

status: user
broj poruka: 7761
Hej pa nemoj tako... dovoljno si dugo na forumu da shvatis da je CPU postao usko grlo za mnoge katre...
Ali ce ta tvoja HD4870 sa tim novim I7 sigurno biti uposljena svih 100%...

Tomato Republic Of Serbia !!!

:: Pa svakako ce cena necega pasti. Ili neki popust i tako te stvari. Covek se malo zanese kad moze da uzme jako dobru stvar, ali eto... Bio sam danas uvece 99% da uzmem i7. Ali kad uzmem plocu,i cpu, malo ostaje za grafu, a koji ce mi i7 sa 4870?! :))
:: Cekamo Bulda vec jednom, nadam se da ce se pojaviti kod nas u oktobru..
::
:: AII x4 640-MSI 770-C45-2x2GB Kingston HyperX BLU-HD4870-LC6650GP3 V2.3-BenQ 2420HD
::

::
:: :: strpi se jos malo m1xer,neces pogresiti..i da preduvaju cene,opet ti ide u korist (pad cena sb-a
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mixx Re: Re: Re: ... 08.09.2011. 05:36 #358271

status: user
broj poruka: 2937
iz mog iskustva 4870ici nije bio usko grlo ni overklokovan athlon IIx2. verujem da prodise jos malo na i7, ali ni u ludilu ne opravdava razliku u ceni.

___________________________________________________
http://img810.imageshack.us/f/useyourcpu.jpg/

:: Hej pa nemoj tako... dovoljno si dugo na forumu da shvatis da je CPU postao usko grlo za mnoge katre..
:: Ali ce ta tvoja HD4870 sa tim novim I7 sigurno biti uposljena svih 100%..
::
:: Tomato Republic Of Serbia !!!
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladats .... 08.09.2011. 07:14 #358279

status: user
broj poruka: 4537

http://goo.gl/qFQwy
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re: Re: Re: ... 08.09.2011. 09:26 #358286

status: user
broj poruka: 7761
Eh pa prijatelju moras ponekad da primetis cinizam u pisanju...

Tomato Republic Of Serbia !!!

:: iz mog iskustva 4870ici nije bio usko grlo ni overklokovan athlon IIx2. verujem da prodise jos malo na i7, ali ni u ludilu ne opravdava razliku u ceni
::
:: __________________________________________________
:: http://img810.imageshack.us/f/useyourcpu.jpg
::
:: :: Hej pa nemoj tako... dovoljno si dugo na forumu da shvatis da je CPU postao usko grlo za mnoge katre..
:: :: Ali ce ta tvoja HD4870 sa tim novim I7 sigurno biti uposljena svih 100%..
:: ::
:: :: Tomato Republic Of Serbia !!!
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Šta se to `kreće`, a da se vidi na osnovu članka koji si naveo? 08.09.2011. 11:56 #358323

status: user
broj poruka: 10988
1) ...each module has more than one core, but it isn’t quite the two as advertised
2) ... the 8 core Zambezi CPU...cannot reach a clockspeed that would make it competitive with Intel’s Core i7 chips

Šta si ti od svega ovog razumeo? Za svaki slučaj, evo sažetog prevoda:

1) `Kreće` SERVERSKA varijanta CPU-a, koja do TEBE neće doći. Potpisnik članka izražava razočaranost `arhitekturom` ovog procesora jer se razlikuje od onoga što je AMD najavljivao.

2) Zambezi (desktop varijanta, koja samo i zanima raju) kasni zato što (navodno) AMD ne uspeva da ga klokuje onoliko koliko bi trebalo da bi ovaj bio takmac Intelovom Core i7.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Re 08.09.2011. 12:42 #358344

status: user
broj poruka: 4163
Kreće, a dok stigne Intel će već da izbaci noviju generaciju procesora. Ne kažem da će bager i njegovi derivati loše da rade, ali AMD kasni, ko i uvek. Jedina lepa strana će biti pad cena, što je po meni i najbitnije.

servispc bre

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 Ok. 08.09.2011. 12:46 #358345

status: user
broj poruka: 17084
Naravno da nas zabole (one normalne) intel ili AMD
ko god da kasni za kim, i to me zabole ,
jedino pad cena me zanima i sta dobijam za te pare , nista drugo...

Cpu:AMD Phenom II x6 1055 T @3.2Ghz
Ram:7 Gb KingstonHyperXgenesis@1600MHz
GPU:470gtxGigabyte+ProLima Mk-13
MBO:AM3+ Asus M5A97
Case:CoolerMasterElite430
PSU:Chieftec 650w a85
CpuCooler:TitanVanesa
Mis: Mx518
Philips 22


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed E, al` pazite ovo: dok AMD samo PRIČA o `nadolazećim` desktop... 08.09.2011. 13:51 #358361

status: user
broj poruka: 10988
Dozerima, Intel polako (i tiho) popunjava srednji i donji segment aktuelne ponude (SB) kako u desktop tako i u lap kategoriji (a u lap-u izbacuje i extremno-extremistički model za one koji umesto džepa imaju deda mrazovu torbu!)...

http://goo.gl/apxud


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Miskonius Tortojed me bas lepo podesti oko `popunjavanja segmenata` 08.09.2011. 17:02 #358393

status: user
broj poruka: 4420
http://goo.gl/oIjEA
Ko voli nek izvoli...


http://goo.gl/FS72A

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mixer93 Re: Re: Re: Re: Re: ... 08.09.2011. 17:40 #358400

status: user
broj poruka: 4187
Hehe, pa da... Ja sam skontao da je cinican odgovor... :D
Iskreno, ne treba nijedan hexacore za bilo koju graficku da rade igre... Mozda neki extra SLI sa GTX 590... U svakom slucaju nista vise od 2500k ne treba za igre. Mada i 955 radi posao odlicno.
U svakom slucaju, ja cekam do kraja godine, pare ce biti tu, ne idu nigde, gomila moze samo da naraste. a posle ide neki upgrade, verovatno SB, ali da pricekamo buldija... :)

AII x4 640-MSI 770-C45-2x2GB Kingston HyperX BLU-HD4870-LC6650GP3 V2.3-BenQ 2420HDB


:: Eh pa prijatelju moras ponekad da primetis cinizam u pisanju..
::
:: Tomato Republic Of Serbia !!!
::
:: :: iz mog iskustva 4870ici nije bio usko grlo ni overklokovan athlon IIx2. verujem da prodise jos malo na i7, ali ni u ludilu ne opravdava razliku u ceni
:: ::
:: :: __________________________________________________
:: :: http://img810.imageshack.us/f/useyourcpu.jpg
:: ::
:: :: :: Hej pa nemoj tako... dovoljno si dugo na forumu da shvatis da je CPU postao usko grlo za mnoge katre..
:: :: :: Ali ce ta tvoja HD4870 sa tim novim I7 sigurno biti uposljena svih 100%..
:: :: ::
:: :: :: Tomato Republic Of Serbia !!!
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Ne vredi ti moj mikseru - tačno je: što više čekaš, to više... 08.09.2011. 18:31 #358407

status: user
broj poruka: 10988
para nakupiš, ama, nakupi se i novog hardvera a zazubice rastu li rastu! Taman kažeš sebi: `e, sad je vreme da kupim SB 2500K` a vest glasi: `jeftina verzija Ivy Bridge-a (lga 1155) se pojavila tamo negde, ete je i kod naske za koji dan...` i ti onda opet čekaš jer te golica ono `3D tranzistori, otvaranje PCIe treće generacije...`. Pa ako još pričekaš, taman da kupiš Ajvišu a na Berzi osvane: `za mesec dana izlazi i `extreme` verzija (lga 2011, 4-kanalni memorijski kontroler...)`...
````````````````````
Za Miskoniusa: bolje i to nego ona Crvenkina pesmica sa sve stihom `u srce sam te (jezgro xy) zaključala, ne možeš izaći, a ključić sam izgubila, ne mogu ga naći...`.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Ne vredi ti moj mikseru - tačno je: što više čekaš, to više... 09.09.2011. 04:53 #358517

status: user
broj poruka: 7761
@tortojed ova tema te zove:
http://www.pcberza.rs/forum/topic.php?topid=38270&forid=9&katid=2

TORTOJED JAVI SE !!!
TORTOJED JAVI SE !!!
TORTOJED JAVI SE !!!

Tomato Republic Of Serbia !!!

:: para nakupiš, ama, nakupi se i novog hardvera a zazubice rastu li rastu! Taman kažeš sebi: `e, sad je vreme da kupim SB 2500K` a vest glasi: `jeftina verzija Ivy Bridge-a (lga 1155) se pojavila tamo negde, ete je i kod naske za koji dan...` i ti onda opet čekaš jer te golica ono `3D tranzistori, otvaranje PCIe treće generacije...`. Pa ako još pričekaš, taman da kupiš Ajvišu a na Berzi osvane: `za mesec dana izlazi i `extreme` verzija (lga 2011, 4-kanalni memorijski kontroler...)`..
:: ```````````````````
:: Za Miskoniusa: bolje i to nego ona Crvenkina pesmica sa sve stihom `u srce sam te (jezgro xy) zaključala, ne možeš izaći, a ključić sam izgubila, ne mogu ga naći...`
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Pa da vidis, bas me i ne zove - kad moj 2600K bude zreo za... 09.09.2011. 15:37 #358575

status: user
broj poruka: 10988
upgrade, Ivy Bridge (barem njegova lga 1155 varijanta) bice `previous gen`. Ali, sto jeste - jeste, bezobrazno je ovo (ako je tacno) od Intel-a (to bi im bio vec drugi ozbiljan gaf ove godine). Medjutim, ne bi me iznenadilo ako se ispostavi da se radi o jednoj od ove dve stvari:

1. AMD pusta otrovne magle (ne bi li raji nabacio temu zahvaljujuci koja ce se koliko-toliko potisnuti onu drugu, za Deku bolnu, imenom `ever-nevercoming Buldozer`).
2. BIOS-bug uspesno otklonjen
- - - - -
nesto drugo mene ZOVE (brine), no nemam s kime ovde to da podelim jer, sa casnim izuzecima u vidu trojice-cetvorice kolega, ova pricaonica odise omlacenom praznom slamom. Al` `ajde da ipak kazem: trend koji furaju m$ i hardverasi (Intel, naravno na celu) je: ekspresna smena operativnih sistema i UBRZANO otkazivanje podrske za sve OS-ove starije od godinu-dve. To je TEMA koja mene zove, lolo moja prekookeanska, ljuto zacinjena malajskim papricicama... Ni manje ni vise, otvoreno se `preti` prestankom podrske i za Linux-ove ditribucije...
Samo dok vi ovde ukapirate kuda taj trend vodi, homo sapiens ce vec praviti javne wc-e na Marsu...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Pa da vidis, bas me i ne zove - kad moj 2600K bude zreo za... 09.09.2011. 16:52 #358588

status: user
broj poruka: 18472
Ma da..
Moze vrlo lako da bude buva kao sto se prica da Intel odlaze Ivicu zbog problema u proizvodnom procesu sto za sigurno znam da nije tacno.

Bas se debata oko Bulldozera vodi na benchmarku,ljudi imaju velike nade,ocekivanja i daju ogromnu podrsku AMD-u.
Veliko je kasnjenje i problemi su nezaobilazni..
AMD-eka za sad cuti,ne hvali se ko ranije po starom sablonu `Kule i gradovi` a onda perfidno uvali kitu cveca tj prodaje maglu korisnicima..
Dok se korisnici osveste i pokupuju hardver padne razocarenje ali u tom sleduje obaranje cena i post sugestivna uteha amd fanova.
Nije skup,dobro je to..

Svaki put krece isti sistem rada,mi cemo ovo,ono,50% brze,bolje,instrukcije ove,one,potrosnja..
Za sad toga nema ali ima pregrst fake testova sto opet implicira bar po meni neki strateski poduhvat i psiholoski uticaj na buduce kupce..
Do sad se nikad AMD nije sluzio javnim sredstvuima da obelodani kako je u nekom problemu..
Ili je zaista u problemu ili je ovo drugi vid marketinga gde ce se vratiti kao `pobednici` u smislu da uspeju da izbace zdrav produkt sa krstenim steppingom!
Obzirom da su najavljene odredjene ispravke kroz revizije u narednoj 2012 godini od takvog proizvoda nema nista jer je za trziste bitan start i konkurentni proizvod sa dobrim karakteristikama.
Provlace se informacije o niskim klokovima i nemogucnosti da se dostignu performanse Intel i7 procesora.

Iskreno me nebi cudilo da iznenade u smislu da dostignu i7 cak i da melo prestignu ali me nebi cudilo ni da podbace.

Ako bulldozer ne ispuni ocekivanja i ne bude dostojni konkurent Sandy Bridge sto je opet jedna tuzna cinjenica za koji segment se oni bore i koliko tehnoloski kasne za Intelom jednostavno im se ne pise dobro.

Sto se tice Ivice,Ivy Bridge Intel je ostavio jos vremena AMD-u ali ako ga uskoro ne izbaci ubrzace izbacivanje novih CPU-a.

Sto se tice teme 90% da je buva a ako je i tacno ono jeste da je malo bezobrazno ali opet,Intelu se moze i optimizuje platformu za maksimalne performanse..

Tortojed ova poslednja boldovana recenica je najjaca.
Pravo stanje stvari na ovom forumu!



Bulldozer -> http://i56.tinypic.com/fbew5h.png
FrekFencija


:: upgrade, Ivy Bridge (barem njegova lga 1155 varijanta) bice `previous gen`. Ali, sto jeste - jeste, bezobrazno je ovo (ako je tacno) od Intel-a (to bi im bio vec drugi ozbiljan gaf ove godine). Medjutim, ne bi me iznenadilo ako se ispostavi da se radi o jednoj od ove dve stvari
::
:: 1. AMD pusta otrovne magle (ne bi li raji nabacio temu zahvaljujuci koja ce se koliko-toliko potisnuti onu drugu, za Deku bolnu, imenom `ever-nevercoming Buldozer`)
:: 2. BIOS-bug uspesno otklonje
:: - - - - -
:: nesto drugo mene ZOVE (brine), no nemam s kime ovde to da podelim jer, sa casnim izuzecima u vidu trojice-cetvorice kolega, ova pricaonica odise omlacenom praznom slamom. Al` `ajde da ipak kazem: trend koji furaju m$ i hardverasi (Intel, naravno na celu) je: ekspresna smena operativnih sistema i UBRZANO otkazivanje podrske za sve OS-ove starije od godinu-dve. To je TEMA koja mene zove, lolo moja prekookeanska, ljuto zacinjena malajskim papricicama... Ni manje ni vise, otvoreno se `preti` prestankom podrske i za Linux-ove ditribucije..
::

:: Samo dok vi ovde ukapirate kuda taj trend vodi, homo sapiens ce vec praviti javne wc-e na Marsu...
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
saxija re 09.09.2011. 17:10 #358594

status: user
broj poruka: 4016
koliko ja negde procitah, a mozda i medju ovim linkovima, AMD odbacuje sve rezultate benchmarkova, kaze da su lazni i da ima neko vajno iznenadjenje koje cuva za par dana pred izlazak, nadam se da je to iznenadjenje pozitivno inace nece da valja za sve nas.

EDIT a negde i naleteh ma SB vs IB i IB je jedva nesto jaci, par % osim u igrama gde se vidi razlika, tacnost pod znakom pitanja



nVidia je debela a AMD ima kriv nos
http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=499049
http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=886910
http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1375818

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Pa da vidis, bas me i ne zove - kad moj 2600K bude zreo za... 09.09.2011. 19:38 #358654

status: user
broj poruka: 7761
Da, da...

Ali od svega te najvise brine inflacija u Zimbabveu, samo te bilo blam da kazes...

Tomato Republic Of Serbia !!!

:: upgrade, Ivy Bridge (barem njegova lga 1155 varijanta) bice `previous gen`. Ali, sto jeste - jeste, bezobrazno je ovo (ako je tacno) od Intel-a (to bi im bio vec drugi ozbiljan gaf ove godine). Medjutim, ne bi me iznenadilo ako se ispostavi da se radi o jednoj od ove dve stvari
::
:: 1. AMD pusta otrovne magle (ne bi li raji nabacio temu zahvaljujuci koja ce se koliko-toliko potisnuti onu drugu, za Deku bolnu, imenom `ever-nevercoming Buldozer`)
:: 2. BIOS-bug uspesno otklonje
:: - - - - -
:: nesto drugo mene ZOVE (brine), no nemam s kime ovde to da podelim jer, sa casnim izuzecima u vidu trojice-cetvorice kolega, ova pricaonica odise omlacenom praznom slamom. Al` `ajde da ipak kazem: trend koji furaju m$ i hardverasi (Intel, naravno na celu) je: ekspresna smena operativnih sistema i UBRZANO otkazivanje podrske za sve OS-ove starije od godinu-dve. To je TEMA koja mene zove, lolo moja prekookeanska, ljuto zacinjena malajskim papricicama... Ni manje ni vise, otvoreno se `preti` prestankom podrske i za Linux-ove ditribucije..
:: Samo dok vi ovde ukapirate kuda taj trend vodi, homo sapiens ce vec praviti javne wc-e na Marsu..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646188.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs