Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
AMD Semprom 2500+ ili ???
STRANA 1 OD 1
gorjan AMD Semprom 2500+ ili ??? 26.02.2005. 18:17 T383

status: user
broj poruka: 10
Da li se isplati kupiti ovaj CPU i neku NF2 plocu dal neko zna iz iskustva kakav se pokazo ovaj procesor ili neka druga kombinacija za slicne pare !
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 Pristojno - ne ocekuj cuda 26.02.2005. 18:24 #848

status: user
broj poruka: 453
nForce2 je najbolji cipset za K7 procesore (u koje spada i pomenuti Sempron). Sempron 2500+ nije nista drugo nego AthlonXP 2100+, pa ne ocekuj cuda.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
emzbg AMD Semprom 2500+ ili ??? 27.02.2005. 15:51 #852

status: user
broj poruka: 11

Nije tacno da je Athlon2100+= Sempron 2500+. Athlon (jezgro T-Bred rev "B") je bolji za OC, mada pojedini Semproni takodje nisu losi. U "regularnom" scenariju Sempron daje veci memorijski protok zbog 333 FSB-a. Predlozena kombinacija sljaka OK...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg Nije loše 27.02.2005. 17:33 #854

status: user
broj poruka: 2270
Semproni imaju zaključan množilac pa se overklokuju samo dizanjem fsb-a. Na dobroj NF2 ploči (ABIT NF7) možeš da dižeš FSB bez uticaj na PCI/AGP clock i bez obzira na memoriju. Trebalo bi da tako svaki sempron može da se digno najmanje do 2.2 Ghz što je dosta dobro. Gledaj da kupiš procesor u tray da bi dodao dobar cooler (npr. Coolermaster jet7) i na konju si.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aiwa ... 27.02.2005. 17:41 #856

status: user
broj poruka: 210



Imas za 65 evra Bartone 2500+ nove ovde u rubrici komponente, a to je DALEKO bolja kupovina od bilo kog Semprona, u prevodu, zaobidji ga.
Ako ne nadjes Bartona, uzmi Thoroughbred B, ali njega ces jos teze naci, mozes i polovan, samo ga istestiraj sa programom Prime95.
To vazi i za nove procesore (mislim na testiranje)
Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 Ne bih da budem tvrdoglav, ali... 28.02.2005. 09:52 #882

status: user
broj poruka: 453
Oba procesora imaju isto jezgro i istu frekvenciju. Tacno je da je ona kod Semprona postignuta visim FSBom i manjim mnoziocem, ali mislim da je tesko zbog toga reci da je u pitanju novi procesor, pogotovo sto nema ni znacajne razlike u performansama, ni u jednoj situaciji ni 3% (mada, ma koliko mala ipak postoji i to u korist Semprona, zbog viseg FSBa, kao sto je neko vec rekao). Sto se OC-a tice, kako imaju isto jezgro, i maksimalna frekvencija na kojoj ce stabilno raditi im je ista, oko 2.2-2.3GHz. Sto se pomenutog Bartona 2500 tice, ako uspes da ga nadjes, pa jos po toj ceni, uzimaj. Uzgred, iako se mozda nece svi sloziti, taj Barton se sada prodaje kao Sempron 3000.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hypersonic u cemu je problem sa sempronom??? 28.02.2005. 12:24 #884

status: user
broj poruka: 47
Nije mi jasno zasto ljudi toliko pljuju po sempronu, kao da pricamo o jugu :)
Ja recimo imam semprona na 2200, kome je fsb dignut na 200 i radi ko zmaj. Ploca na kojoj radi je kobian (mercury) koja je kopija epoxove rda3i, i sve radi bez ikakvih problema. FSB je dignut od prvog dana, memorija radi isto na 400 (512 corsair 5-3-3-2.5) a cooler je spireov whisper rock 3. Mozda bi mogao da zamenim kuler, posto kako je dignut fsb malo je skocila temperatura, a kada sam dodao i graficku ceo sistem se jos malo ugrejao, tako da ili ce da bude varijanta secenja kucista ili nesto drugo, ali to je sad nevazno. Moj ortak sa istom plocom ima semprona na 2500, mada sam kaze da bi vise voleo bartona (kaze da mu fali ono malo casha koji barton ima :) E sad najbolje je da postavis sam sebi pitanje za sta ti treba masina, i onda ces dobiti odgovor, da li da juris bartona za par desetina evra vise ili da uzmes jeftiniju kucnu varijantu. Jos jedna stvar u vezi semprona, ortak koji mi je nabavio procesor mi je rekao da ima boljih i losijih varijanti (meni je navodno uletela okay varijanta :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aiwa ??? 01.03.2005. 00:04 #900

status: user
broj poruka: 210



"Oba procesora imaju isto jezgro i istu frekvenciju. "
Ko te to slagao?
Sempron ima 256 kesha, a Barton 512 i to NISU isti procesori, razlikuju se kao nebo i zemlja.
Poseti AMD-ov sajt malo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg dosta gluposti 01.03.2005. 08:53 #905

status: user
broj poruka: 2270
Dajte ljudi, ne pričajte koješta.Ko se ne razume bolje da ćuti nego da daje pogrešne savete. U pitanju su identični procesori i imaju identične performanse pod istim uslovima (mislim na sempron i athlon XP). Što se tiče bartona, pokazalo se da duplo više keša ne znači puno, samo par procenata i to u specifičnim aplikacijama i to ne uvek na strani bartona (zato jer keš u bartonu ima višu latenciju od 256kb kod athlona). Slobodno uzmi sempron i dobar cooler za overklok (već sam ti rekao jet7), memorija nije bitna jer kod dobe nf2 ploce uvek je mozes da podesis da je nezavisna od fsb-a.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 aiwa 01.03.2005. 11:19 #906

status: user
broj poruka: 453
Ne postoji AthlonXP 2100+ sa Barton jezgrom! Taj Athlon ima Thoroughbred jezgro sa 256KB kesa. U pitanju je starija serija Athlona koja se od Barton jezgra razlikuje samo po kolicini kesa pa je jeftinija za proizvodnju. Postoji i Sempron sa Barton jezgrom, to je Sempron 3000+, i taj, jedini, ima 512KB kesa i u stvari je preimenovani Athlon2500+, najslabiji Barton. Ko ne veruje neka ide na AMDov sajt. Dakle, niko me nije slagao, i ja ovde nikog ne lazem nego pricam ono sto znam.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aiwa ... 01.03.2005. 11:35 #907

status: user
broj poruka: 210



"Ne postoji AthlonXP 2100+ sa Barton jezgrom! "
Jos jedna laz!
Naravno da postoji, i zove se Thorton, ako nisi cuo za njega, to je Barton sa zakljucanih dodatnih 256 KB cache-a, a ako ne postoji ja onda ne znam sa kojim procesorom ti sad kucam OVO.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 ... 01.03.2005. 12:27 #908

status: user
broj poruka: 453
Ako ja znam malo matematike, kad Bartonu, koji ima 512KB kesa, zakljucas 256KB, ostane ti 256KB, a ne 512. Uz to, postoje Semproni sa Thorton jezgrom, evo jednog:
http://www.it-esolutions.de/product_info.php/products_id/20954
i kao sto vidis prodavac ga reklamira kao procesor sa 256KB. A ako ne verujes ni neukim prodavcima, evo sta ima da kaze Micro-Star (MSI):
http://www.msi.com.tw/program/products/mainboard/mbd/pro_mbd_cpu_support_detail.php?UID=amdcpu
Osim ako ne preporucujes coveku da juri Thorton jezgro da bi onda zubarskom glodalicom otkljucavao defektnih 256KB kesa, ja stvarno ne vidim kako ce da ih iskoristi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
emzbg AMD Semprom 2500+ ili ??? 01.03.2005. 16:10 #910

status: user
broj poruka: 11


Momci, smirite situaciju... Procesori su fizicki isti s` tim sto je Sempronu podignut FSB na 333,pa u neoverkolok. scenariju daje veci mem. protok (posebno ako radi sinhrono sa RAM mem.). Mnozilac nekad nije zakljucan "nanize".NAJBOLJE Athlon XP jezgro za OC je upravo Thorton (ovo se kuca na jednom koji ide do skoro 2.5 GHz bez podizanja napona), pa sledi T-Bred rev "B". Kao sto rekoh ni pojedini Semproni nisu losi (idu do 200 FSB). Coveku je zaista najbolje da kupi Bartona, ako zeli da nasvirava masinu Thorton ili Athlon "B", a najjeftiniji mu je Sempron (i tu moze da OC). Moj drugar ima NF2 i Sempron 2600+ i to radi OK (to je bilo osnovno pitanje ovde!?). Inace, jezgra Thorton uglavnom NEMAJU neispravnih 256 kesa koji je iskljucen, ali treba reci da je spajanje l2 kontakta izuz. tesko. Covek je pitao za savet,a ovde je izbio rat...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aiwa ... 02.03.2005. 01:01 #919

status: user
broj poruka: 210



Mrzi me vise da pisem, ali:
Palomino
TB-A
TB-B
Barton
Thorton
Applebred
Sempron
Sve ovo su RAZLICITI Athlon XP procesori.
Jeste da su TB-A i TB-B slicni, kao i Barton i Thorton, kao i Applebred sa TB-B.
Sempron je REMARKOVAN TB-B ili Thorton.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg Možda 03.03.2005. 10:09 #937

status: user
broj poruka: 2270
Skoro svi semproni su urađeni kao tb-b. Tb-a je odavno napušten i sigurno ga nema među semprnima. Svi (!) semproni sigurno idu na 2.2 ghz ako se ostali faktori poklope.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mario80 barton 3200+ je zakon... 11.03.2005. 02:29 #1001

status: user
broj poruka: 95
sempron je sakata nakaza i ne treba je uzimati...felericni procesori koji su baceni a neko ih prodaje...
nista vi ne znate...
sramota...
tko leti, vrijedi!

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Cira75 Re: barton 3200+ je zakon... 11.03.2005. 14:08 #1010

status: user
broj poruka: 22
CIR@

:: sempron je sakata nakaza i ne treba je uzimati...felericni procesori koji su baceni a neko ih prodaje..
:: nista vi ne znate..
:: sramota..
:: tko leti, vrijedi
::
::

Kratko i jasno druze svaka ti cast.SRAMOTA ........meriti uopste Bartona i Semprona.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mario80 :) 12.03.2005. 16:25 #1026

status: user
broj poruka: 95
ako neko nesto ne zna...slobodno pitajte :)

tko leti, vrijedi!

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs