Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Laptop racunar najbolja marka kod nas?
STRANA 1 OD 1
Igrutini Laptop racunar najbolja marka kod nas? 16.09.2011. 11:22 T38418

status: user
broj poruka: 65
Da li bi neko ko ima vise iskustva mogao da sacini rank listu marki laptop racunara koji se mogu naci kod nas od najbolje do najlosije marke?

Prvenstveno me zanima kvalitet u pogledu pouzdanosti u radu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Da ti tema ne ostane prazna 16.09.2011. 11:59 #360170

status: user
broj poruka: 3737
Najbolji je najskuplji.

Pitanje koje si postavio je veoma složeno.

Moje iskustvo je skromno ali ono što sam video svodi se na moju prvu rečenicu.

Parametri koje treba uzeti u obzir za odgovor na tvoju temu bi mogli da se ređaju satima.
support normality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 Re: Da ti tema ne ostane prazna 2 16.09.2011. 12:11 #360173

status: user
broj poruka: 17084
Sve sto pajser rece + 100 ljudi 100 cudi.

Nekome je bitan procesor , nekome brzi hdd, nekome tezina, nekome velicina ekrana, neko hoce integrisanu grafiku neko nece , a to je sve individualno i svako bi sacinio listu drugacije.

A i kod lap topova kao i svugde drugde sto se tice kvaliteta i pouzdanosti ,
ti vazi
koliko para, toliko muzike...

Cpu:AMD Phenom II x6 1055 T @3.2Ghz
Ram:7 Gb KingstonHyperXgenesis@1600MHz
GPU:470gtxGigabyte+ProLima Mk-13
MBO:AM3+ Asus M5A97
Case:CoolerMasterElite430
PSU:Chieftec 650w a85
CpuCooler:TitanVanesa
Mis: Mx518
Philips 22


:: Najbolji je najskuplji
::
:: Pitanje koje si postavio je veoma složeno.
::
:: Moje iskustvo je skromno ali ono što sam video svodi se na moju prvu rečenicu
::
:: Parametri koje treba uzeti u obzir za odgovor na tvoju temu bi mogli da se ređaju satima
:: support normalit
::
::
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Laptop racunar najbolja marka kod nas? 16.09.2011. 12:14 #360174

status: user
broj poruka: 18940
od jeftinijih varijanti fujitsu sa 60 meseci garancije.. inace Dell.


:: Da li bi neko ko ima vise iskustva mogao da sacini rank listu marki laptop racunara koji se mogu naci kod nas od najbolje do najlosije marke
::
:: Prvenstveno me zanima kvalitet u pogledu pouzdanosti u radu
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bush re 16.09.2011. 13:04 #360183

status: user
broj poruka: 268

mislim da je sada kod nas najbolji Dell, sto se tice pouzdanosti, garancije, kvaliteta izrade itd
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
repsi re 16.09.2011. 13:24 #360187

status: user
broj poruka: 1276
ja bih stavio apple-ove proizvode na prvo mesto ispred Della, pa bih posle ta 2 branda isao na sony, toshiba, asus itd..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
philaemos ... 16.09.2011. 13:25 #360188

status: user
broj poruka: 2743
Jeftini Dell nisu ništa bolji od Acer-a i ostalih low cost. Jedino imaš 1 god garancije više.
Sve zavisi od cene.

Demon to some. Angel to others.
_______________________________


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Imas klase uredjaja... 16.09.2011. 13:33 #360192

status: user
broj poruka: 4515
Top modeli su gotovo svi odlicni...

Licno najvise gotivim: Sony Vaio, MacBook pro, Dell, Asus ROG


▼ ◄ ▲ ► ▼ ◄ ▲ ► ▼ ◄ ▲ ► ▼ ◄ ▲ ► ▼ ◄ ▲ ▼ ◄ ▲ ► ▼ ◄ ▲ ► ▼ ◄▼ ◄ ▲ ► ▼ ◄ ▲ ► ▼ ▼ ◄  http://www.iznajmiPS3.com

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JOSILENKO ... 16.09.2011. 13:36 #360194

status: user
broj poruka: 1013
Ja sam negde procitao da je u poslednje vreme toshiba najbolja, dell se odlicno drzi vec duze vreme, HP je ranije bio odlican ali se nacisto ofucao u poslednje vreme, acer je bestbuy za srednji i nizi kvalitet, asus i msi su krsevi.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @Igrutini 16.09.2011. 13:47 #360196

status: user
broj poruka: 17084
Eto vidis i sam 100 ljudi 100 cudi...

Sve liste bi ti bile razlicite :)

Cpu:AMD Phenom II x6 1055 T @3.2Ghz
Ram:7 Gb KingstonHyperXgenesis@1600MHz
GPU:470gtxGigabyte+ProLima Mk-13
MBO:AM3+ Asus M5A97
Case:CoolerMasterElite430
PSU:Chieftec 650w a85
CpuCooler:TitanVanesa
Mis: Mx518
Philips 22


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 16.09.2011. 13:51 #360200

status: user
broj poruka: 12785
Asus teško da je krš jer nudi laptopove od 200 do 2000 evra, a ROG serija im je u rangu sa Alienware-om, tako da ta tvrdnja ne drži vodu. Acer je u rangu sa HP-om, dakle ništa specijalno, niti je ponuda kod nas dobra za Acer. O HP trashu neću reči da trošim...
__________________
Scourge of PCBerza

CPU-Z Validator : http://goo.gl/A84Kd

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 16.09.2011. 13:51 #360201

status: user
broj poruka: 18940
sad ce Gile da ti se nasmesi


:: ja bih stavio apple-ove proizvode na prvo mesto ispred Della, pa bih posle ta 2 branda isao na sony, toshiba, asus itd..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
philaemos malo off... 16.09.2011. 17:00 #360264

status: user
broj poruka: 2743
Ortak radi na Univerzitetu San Dijego u SAD-u, kaze da tamo svi Kinezi i Koreanci (a ima ih previse) furaju Acer, a ameri uglavnom Apple, Dell i Sony

Demon to some. Angel to others.
_______________________________


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JOSILENKO ... 16.09.2011. 17:22 #360270

status: user
broj poruka: 1013
Kod nas je sony preskup za ono sto nudi. Apple je jos manje za moj dzep. Ko voli nek izvoli
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gliga79 Cudno 16.09.2011. 17:30 #360273

status: user
broj poruka: 4641
Acer ispred Asusa?
Ja imam skroz drugacija iskustva.
Mislim da je Dell najbolja kupovina, zatim Toshiba

Izlecenje je moguce samo u slucaju izjednacenja duhovne i materijalne strane.
Sve drugo je utopija !

:: Ja sam negde procitao da je u poslednje vreme toshiba najbolja, dell se odlicno drzi vec duze vreme, HP je ranije bio odlican ali se nacisto ofucao u poslednje vreme, acer je bestbuy za srednji i nizi kvalitet, asus i msi su krsevi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
PakstraX Netbook FTW 16.09.2011. 18:59 #360287

status: user
broj poruka: 39
Što se Laptopova tiče, najviše problema sam imao sa Acer-om. Mada sam imao samo jedan njihov laptop, iskustvo koje sam imao sa njim me tera da nikada više ne kupim Acer.

Trenutno koristim Toshiba NB200 netbook

Po meni Netbook-ovi su mnogo korisniji od običnih laptopova. Duplo su lakši, duplo su manji, baterija im traje duplo, ako ne i četiri-pet puta duže. Jedini problem je mali ekran, ali na to sam se ja lično, lako navikao.

Primarna stvar koja mi se svidja kod Toshibinih netbookova je to da imaju prostranu tastaturu i levi i desni klik na samoj ivici tako da mogu lako da ih nadjem i kliknem sa palčevima, a da ne nalećem na samu ivicu.

Ako kupuješ laptop da bi radio nešto vezano za posao i planiraš da ga nosiš sa sobom, onda definitivno bi trebalo da uzmeš Netbook. Ja sam svoj uzeo pre skoro pune 2 godine i nisam zažalio. Mogu da radim sve što bih i inače radio na običnom laptopu, samo što ovaj stvarno mogu da nosim sa sobom. Na njemu mogu čak i da radim u Photoshopu, igram starije igrice, surfujem, gledam filmove (posebno u putu :D), slušam muziku, radim u Office-u... a trošim uz to, u najgorm slučaju 30W (normalan rad - 11W)

Ako kupuješ laptop da bi igrao igrice na njemu, nemoj. Gaming laptop nije praktična igračka. Bolje uzmi Desktop kom za te pare, jer uštedećeš gomilu novca za istu konfiguraciju.

Moja preporuka bi bila Toshiba-in NB550-d. On koristi C-50 APU Fusion i samim tim dozvoljava nešto što raniji modeli netbook-ova nisu mogli: gledanje Full HD snimaka. Uz to ima podršku za DX11 i odlične zvučnike.

Edit:
Zaboravio sam da napomenem da Toshiba nudi NO MATTER WHAT garanciju koja pokriva SVE! Ako ti neko ukrade laptop - dobiješ nov, ako ga slučajno ispustiš - dobiješ nov, ako se pokvari - poprave ti ga ili dobiješ nov, ako ga oštetiš - zamene ti deo!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus ... 16.09.2011. 22:15 #360311

status: user
broj poruka: 4054



koji god lap kupis bice ti dobar .. ako ides na klasicnu srpsku varijantu - kupim sad i mora da traje 100 godina sta god mu ja radio - tako nesto nema niti ce biti ..

prozvodjaci lapova nisu ovce .. znaju ako ugrade nesto kvalitetnije komponente da to i lepo naplate ..

najjeftiniji lapovi su djubrad od uredjaja .. tu su da odrade neki manji posao ako zatreba - kad rikne pravac kanta ..

najisplativiji su lapovi srednje klase i vise srednje klase .. kvalitetno su odradjeni i dosta dugo traju ukoliko se koriste na propisan nacin ..

visa klasa ili ti high end - samo ako imas para na bacanje i pogled na stvar da je to samo uredjaj a ne best frend i kad gekne da mu ne dajes 6 meseci pomena i dan secanja na bacenih par hiljada ...

@PakstraX .. procitaj ugovor o garanciji .. ukoliko ne registrujes uredjaj u roku od nekoliko dana posle kupovine na toshibinom sajtu garanciju neces imati NO MATHER WHAT ..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
PakstraX Re: 16.09.2011. 22:35 #360319

status: user
broj poruka: 39
@codeus
Da, za to ti je potreban racun samo... ne vidim u cemu je problem...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646098.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs