Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
ADSL muka...
STRANA 1 OD 1
dragojlo2 ADSL muka... 05.04.2007. 00:42 T3865

status: user
broj poruka: 718
Elem,postadoh pre dva dana korisnik eunet-ovog adsl flat standard 256 paketa i krenuh da to cedim i uporedjujem sa bivshim wirelessom (protok 128).
Surf je brzi primetno ,ali...download , brate pa za ovo je i modem bio car!!! Ponosnih 4-max 10Kb/s. Sa wirelwsom sam terao 14-15!?
Pitanje:1) Da li i ostali korisnici ovoga paketa ili slicnih kod drugih provajdera imaju slicne `rezultate` il` sam ja blesav...?
2) Ima li neka finta da se ovo ubrza ili da se vratim na wireless (sada su josh i pojeftinili)?
P.S.ne kudim Eunet niti hvalim ove druge ,vec samo hocu da znam da li i ostali imaju slicne probleme `Ajd u zdravlje!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst RE 05.04.2007. 00:57 #15289

status: user
broj poruka: 2909
Ja sam do skoro koristio ADSL 256 kod Sezama i ljudi sa flet paketima su se uglavnom zalili da im je slaba veza...Desavalo se i meni,ali sam resavao to starim babskim lekom:Diskonektuj se pa se ponovo konetuj da probas...
Ceprkao sam po netwrkingu i nista mi nije pomoglo vec se uglavnom resavalo samo od sebe.
Mislim provajderu je u interesu da sto vise trose oni koji su ograniceni na neki br. GBa...A ako imas flet stave te da budes zadnji na prioriti listi...
Ako te nemrzi skokni za cas na https://www.beocity.com i proveri koliki ti je stvarno download...pa napisi bas me interesuje...


DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 Bio sam ... 05.04.2007. 01:20 #15290

status: user
broj poruka: 718
... nakon 4 merenja ADSL prosek 90kbps,sramota...

...nakon 4 merenja wireless prosek 100kbps(protok128) ,sto i nije loshe
Stvarno ne znam sta da mislim... `Ajd u zdravlje!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: Bio sam ... 05.04.2007. 01:38 #15291

status: user
broj poruka: 2909

:: ... nakon 4 merenja ADSL prosek 90kbps,sramota..
::
:: ...nakon 4 merenja wireless prosek 100kbps(protok128) ,sto i nije losh
:: Stvarno ne znam sta da mislim... `Ajd u zdravlje

Zovi sutra i neka ti oni to srede...To bi ja uradio...100 je premalo..ajde da je 190,200..pa ajde nekako...
Sasvim je moguce da su ti promasili paket dodelili ti 128 mesto 256...Sto je opet na njima da isprave...
Stvarno neznam nista pametnije da ti kazem.


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 I da znash da `ocu... 05.04.2007. 02:01 #15294

status: user
broj poruka: 718


jer je stvarno mnogo malo...
P.S. ne nerviraj se zbog V-a ,oshtar je k`o katana ,al` voli Intel i BMW pa mu se oprashta , a A stoji za asimetricno i to cak i ja k`o zubar znam,pa sam shvatio da je bio lapsus...`Ajd u zdravlje!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ??? 05.04.2007. 04:26 #15299

status: user
broj poruka: 12785
Koliko kosta uopste kod Euneta 256kbps? Ja sam na Telekomu, na 768kbps, ali i meni se desava problem sto konekcija nasumice se zaglavi i moram da restartujem router. Ista stvar sto se tice njihove administracije: nije problem kod nas, pa je bilo ipak je problem kod nas, pa je bilo bice danas popravljeno...itd. I dalje mi se to desava :) Cisto da znas da nisi sam u bedacima sa ADLS-om... Peace!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi Dragojlo prijatelju 05.04.2007. 09:06 #15300

status: user
broj poruka: 844

Imam ADSL Eunet godinu i po. I tu ima jedna bitna caka eunet home sa 1 gb downloada ima agregaciju 1:10 a flat 1:40 sto teoretski znacida moze da bude i 4 puta sporiji. U praksi pre podne ok shljaka skida i do 25kb/s a uvece zna da postane pakao, DL do 4-5 kb/s, a UL smesan tako da je skajp neupotrebljiv.

Sledeci put citaj SITNA SLOVA!!!!! U tome je caka. Inace imas i flat sa agregacijom 1:10 mislim da se zove gold ali je on preko 3000 ako se ne varam


Devize devize bonda elema

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 05.04.2007. 09:26 #15302

status: user
broj poruka: 3529
Glavni i generalni problem kod nas sa ADSL-om je taj sto glavni prioritet imaju pravna lica, pa tek onda obicni smrtnici, a i sam adsl se iscrpljuje do maximuma, deli se na gomilu korisnika, tako da je to realnost(nazalost)!!!
Ranije sam bio uzeo adsl i prvih mesec-dva je bilo super, ali posle, ma katastrofa, valjda kako su ljudi saznali pa poceli da uplacuju tako je meni protok postajao sve ocajniji, a narocito u posle podnevnim satima, ma uzas!
E sada sam na wireles-u i nemam tih problema! Tako da posto vec imas mogucnost za wireles, savetujem ti da se batalis maltretiranja sa adsl-om, samo ces izgubiti zivce, bar dok se kod nas sve to oko adsl-a ne stabilizuje! U svetu je i taj adsl vec odavno prevazidjen!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kiki31 ... 05.04.2007. 10:30 #15303

status: user
broj poruka: 83
desava se to cesto ja koristim 768k kod beotela
i nekad mi skida 25kb/s a nekad 100kb/s
sve zavisi ima dana kada zeza veza izmedju provajdera i telekoma i telekoma i otatka sveta
idi na
http://www.numion.com/
i testiraj brzinu
meni je uglavnom brze surfovanje, download,upload u srbiji nego u inostranstvu
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 Na sajtu eunet-a... 05.04.2007. 11:35 #15307

status: user
broj poruka: 718

kazu da im je max nivo agregacije 1:30 ,a posto ja prijateljima (vama)verujem vise izgleda da je stvarno i preko1:40... (Shkomi hvala na info-u)

Inace stvarno se ubrzao malo oko 150kbita/s danas pre podne ,inace pricaju o cirkusu koji je juce nastao kidanjem kabla,ali mi to lici na pricu za malu decu...U svakom sl.otkuliracu dva -tri dana ,da rezimiram ,ali cu izgleda da poslusham Shone-ta...A sad` moram na posao! Hvala svima!
P.S.ovaj paket kosta 1400 din.,(a bash sam mislio da prodam wireles i kupim c2d...bash me nece) `Ajd u zdravlje!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrlja Re: Na sajtu eunet-a... 05.04.2007. 13:42 #15326

status: user
broj poruka: 299
::
:: Inace stvarno se ubrzao malo oko 150kbita/s danas pre podne ,inace pricaju o cirkusu koji je juce nastao kidanjem kabla,ali mi to lici na pricu za malu decu...U svakom sl.otkuliracu dva -tri dana ,da rezimiram ,ali cu izgleda da poslusham Shone-ta..

Bio raspad kabla.. neko ukrao.. za promenu... bilo na vestima (radio) :)))
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rokavec menjaj provajdera 06.04.2007. 02:04 #15382

status: user
broj poruka: 4

ja imam flat paket kod beotela isto 256
danloud mi je negde oko 24 - 26 kbs-dakle predji na Beotela

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum :I 06.04.2007. 13:03 #15415

status: user
broj poruka: 12785
Kao sto rekoh, ja sam na telekomu,768kbps, i nikada mi download nije padao ispod 80kb u sekundi! Jedini problem je sto ponekad veza pukne ali sva sreca to se ne desava tako cesto, i resi se kroz nekoliko sekundi restartovanjem routera.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum :) 06.04.2007. 13:06 #15416

status: user
broj poruka: 12785
Odradio sam sad merenje na numionu i evo rezultata preko Telekom ADSL-a:

Download speed: 776.97 kilobit/sec
Upload speed: 160.90 kilobit/sec
Surfspeed outside : 78.89 kilobyte/sec
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 cool je to... 06.04.2007. 13:15 #15417

status: user
broj poruka: 718

al` sam ja u Smederevu i nemam toliko provajdera kao u BG-u + za prikljucak u telekomu bi` cekao oko 3 meseca.(tako su mi rekli , jer imaju oko 3000 zahteva pre mene)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646107.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs