Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Obrada video materijala i zvuka
BS Player srpski prevodi
STRANA 1 OD 1
pedjag BS Player srpski prevodi 10.10.2011. 20:20 T38897

status: user
broj poruka: 424
Moze li neko da me savetuje kako da omogucim normalno prikazivanje srpskih prevoda u BS playeru. Iako imam fajl sa prevodom,ne prikazuje nasa slova nego totalno neku ludnicu,tj sva slova su necitka. hvala

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
AMD Phenom 2 1090t,Gigabyte 870A-UD3,4gb Exceleram 1800mhz,Sapphire HD 6870,2x2 TB Samsung HDD,NZXT m59
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb I posle djoko lud 10.10.2011. 20:21 #366521

status: user
broj poruka: 6875
Op Trt Gewesen sein. :)

Idi na options nadji subtitles pa potrazi font (ili tako neshto)i stavi central european.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pedjag ti je problem 10.10.2011. 20:30 #366523

status: user
broj poruka: 424
E vidiš tu je problem, jednostavno,kada stavim na central european,,nece da zapamti i cim ukljucim opet bs player, i dalje je na western.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
AMD Phenom 2 1090t,Gigabyte 870A-UD3,4gb Exceleram 1800mhz,Sapphire HD 6870,2x2 TB Samsung HDD,NZXT m59

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mikishon89 Re: 10.10.2011. 21:08 #366531

status: user
broj poruka: 2413
da nisi skinuo prevod koji je kodovan unikodom?Takav prevod je meni pravio problema,bila su neka heroglifi od slova,probaj da namestis da ti bude arial podebljano srednjoevropski tako stoji kod mene...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 10.10.2011. 21:23 #366532

status: user
broj poruka: 12785
Koji će ti moj B.ullshit P.layer?

Skini ko čovek KMPlayer i uživaj, a ne da se zajebavaš sa tim polu programima...
__________________
Scourge of PCBerza

CPU-Z Validator : http://goo.gl/A84Kd

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kelt ... 10.10.2011. 21:47 #366543

status: user
broj poruka: 394
@Daum
Sto je poluprogram,zato sto ga ti ne koristis?Probao sam razne player-e,BS mi najvise odgovara.I nikad nisam imao problema sa prikazivanjem nasih slova(instalirao sam ga na raznim mashinama barem 30-40 puta).

@pedjag
Probaj da nadjes drugu instalaciju,mozda je ta koju koristis ima neki bug.Ja koristim verziju 2.57,radi za sve pare(po nabavnoj ceni).

___________________________________
ERIN GO BRAGH


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MyDoom @Kelt 10.10.2011. 22:03 #366544

status: user
broj poruka: 553
A sto mislis da je to `program`?Zato sto si ga ti instalirao 30-40 puta?

BS player je zvanicno najgori player za reprodukciju videa i zvuka!

P.S. Ako hoces da se pravis pametan kao neki ovde na forumu moras prvo da navedes cinjenice zbog kojih je nesto dobro pa onda mozemo da raspravljamo dalje!




Men are but flesh and blood.They know their doom, but not the hour

Lifestyle!
http://www.youtube.com/watch?v=1OMJ7vSgQl4&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=VRPxao3e_jY&ob=av2e
http://www.youtube.com/watch?v=PIL2ttBqTsM
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Jebac se 10.10.2011. 23:24 #366559

status: user
broj poruka: 6875
javio :)

Probaj drugi player,svojevremeno sam odustao od bs-a kojeg sam koristio punih 5 godina,zbog prevoda,jer 50% njih ili su ta sugava slova ili nece uopste da pusti.
Ja koristim vlc radi super,vizuelno mi najlepsi itd....IMash koliko ocesh extra playera kao sto su Km ili gom.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BassivitY Re: ti je problem 10.10.2011. 23:26 #366561

status: user
broj poruka: 911
Probaj bilo koji drugi plejer ...Ja najviše koristim Media Player Classic - Home Cinema (MPC-HC, koristim ga u 95% slučajeva) i svarno je odličan. Jes da ima spartanski interfejs, al radi za sve pare.

Drugi koji bih ti preporučio je Gom player ...Isto odličan, kod mene radi bez greške (retko kada puštam preko njega, uglavnom kad je neki prevod loš pa ga ispravim preko subtittle explorera koji je u gom-u). Gom ima i svoje kodekeo tako da ne treba da te brine da li će da ti otvori neki fajl ili ne.

ovo je neka subjektivna preporuka ...
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
CARPE DIEM

:: E vidiš tu je problem, jednostavno,kada stavim na central european,,nece da zapamti i cim ukljucim opet bs player, i dalje je na western
::
:: - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
:: AMD Phenom 2 1090t,Gigabyte 870A-UD3,4gb Exceleram 1800mhz,Sapphire HD 6870,2x2 TB Samsung HDD,NZXT m5
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ctrl BS Player 10.10.2011. 23:27 #366562

status: user
broj poruka: 779
ne bih imao srca da preporučim ni najgorem neprijatelju


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: ... 10.10.2011. 23:35 #366569

status: user
broj poruka: 12785
Hmm, kako da objasnim... nepotrebno zauzima memoriju, gomilu formata ne pušta, pravi probleme za početak kao što je osnivač teme izjasnio, šta dalje da se polemiše...

KMPlayer je lakši za korišćenje, ima čak integrisane codece, uvek radi kao sat...

Samo ti nastavi da instaliraš Bullshit player na tudje mašine, mogao bi isto tako Windows 95 da im staviš jer `radi`...
__________________
Scourge of PCBerza

CPU-Z Validator : http://goo.gl/A84Kd

:: @Dau
:: Sto je poluprogram,zato sto ga ti ne koristis?Probao sam razne player-e,BS mi najvise odgovara.I nikad nisam imao problema sa prikazivanjem nasih slova(instalirao sam ga na raznim mashinama barem 30-40 puta)
::
:: @pedja
:: Probaj da nadjes drugu instalaciju,mozda je ta koju koristis ima neki bug.Ja koristim verziju 2.57,radi za sve pare(po nabavnoj ceni)
::
:: __________________________________
:: ERIN GO BRAGH
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Zaboravih 10.10.2011. 23:47 #366575

status: user
broj poruka: 6875
Media player classi+hc ,njega sam koristio pre vlc-a i mogu da kazem da je sjajan.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 11.10.2011. 00:03 #366584

status: user
broj poruka: 3797
meni je Gom player najpregledniji i veoma praktican za koriscenje,ima sve sto mi treba i ja zadovoljan :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pedjag ok 11.10.2011. 02:03 #366603

status: user
broj poruka: 424

nista posebno,jednostavno sam ga koristio godinama pa se covek navikne.koji od preporucenih automatski skida subtitlove , pa da probam taj
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
AMD Phenom 2 1090t,Gigabyte 870A-UD3,4gb Exceleram 1800mhz,Sapphire HD 6870,2x2 TB Samsung HDD,NZXT m59

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 11.10.2011. 08:30 #366608

status: user
broj poruka: 18940
BS je VRH player matori, instaliraj KL codec da vidim da`l nece nesto da pusti, los je recimo za neko `brzo` pustanje klipova, ali za HD i ostale filmove je odlican, da ne pricam o ultra-korisnoj opciji za auto-skidanje srpskih titlova koje nema ni jedan drugi player! bolje koristi `svoj` player odnosno pot nego taj KM


:: Koji će ti moj B.ullshit P.layer
::
:: Skini ko čovek KMPlayer i uživaj, a ne da se zajebavaš sa tim polu programima..
:: __________________
:: Scourge of PCBerza
::
:: CPU-Z Validator : http://goo.gl/A84K
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pedjag ss 11.10.2011. 12:11 #366652

status: user
broj poruka: 424

upravo zato ga koristim,zbog utomatskog skidanja srpskih ili bilo kojih drugih titlova,ali imam trenutno problem sto nece da zapamti kodnu stranu titlova,pa mi ne prikazuje srpske dobro
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
AMD Phenom 2 1090t,Gigabyte 870A-UD3,4gb Exceleram 1800mhz,Sapphire HD 6870,2x2 TB Samsung HDD,NZXT m59

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ss 11.10.2011. 13:47 #366676

status: user
broj poruka: 18940
pa imas poslednju verziju 2.58 koja radi super ali ne beta nego FULL, prethodna je zezala sa tim titlovima, da


::
:: upravo zato ga koristim,zbog utomatskog skidanja srpskih ili bilo kojih drugih titlova,ali imam trenutno problem sto nece da zapamti kodnu stranu titlova,pa mi ne prikazuje srpske dobr
:: - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
:: AMD Phenom 2 1090t,Gigabyte 870A-UD3,4gb Exceleram 1800mhz,Sapphire HD 6870,2x2 TB Samsung HDD,NZXT m5
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: ss 17.11.2011. 01:39 #377348

status: user
broj poruka: 1620
Imao sam isti problem i jedino resenje je da u OS-u promenis jezik za non-unicode programe na Serbian (ponovna instalacija programa ne pomaze). Onda bi skripta u BSP-u trebalo automatski da se promeni na Central European i ostane tako. Ako ne, promeni je sam i sigurno ce ostati.
...pusti ove gore, BSP je i dalje najjednostavnije resenje. Jedini bug koji mi malo smeta a jos uvek nije otklonjen je to sto zakucava/treperi slika kada se pusti snimak koji je odnosa tacno 16:9 na 16:9 monitoru dok su ukljuceni titlovi. Ovo se veoma lako resi promenom Pan&Scan-a (dovoljno je +/-0.001%).
Na HTPC-u u dnevnoj sobi koristim XBMC i on takodje `vuce` prevode sa neta i odlicno radi ali ovde o tome nije rec posto je u pitanju media centar, a ne plejer.

::
:: upravo zato ga koristim,zbog utomatskog skidanja srpskih ili bilo kojih drugih titlova,ali imam trenutno problem sto nece da zapamti kodnu stranu titlova,pa mi ne prikazuje srpske dobr
:: - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
:: AMD Phenom 2 1090t,Gigabyte 870A-UD3,4gb Exceleram 1800mhz,Sapphire HD 6870,2x2 TB Samsung HDD,NZXT m5
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: ss 17.11.2011. 09:18 #377367

status: user
broj poruka: 18940
taj code se jednom promeni u BS-u i ostaje tako ako je sve u redu sa programom i ako imas stabilnu verziju, a jedino imas problem sa nekim titlovima ako pustas cirilicu iz nekog razloga..


:: Imao sam isti problem i jedino resenje je da u OS-u promenis jezik za non-unicode programe na Serbian (ponovna instalacija programa ne pomaze). Onda bi skripta u BSP-u trebalo automatski da se promeni na Central European i ostane tako. Ako ne, promeni je sam i sigurno ce ostati
:: ...pusti ove gore, BSP je i dalje najjednostavnije resenje. Jedini bug koji mi malo smeta a jos uvek nije otklonjen je to sto zakucava/treperi slika kada se pusti snimak koji je odnosa tacno 16:9 na 16:9 monitoru dok su ukljuceni titlovi. Ovo se veoma lako resi promenom Pan&Scan-a (dovoljno je +/-0.001%)
:: Na HTPC-u u dnevnoj sobi koristim XBMC i on takodje `vuce` prevode sa neta i odlicno radi ali ovde o tome nije rec posto je u pitanju media centar, a ne plejer.
::
:: ::
:: :: upravo zato ga koristim,zbog utomatskog skidanja srpskih ili bilo kojih drugih titlova,ali imam trenutno problem sto nece da zapamti kodnu stranu titlova,pa mi ne prikazuje srpske dobr
:: :: - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
:: :: AMD Phenom 2 1090t,Gigabyte 870A-UD3,4gb Exceleram 1800mhz,Sapphire HD 6870,2x2 TB Samsung HDD,NZXT m5
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Odgovor je sa zakasnjenjem ali... 19.11.2011. 06:42 #377926

status: user
broj poruka: 1620
Voleo bih da si u pravu ali to nije slucaj. Tacno je onako kako sam objasnio. I nije se desavalo samo kod mene, vec i kod jos nekoliko ljudi koje znam.
U pitanju su bile razlicite verzije BS Player-a (2.56-2.58. i Free, i Pro), ali sve finalne, Windows 7 x86/x64... identicna instalacija (skinuta sa bsplayer.org) na jednom kompu pravi problem a na drugom ne (iz meni nepoznatih razloga). Kada sam pronasao resenje navedeno u prethodnoj poruci, odustao sam od potrage za izvorom pravog problema posto nemam vremena da se smaram sa tim, a resenje je jednostavno i traje 5 min. (sve sa restartom kompa).

A ono drugo, za odnos, je takodje bas kao sto sam objasnio =].
Kada se video snimak u identicnom odnosu stranica kao i monitor (dakle, kada je u potpunosti iskoriscen svaki pixel monitora), javlja se problem. I nema veze koji su titlovi u pitanju (engleski, svedski, srpski - latinica/cirilica), samo da su `on`. Cim ih iskljucim ili promenim Pan&Scan/Zoom/Aspect za najmanju mogucu vrednost, video nastavlja bez problema, sa titlovima.
Mozda je do video rendering moda i/ili nekih podesavanja za titlove ali ni sa tim necu da se zezam u skorije vreme posto problem resavam jednim pritiskom na `+` ili `-`.

Pozdrav!


:: taj code se jednom promeni u BS-u i ostaje tako ako je sve u redu sa programom i ako imas stabilnu verziju, a jedino imas problem sa nekim titlovima ako pustas cirilicu iz nekog razloga..
::
::
:: :: Imao sam isti problem i jedino resenje je da u OS-u promenis jezik za non-unicode programe na Serbian (ponovna instalacija programa ne pomaze). Onda bi skripta u BSP-u trebalo automatski da se promeni na Central European i ostane tako. Ako ne, promeni je sam i sigurno ce ostati
:: :: ...pusti ove gore, BSP je i dalje najjednostavnije resenje. Jedini bug koji mi malo smeta a jos uvek nije otklonjen je to sto zakucava/treperi slika kada se pusti snimak koji je odnosa tacno 16:9 na 16:9 monitoru dok su ukljuceni titlovi. Ovo se veoma lako resi promenom Pan&Scan-a (dovoljno je +/-0.001%)
:: :: Na HTPC-u u dnevnoj sobi koristim XBMC i on takodje `vuce` prevode sa neta i odlicno radi ali ovde o tome nije rec posto je u pitanju media centar, a ne plejer.
:: ::
:: :: ::
:: :: :: upravo zato ga koristim,zbog utomatskog skidanja srpskih ili bilo kojih drugih titlova,ali imam trenutno problem sto nece da zapamti kodnu stranu titlova,pa mi ne prikazuje srpske dobr
:: :: :: - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
:: :: :: AMD Phenom 2 1090t,Gigabyte 870A-UD3,4gb Exceleram 1800mhz,Sapphire HD 6870,2x2 TB Samsung HDD,NZXT m5
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs