Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
VoIP
Problem sa programom skype.
STRANA 1 OD 1
bojke1 Problem sa programom skype. 10.10.2011. 22:25 T38902

status: user
broj poruka: 479

Imam problem sa pomenutim programom.Problem se desava u sledecem.Sve super radi sto se tice zvuka dok ne pokrenem kameru.Kako pokrenem kameru zvuk pocne da prekida.Tacnije sagovornik sa kojim pricam me ne cuje kako treba vec se zvuk prekida.Kamera radi perfektno i slika je cista.Zvuk je takodje odlican dok ne pokrenem kameru.Komplet koji imam je logitech quick cam connect i mikrofon mi je aktiviran na kameri.Nisam do sad uspeo da podesim da mi mikrofon bude aktiviran na slusalicama ,vec jedino hoce da radi na kameri.Zvucna je creative x-fi titanium.Provajder je sbb 9mb/s download 512 kb/s upload.Operativni sistem je win 7 64 bit.Instalirao sam novi driver za kameru sa logitech sajta i opet je ostao isti problem.
Sta bi mogao biti problem?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Probaj neki drugi USB port 10.10.2011. 23:26 #366560

status: user
broj poruka: 4228
Pre svega neki sa zadnje strane.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Zeza te integrisani mikrofon (i on i kamera koriste isti USB port). 10.10.2011. 23:27 #366563

status: user
broj poruka: 10986
U device manager-u disejbluj USB audio. Zatim, u Skajpu u options/audio podesi sta treba (prethodno proveri i drajver za zv. kartu i enejbluj mikrofon koji imas prikacen za slusalice)...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bojke1 Re: Zeza te integrisani mikrofon (i on i kamera koriste isti USB port). 11.10.2011. 10:23 #366624

status: user
broj poruka: 479
Ne mogu da nadjem u device manageru opciju usb audio.Meni je inace kamera zakacena pozadi na usb i ona osim slike emituje i zvuk,tacnije ima svoj mikrofon.A slusalice su mi vezane na zvucnu karticu creative x-fi titanium i sluske imaju dve bananice.Na jednoj je nacrtan mikrofon a na drugoj slusalice.Posto imam uputstvo za zvucnu creative povezao sam ih po uputsvvu kako treba.Ali ne mogu da dobijem da mi proradi mikrofon na sluskama a da iskljucim na kameri.Ulazio sam u podesavanja kamere i nigde tu opciju nisam mogao da nadjem.

Inace kod sestre na drugom kompu koji je nakacen na isti net skype radi bez problema.Kamera i sluske su neki model CANYON
CNR-CP3
link
http://itsvet.com/proizvod/canyon-cnr-cp3/comp_comp_webcam/76/257

Na mom kompletu logitech ne radi kako treba
link
http://itsvet.com/proizvod/logitech-quickcam-connect/comp_comp_webcam/31/87

I kod nje kad udje u podesavanja za kameru je lepo pita koji mikrofon zeli da aktivira i ona lepo izabere.A ovde kod mene na ovom logitech-u ne mogu da nadjem tu opciju.
Na bench forumu su mi rekli sledece

Video feed ti ubija upstream pa ti zato secka zvuk

E sad ako je to u pitanju da li moze to nekako da se regulise ili mu nema spasa.
Ili ako neko zna konkretno kako da iskljucim mikrofon na kameri a da ukjlucim mikrofon na sluskama bilo bi dobro.Pogotovo ako neko ima logitech quick cam connect komplet pa da mi kaze kako se podesava.

:: U device manager-u disejbluj USB audio. Zatim, u Skajpu u options/audio podesi sta treba (prethodno proveri i drajver za zv. kartu i enejbluj mikrofon koji imas prikacen za slusalice)..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Tačno je da video feed `ubija` upload, ali ces sa pravim,... 11.10.2011. 11:24 #366634

status: user
broj poruka: 10986
`hardverskim` mikrofonom (povezanim preko 3.5`` konektora) imati bolju reprodukciju glasa. S obzirom da koristi sasvim poseban port (potpuno različite resurse) i seckanje će biti manje primetno.
Hajde, slikaj `device manager` i pa ćemo naći usb audio...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc I ja imam isti problem 11.10.2011. 13:26 #366674

status: user
broj poruka: 3104

Da se na dovezem

http://itsvet.com/proizvod/canyon-cnr-wcam420/comp_comp_webcam/76/423

U windowsu isti problem, u Linuxu radi perfektno. 99% i bojketu bi radilo na linuxu kako valja. Znaci da hardverski nema problema, ali sta je sa softverom, kako to ispraviti kada drugi mikrofon nemam?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bojke1 Re: Tačno je da video feed `ubija` upload, ali ces sa pravim,... 11.10.2011. 14:27 #366684

status: user
broj poruka: 479
Evo malo kasnim posto nisam bio kod kuce.Evo slika kako izgleda.Da napomenem da mi je integrisana zvucna iskljucena.

http://imageshack.us/f/249/unledmy.png/


:: `hardverskim` mikrofonom (povezanim preko 3.5`` konektora) imati bolju reprodukciju glasa. S obzirom da koristi sasvim poseban port (potpuno različite resurse) i seckanje će biti manje primetno
:: Hajde, slikaj `device manager` i pa ćemo naći usb audio..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ides 11.10.2011. 14:56 #366687

status: user
broj poruka: 3104
Sound, videos and games controler

3. Logitech Mic (IM/connect)

kanda su na to mislili
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bojke1 Re: ides 11.10.2011. 15:13 #366693

status: user
broj poruka: 479
Moguce da su na to mislili ali hajde da sacekamo sta ce da kazu.


:: Sound, videos and games controle
::
:: 3. Logitech Mic (IM/connect
::
:: kanda su na to mislili
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bojke1 Re: ides 11.10.2011. 19:21 #366783

status: user
broj poruka: 479
Probao sam ovo da iskljucim i sad ne mogu da podesim mikrofon na sluskama.Ne mogu uopste da ga nateram da proradi.Ima li neko neku ideju?


:: Sound, videos and games controle
::
:: 3. Logitech Mic (IM/connect
::
:: kanda su na to mislili
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bojke1 uspeo 11.10.2011. 22:43 #366855

status: user
broj poruka: 479


Uspeo sam konacno da podesim.Jedva sam nasao u driveru za creativ zvucnu karticu.I to pod opcijom flexijack stoje dve opcije.
1.line in
2.microfone

Kad sam ukljucio mikrofone proradilo je.Naravno pre toga sam iskljucio u device manageru logotech mic pod opcijom sound.Ali i kad je ona aktivirana sve lepo radi.Ocu da kazem da ne mora da se disebl-uje.Mogu obe varijante da budu ukljucene,samo se izabere sta je prioritet i sljaka.
Hvala svima na savetima i pomoci.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646100.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs