Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
ADSL stigao...potrebna pomoc
STRANA 1 OD 1
adamadam ADSL stigao...potrebna pomoc 09.04.2007. 00:33 T3898

status: user
broj poruka: 397

mozda je vec bilo, citao sam skoro sve postove ali nije mi pomoglo u resavanju mog problema, verujem da je glupost povezana sa mojim ne znanjem u pitanju ali avaj

do sada sam imao wireless internet (antena na krovu,kabal do kompa i to je to)
pa sam na integrisanu LAN kartu spojio kablom acces point i slao signal po kuci do finalne tacke mog lap topa. tu je sve bilo ok

sada imam telekomov ADSL sa HUAWEI SmartAX MT882 modem-ruter whatever...
njega sam spojio na LAN (integrisana karta, ni sam ne znam zasto na LAN, mislim da je bolji od USB-a) ,elem, dodao sam Dlinkovu LAN kartu jednu i spojio opet acces point
ali ne znam da sve to ponovo podesim kako treba...

da li i taj Huawei treba da se podesi, da li acces point u ovom slucaju treba podesiti, lap top ima wireless u sebi, u svakom slucaju ja trebam pomoc oko tih podesavanja

dozvolio sam share ADSL veze,

IP Address: 192.168.1.4
Subnet Mask: 255.255.255.0
Default Gateway: 192.168.1.1
DHCP Server: 192.168.1.1
DNS Server: 192.168.1.1

mislim da je svima tako sta da ukucam u DRUGU LAN kartu (pre je bilo 192.168.0.1 ) da li ostaje isto itd, i sta da upisem u lap top za wireless kartu

ako nije problem samo to objasniti, bio bih veoma zahvalan, probao sam mnogo kombinacija, ne znam samo da li treba ruter adsl-ov podesiti a da ja to ne znam

HVALA unapred
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
adamadam da probam da olaksam 09.04.2007. 09:21 #15566

status: user
broj poruka: 397

Huawei-MT 822 -ADSL-Telekom-modem je li ovo i ruter i modem ? ili samo modem?
u svakom slucaju ja imam TO ( lol )

da li u njemu treba da podesim nesto i kako da bi radilo sve

ili jos bolje ovako: napisacu sta sve imam od opreme, a vi mi napravite vezu na dva kompa...

Desktop pc, dve LAN karte u desktop-u, Huawei-MT 822 -ADSL modem, (modem spojen sa desktopom preko LAN karte, imam crossover kabal ide iz druge LAN karte to DLink-ovog accesspointa, i laptop koji ima u sebi wireless kartu

znam da dsktop treba da je stalno upaljen i to mi odgovara, sve ovo sam namestio dok sam imao wireless internet, ali sada ne mogu, i ne znam zasto, pa bih molio da mi skontate ovo, gde sta podesiti i kako,
hvala jos jednom za ulozeni trud oko mog problema

pozz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 09.04.2007. 09:22 #15567

status: user
broj poruka: 3529
Moja preporuka!
Ako vec imas ruter, kao sto kaze covek u prethodnom postu, iskoristi ga, naime, pogle na njemu, ako ima vise lan konektora onda super, jedan nakacis na svoj komp, a u jedan nakacis AP preko kojeg ce ti ici net na lap top, u suprotnom mozda je najbolja kombinacija da uzmes jedan najjeftini svic(5-8 port) i lepo na svic nakacis sve, svoj komp, adsl ruter, AP, a s obzirom da ti je modem ruter, i verovatno mu je aktiviran DHCP(automatsko-dinamicko dodeljivanje IP adresa) on ce sam da ti obavlja sve, dakle dovoljno je na kompu i lap topu da postavis automatske IP i DefaultGateway i to je to! Eventualno ako budes imao problema sa AP-om onda na njemu stavi fiksnu IP, kao i na lap topu, ali da budu naravno u opsegu IP-a u kojem ti je i ruter, i rucno na lap topu stavis Gateway i Prefered DNS(verovatno 192.168.1.1)!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
grr nishta ne kupujesh 09.04.2007. 13:10 #15577

status: user
broj poruka: 242
usb na desktop, na mreznu ap ,podesish adsl ruter..
za podeshavanje rutera pogledaj knjigu ako si jedobio,ili pozovi provajdera

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
grr e da 09.04.2007. 13:36 #15580

status: user
broj poruka: 242
kao shto neko rece_ukljucish dhcp na ruteru, a na ap-u bridge sa bilo kojom adresom ,kompijuteri na auto


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646143.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs