Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Hitino potreban pomoc????
STRANA 1 OD 1
andrejnp Hitino potreban pomoc???? 12.04.2007. 00:31 T3939

status: user
broj poruka: 486

Uzeo sam pre 7 dana ADSL kod telkoma 768 ali greskom pustili 256 i jos nisu u stanju da promene..... ali ima i durgi probelma sem toga.
ADSL sam uzeo za igraonicu. Do sada na ISDN 128 sve igrice se rdaile preko neta i 5-7 racuanra je moglo da igra Wow, generlas, Warcraft, GW ali sad jedino moze da se igra GW i Warcraft i to svega 2-3 raucnara a na osatel disconectuje pre nogo sto je i konketovalo... Uzeo sam Antamedia Bandwidth Manager zbof regulisanja protoka to jest deljenja internet konkecije po racaunrima.. Npr na genrlas se konketujem udjeu igru i odmah izbaci an na wow svakih 5-10 minuta.... Dali postoji neko resenje da se ovo sredi dok ne promene brzinu konekcije ili ce i sa 768 ADSL da radi isto...

Doslo mi je da im vratim ADSL i da vratim ISDN....
Jebem ti ovakva net...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 12.04.2007. 08:01 #15785

status: user
broj poruka: 711
Hmmm... I meni su isto pustili pogresno 256k... Izgelda da su oni tamo napravili neko zesce sr*nje... Proveri koliki ti je stvarni protok... Takodje, moze da se desi da ti puca veza na adsl-u pa da se modem rekonektuje... GW ce to da prezivi (samo ti posle ponudi da nastavis gde si stao) dok za WOW ne znam... Ne znam da li ce stanje da se poboljsa (buduci da imamo posla sa monopolistom) ali pogledaj da li mozes da uzmes neki kablovski net ili wireless pa da se dopunjavaju... Probaj da uklopis ISDN sa adsl-o dok se ne normalizuje... (ja pored adsl-a, koji sam uzeo da probam, vec imam kablovski i ne nameravam da ga otkazujem)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 12.04.2007. 09:35 #15790

status: user
broj poruka: 568
mnoge centrale iako podrzavaju adsl imaju neke manjkavosti, ja znam da kod jednog drugara beotel od 256k radi besprekorno dok je drugi izgubio svu kosu i na kraju otkazao uslugu kod istog u pitanju je isti provaider a drugi delovi grada sto jedino ukazuje na problem u tel. centrali
kod kablovskog i xDSL pristupa veliku ulogu igraju same izstalacije (kod wireless transmisija ide vazdusno tako da pojam kabla menja pojam opticke vidljivisti) kablova.
narocito je to problem kod ADSL pristupa iz vise razloga:
- jer su tel. instalacije stare po vise desetina godina i mozda su kablovi nastavljani na nekim mestima sto ne smeta telefonskom signalu ali smeta ADSLu
- dve paralelne parice punog preseka mnogo su losiji medijum za prenos modulisanog internet signala od koaksialnog kabla koji je el.magnetno izolovan i mnogo podobniji za prenos finih signala zbog cega je kablovski net u stanju da ostvari visestruko veci protok no ADSL
- ADSl signal prodje mnogo vecu duzinu kablova i raznu pratecu opremu dok ne dodje od servera do korisnika

...

znaci ako imas kablovski ili wireless net u blizini probaj sa njim

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
andrejnp Da nezna neko slucajno da ne postiji neki program.... 12.04.2007. 14:53 #15816

status: user
broj poruka: 486

koji ce konstatno da vuce sa neta po 1kb/s samo da odrzi konekciju jer do diskonekcije dolazi zbog suplje veze i zbog toga ga diskonketuje sa WoW i Generalsa... Na isdn je moglo da igaraju 4-5 istovermeneo isto toliko na wow dok an gw je moglod 7-8 ali sada od toga nista.... Molim za pomc ako neko zna kako da resim problem.. Mogucnosti za drugi intenrnet nemam samo adsl i isdn.... i dali da vratim isdn nazad jer mi net ne treba za download vec za igranje preko net.. treba mi za igronicu.....

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Kod mene vec vide od nedelju dana ne resavaju... 18.04.2007. 08:49 #16285

status: user
broj poruka: 711
*** update *** I dalje nista...

Nije problem do instalacija buduci da sam pre nekih godinu dana probao Beotel 512k koji je lepo radio (ali su onda pojeftinili na sbb-u pa sam uzeo njihov paket 512k)

Mislim da su oni nesto zeznuli u centrali posto mi je downstream 253k, a kao service mi upisuje tsbest ili sezam (ni kod jenih ni kod drugih nisam nikada uzimao adsl) a mislim da bi trebalo telekom ili nesto sl.

Dajem im jos nedelju dana, pa otkazujem... Ostacu pri sbb-u... Ma koliko bili neozbiljni (nemaju agregate u cvoristima, kablovi im vise izmedju zgrada, nesposobna tehnicka podrska) bar mi net radi onako kako sam ga i platio... (60k dl bez problema na 512kbps)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646102.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs