Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
Dilema oko Laserskog stampaca
STRANA 1 OD 1
psihoyu Dilema oko Laserskog stampaca 02.03.2005. 03:38 T394

status: user
broj poruka: 1191
Hocu da uzmem crno beli laserski stampac pa sve dvoumim koji da uzmem: HP 1010,Lexmark E232 ili Samsung 1520.
Lexmark mi izgleda najbolje po karakteristikama(200mhz procesor,16mb memorije), ali HP je ipak tata u proizvodnji stampaca(mada ono sto se najvise prodaje nije uvek najbolje), a Samsung ima 2god garancije i dobar servis u celoj zemlji.
Moja favorit je Lexmark zbog dobrih karakteristika,a hteo bi da cujem i tudja misljenja pre nego sto kupim neki od njih.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aiwa ... 02.03.2005. 10:35 #924

status: user
broj poruka: 210


NIJEDAN:
Samsung jos nema razvijenu podrsku i probija se na trziste garancijom koju daje ali mehanika nije najbolje resena.
HP je dobar ali skup za ono sto nudi, u prevodu ne vredi toliko.
Gde ces naci toner za Lexmark?
Kod stampaca nije bitno sta se procita na stranim sajtovima jer smo mi malo odseceni od sveta po pitanju repromaterijala, naravno u razumnim granicama.
Da skratim, po meni najbolja kupovina u smislu odnos cena/preformanse, obezbedjen servis i rezervni i potrosni materijal je Canon ili HP ko hoce da baci malo vise para.
Moj adut je Canon 1120 koji je u stvari 95 % kopija HP1100 modela, prima njegov toner od 2500 strana,...
HP 1010 ima toner od samo 2000 strana a kosta isto kao i Canon 1120.
A koliko kosta HP1100?
Kada se sve sabere, Canon nudi vise za manje para.
Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tomma HP 1010 02.03.2005. 13:18 #926

status: user
broj poruka: 172
Ovaj štampač je ubedljivo najbolji ako ti treba za kućnu upotrebu i malu kancelariju. Kupio sam ga ocu pre nekih godinu i po dana i šljaka bez problema. Ubačen je u mrežu dva računara i radi vrlo brzo bez ikakvih problema. Ovaj je malo lagao za strane pošto smo skoro menjali ketridž i odštampali report stranu koja je pokazala da je sa prvim(fabričkim ketridžom odradio 4101 stranu a to je 8 riseva A4 papira). Uslovi su brat sa uputstvima, keva sa kalkulacijama i sličnim knjigovodstvenim zezalicama i naravno matori sa kojekakvim projektima i izveštajima. Kod nas se pokazao kao izuzetan obzirom da se nemilice koristi. Po mom mišljenju jedina mana je što nema fioku od 150-250 listova u koju se stavlja papir već neku policu sa prednje strane koja nosi papir mada to smanjuje gabarite uređaja za razliku od 5L ili 4M/L koji su bili nenormalno veliki. Nedostatak je postojanje drajvera za štampanje iz rolne, ili ih ja nisam našao, ali je u svakom slučaju štampač moja preporuka. Uvek postoji i pitanje servisa koji postoje na svakom uglu dok neznam koliko ih ima za druge dve navedene firme. Mislim da ako ga kupiš nećeš se pokajati.
P.S. Utiske o zvučnoj ću ti poslati za 2-3 dana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zeljkoa HP definitivno 02.03.2005. 15:53 #930

status: admin
broj poruka: 712
Po mom mišljenju jedini izbor mogu biti HP ili Canon pošto su to u suštini isti štampači, čak koriste i isti kertridž.

Ipak preporučujem HP jer ima ime koje nešto znači na tom polju. Lično koristim HP-1010 i prezadovoljan sam. Naravno, ako želiš uštedu tonera, obavezno uključi EconoMode.

-----------------------------------
Željko Arnautovic,
PC Berza

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hunterr HP 1200 02.03.2005. 21:03 #933

status: user
broj poruka: 9

Pazi po malo se bavim grafikom i dizajnom.
Iz licnog iskustva cuti reci da ukoliko planiras nesto ozbiljnije da radis sa tim stampacem onda ti je svakako preporuka HP, medjutim ukoliko ga uzimas cisto da bi se "igrao" svakako ti je pametnije resenje Canon.
Sto se tice karakteristika vezanih za procesor i memoriju nemoj da te to preterano ponese jer ukoliko ne planiras nista ozbiljnije to je uzajudno bacanje para. Veruj mi da ti je i 4MB dovoljno jer ni jednu kolor sliku koju obradjeje neces cekati duze od 5 sec, a cno belu duze od 2. Zato pametno, nemoj placati nesto sto ti nece nicemu sluziti

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs